Jak jest w tym samochodzie ?

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Jak jest w tym samochodzie ?

Postprzez netiaxd » niedziela 29 kwietnia 2012, 23:37

Witam, uczę się jeździć. Będę zdawać egzamin samochodem Suzuki Swift, a jazdy mam na Renaulcie Clio. Jestem osobą niską, więc gdy siedzę w samochodzie, daleko mi do sprzęgła, choć w Clio jest w miarę ok :) . I teraz moje pytanie, gdyż bardzo się boję ;( Czy w Suzuki Swift jest taka sama odległość od siedzenia do sprzęgła (wciśniętego) czy bliżej , dalej ? Wiem , że mogę ustawić siedzenie :) Ale siedziałam dziś w matizie, i mimo, że samochód wydaje się mały, to siedzenie w nim było dla mnie niewygodne a sprzęgło daleko przy najbliższym ustawieniu ... Proszę o pomoc , gdyż żyję w stresie przez to . I czy jest jakaś różnica między metodą wykonywania łuku w tych samochodach ? Proszę odpowiedzieć na te 2 pytania, z gory dziękuje za dobre rady :)
netiaxd
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 29 kwietnia 2012, 23:29

Re: Jak jest w tym samochodzie ?

Postprzez garrik » poniedziałek 30 kwietnia 2012, 12:35

Polecam wykupienie chociaż godzinki jazd w OSK które dysponuje samochodami suzuki swift i wszystko będzie jasne. Co do łuku to zależy jak cie uczono, jeśli na jakieś sposoby typu "pół skrętu kierownicą gdy zobaczę pierwszą tyczkę przez boczną tylną szybę, a następnie kolejne pół gdy zobaczę drugą" to tak, metoda robienia łuku będzie inna. Natomiast jeśli umiesz zrobić łuk na lusterka to wystarczy, że przejedziesz się ze dwa razy tym swiftem i spokojnie na egzaminie dasz radę.
garrik
 
Posty: 165
Dołączył(a): środa 14 marca 2012, 13:37

Re: Jak jest w tym samochodzie ?

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 30 kwietnia 2012, 15:34

garrik ma rację, a ja dodam iż suzuki jest zdecydowanie "łatwiejsze" na egzaminie od renówki ze względu na gabaryty :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Jak jest w tym samochodzie ?

Postprzez lejce » czwartek 03 maja 2012, 15:18

Witam,
ja również polecam wykupienie godziny chociaż, tak abyś oswoiła się z suzuki.

pozdrawiam
lejce
 
Posty: 34
Dołączył(a): czwartek 03 maja 2012, 13:41

Re: Jak jest w tym samochodzie ?

Postprzez netiaxd » sobota 05 maja 2012, 11:48

oskbelfer napisał(a):garrik ma rację, a ja dodam iż suzuki jest zdecydowanie "łatwiejsze" na egzaminie od renówki ze względu na gabaryty :)



a jest mniejsza odległość do sprzęgła ? Bo boje się o to, że będzie mi niewygodnie, bo jestem niska.

a moj OSK da mi 2 h przejażdzki suzuki , w tym także plac ;) tylko wlasnie nie wiem, jak sie siedzi w tym suzuki, czy blizej jest do sprzegła , bo np. w matizie niby auto małe a jakoś tak daleko .
netiaxd
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 29 kwietnia 2012, 23:29

Re: Jak jest w tym samochodzie ?

Postprzez lejce » sobota 05 maja 2012, 12:22

Myślę, że suzuki dysponuje lepszą regulacją fotela niż matiz. Więc spokojnie ;-)
lejce
 
Posty: 34
Dołączył(a): czwartek 03 maja 2012, 13:41


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 13 gości