Bagażnik na narty.

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Bagażnik na narty.

Postprzez lith » środa 18 stycznia 2012, 18:46

Ktoś miał do czynienia z bagażnikami na narty przyczepianymi na magnes? :) Ogólnie to z definicji nie budzi zaufania u mnie, ale na relingi+belki+normalny bagażnik szkoda mi chyba kasy i zachodu. Ogólnie mam taki problem, że żeby upchnąć nartki muszę złożyć tylną kanapę, czyli autko robi się 2-osobowe. A fajnie jakby można było skoczyć gdzieś w kilka osób. Rozumiem, że to raczej krótsze odcinki i bez szarżowania, ale raczej nie specjalnie widzę póki co alternatywę.

Jeździł ktoś z czymś takim? :D

edit: o, w sumie nie pomyślałem, ze bagażnik dachowy nie musi być do relingów chyba montowany, poszukam trochę ;p
edit 2: jak wygląda takie zakładanie uniwersalnego bagażnika na dach?... większą szanse zostawić ślad na autku mam stosując taki tradycyjny, czy magnesy? ;p Bo cały czas na pewno nie będę z takim bagażnikiem się poruszał.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Bagażnik na narty.

Postprzez Maniek5k » czwartek 19 stycznia 2012, 23:29

Ja mam bagaznik z relingami i belkami 'home made' szybkiego montazu na wsuwki, calosc moze z 5 minut zajmuje. A trzyma się pewnie, na pewno o niebo lepiej niz magnesy.
A do belek mozesz przyczepic cokolwiek chcesz - tylk onie wiem jakim wozidłem jezdzisz, ja mam taki knif na szybki montaz relingów, nie kazde auto to posiada.
Maniek5k
 
Posty: 277
Dołączył(a): niedziela 22 maja 2011, 15:58

Re: Bagażnik na narty.

Postprzez banku » środa 12 lutego 2014, 18:27

Odkopane, ale nie ma chyba sensu zakładanie nowego tematu.
Czego potrzebuję, aby mieć bagażnik na narty? Jakie konkretnie elementy i ile to będzie kosztowało?
Mam okazję wyjazdu do Austrii, w cenie dojazdu, tylko muszę przetransportować narty moje i 3 innych osób.
Jaka to kasa?
banku
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa 12 lutego 2014, 18:25

Re: Bagażnik na narty.

Postprzez oskbelfer » środa 12 lutego 2014, 22:39

bagaznik, plus uchwyty do nart, plus kase na zakup bagaznika...

jakie auto ?

www.google.pl
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Bagażnik na narty.

Postprzez Kreszka » piątek 14 lutego 2014, 18:30

A ja ci radzę po prostu zapytać w sklepie z bagażnikami. Niech ci przygotują konkretne zestawy, w różnych cenach, różnych producentów.
I na tej podstawie dokonaj wyboru. Znane marki w tym temacie to Thule, Davos, Taurus.
I raczej nie szukaj po najniższej cenie - szkoda zdrowia ;-)
Kreszka
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota 03 sierpnia 2013, 15:08

Re: Bagażnik na narty.

Postprzez lith » sobota 15 lutego 2014, 17:28

Akurat znane marki się ostro cenią. Markowego nie miałem to nie wiem czy słusznie, ale u nas jest jakiś 'z najtańszych' i zadanie od lat spełnia. Do tej pory sie nie urwał xD Minus jego jest taki, że przy ok 140 km/h zaczyna gwizdać strasznie, ale kosztował ułamek tego co Thule, więc wolno mu :P Tylko, że zamontowany jest na fabrycznych relingach. Brat sobie kupił też jakiś tani przez neta. Jak pojechał do sklepu to sprzedawca w googlach mu zaczął szukać co może mu ściągnąć do jego autka, więc brat stwierdził, że tak to sobie sam może zamówić bez przebitki sklepu.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Bagażnik na narty.

Postprzez ks-rider » sobota 15 lutego 2014, 22:01

W zeszlym roku stalem przed podobnym problemem. Najtanszym rozwiazaniem okazal sie zakup belek do ktorych zamontowalem dachbox THULE. Wybralem najdrozsza opcje Wings przy zmienaie auta dokupuje sie nowe koncowki mocowania do c´dachu, reszta albo do wypadku albo do konca zycia.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Bagażnik na narty.

Postprzez lith » sobota 15 lutego 2014, 22:55

Sprawdziłem, na kijance jest box 'sportac' co by to nie było. Często autka z północnej Polski takie mają :P
Używany od 5 lat? Nie pamiętam, może więcej. Ok. 1 miesiąca w roku. Najzwyklejsze pudło, tyle że właśnie przy dużych prędkościach zaczyna hałasować, no ale spore jest.

Obrazek
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Bagażnik na narty.

Postprzez banku » poniedziałek 17 lutego 2014, 17:53

Kreszka - ale to jest właśnie propozycja ze sklepu, wyszło mi to z "symulatora", który sugeruje co będzie dobre dla mojego auta. Akurat te marki które wymieniasz się tutaj nie pojawiły, chociaż sklep należy właśnie do jednej z wymienionych. Czy ten zestaw, który pokazałem będzie ok? Mnie nie zależy na specjalnej marce, tylko na czymś trwałym.
banku
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa 12 lutego 2014, 18:25

Re: Bagażnik na narty.

Postprzez Kreszka » wtorek 18 lutego 2014, 23:14

He? Szukałeś przez Taurusa? Akurat te marki podchodzą stamtąd, więc nie za bardzo rozumiem o czym mowa ;-)
Lith - ale wiesz, zakup czegoś nieznanego to jednak loteria, nie wiadomo czego się spodziewać, jak z gwarancją, stabilnością...
Tego nie kupuje się na jeden sezon, a na lata, więc lepiej od razu kupić coś solidnego.
Kreszka
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota 03 sierpnia 2013, 15:08

Re: Bagażnik na narty.

Postprzez lith » środa 19 lutego 2014, 01:09

Przecież to tylko plastikowe pudło na dachu, a nie jakaś technologia NASA, żeby płacić kilka razy więcej za markę. Są rzeczy gdzie warto dopłacać za markowy sprzęt, ale w sumie jakoś nie przekonuje mnie, żeby jakiś bagażnik dachowy do tego należał, bo ani to skomplikowane, ani precyzyjne, ani jakichś niesamowitych technologii w tym nie zastosowano. Ja bym sie kierował rozmiarami, ceną i kształtem pudła, a nie logo. Ale ja należę do osób, które nie lubią przepłacać za nazwę gdzie nie trzeba. Sam fakt, ze pudło jest przykręcone do samochodu marki kia :P
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Bagażnik na narty.

Postprzez ks-rider » środa 19 lutego 2014, 09:34

Lith

zafunduj sobie Thule, roznica w cenie w przeciagu lat bedzie naprawde niewielka-

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Bagażnik na narty.

Postprzez lith » środa 19 lutego 2014, 11:59

Jak będzie mnie kiedyś stać na kupno czegoś za 3-5x więcej kasy niż konkurencyjne rozwiązania to się zastanowię.

edit:
@ks-rider
może zasugerowałeś się pierwszym postem... ja ten problem 2 lata temu miałem, obecnie nie szukam niczego
Ostatnio zmieniony środa 19 lutego 2014, 18:37 przez lith, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Bagażnik na narty.

Postprzez banku » środa 19 lutego 2014, 18:06

Kreszka - może najzwyczajniej w świecie nie zauważyłem.

Nie zależy mi wybitnie na tym, aby to było akurat Thule, mogą być inne marki, abym tylko miał gwarancję tego, że cała konstrukcja nie rozwali się po jednym sezonie... Konstrukcja... no box.
Równie dobrze może to być tani Taurus. Druga sprawa - ja wymieniałem składowe klasycznej bazy bagażnikowej, nie pisałem nic o boxie ;-)
banku
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa 12 lutego 2014, 18:25

Re: Bagażnik na narty.

Postprzez Kreszka » niedziela 23 lutego 2014, 13:58

To już Twoja decyzja. Jak dla mnie zestaw od Thule będzie odpowiedni na długo i powinien nie zawieść.
Taurus również jest sensowny. Po prostu nie kupuj jakiegoś chińskiego badziewia bez gwarancji, które się rozwali przy pierwszym wyjeździe.
Kupujesz raz, a porządnie i masz święty spokój na lata.
Kreszka
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota 03 sierpnia 2013, 15:08

Następna strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości