Kamera w samochodzie.

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez ringus1 » czwartek 29 grudnia 2011, 22:06

Pozwoliłem sobie dokonać porównania:
http://imgur.com/a/t0eQ0
I powiem tyle. Moja klatka jest z filmiku nakręconego Canonem 550D za 2,5 klocka. Dodatkowo tam 20min filmu w full hd zajmuje ~8gb - bez kompresji. Więc jak na sprzęt za 300zł i ze sporą kompresją materiału, uważam że nie jest źle. Dzięki za filmik. :)

EDIT: Te ścinki to owszem, zdają się być spowodowane wolną prędkością zapisu na karcie, po otrzymaniu nowej powinno być ok.
"When was the last time you just got up and went for a drive? Not to anywhere, not for anything, just for a drive? See, motorcyclists do it all the time, so why don't human beings?" -- Jeremy Clarkson

Prawo jazdy na kat. A, B.
ringus1
 
Posty: 333
Dołączył(a): wtorek 29 listopada 2011, 22:32
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez polex » czwartek 29 grudnia 2011, 22:19

Uważam, że efekt całkiem przyzwoity.
Wprawdzie nie jestem znawcą tego zagadnienia to jednak pomysł z kamerką krąży mi po głowie od dawna. Aż dziw bierze, że współcześnie nie jest to standardowe wyposażenie nowych samochodów. TIR-y mają swoje tachografy, więc...?
Jednak, póki co jeszcze się nie przełamałem i zakupu nie popełniłem. A zaliczyłem już sytuację, w której by się przydała (kobieta szukała garażu w moim bagażniku :eek2: ; na szczęście obyło się bez komplikacji, bo sprawa była ewidentnie z jej winy).
Po obejrzeniu Twojego filmu mam2 spostrzeżenia:
1. Czy da się z kadru wyeliminować fragment deski?
2. Czy brak pełnej płynności to już taka uroda tej kamerki?

Jako substytut kamerki wykorzystałem parę dni temu... telefon. :lol:
Na gumki recepturki do lusterka i... wio!!
http://www.youtube.com/watch?v=l2b6XJm5uiA
...............Na PoRD świat się nie kończy; korzystaj też ze zdrowego rozsądku.
............................................Obrazek
polex
 
Posty: 269
Dołączył(a): środa 28 grudnia 2011, 17:58

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez lith » czwartek 29 grudnia 2011, 22:25

1Zobaczymy jak z ta płynnością będzie jak przyjdzie właściwa karta pamięci, bo teraz jest chyba 2 klasy prędkości zapisu, a do full hd niby minimum 4 klasa. Kartę gratis mam do kamerki, ale z moim szczęściem standardowo są jakieś komplikacje i najpierw nie było jej wcale, potem przyszłą, ale SD zamiast microSD (jako dodatkowy gratis sie liczy z tego co rozumiem, w sumie też fajnie), a teraz ma dojść microSD. Wtedy będę kombinował z płynnością, bo na razie może samo się rozwiąże.
2. Z kadrem będę kombinował, póki co od tak jest przyklejona, jeszcze muszę kabelek przeciągnąć i jak będzie na stałe jeździła to ją ustawię jak trzeba. Czy się w szybie nie będzie nic odbijało nie wiem. Regulacji jest sporo opcji na samym uchwycie i obiektyw jest jeszcze ruchomy- góra/dół.

A jeszcze z niedociągnięć to- kamerka nico hałasuje jak czyta/nagrywa na kartę pamięci. Na filmiku słychać do dość wyraźnie, w samochodzie trzeba się dobrze wsłuchać, że przy ciszy w autku, da się usłyszeć ten 'syk' co 1s. Ja tego nie zauważam w sumie, siostra zauważyła jak na parkingu na wyłączonym silniku na coś czekaliśmy... (a nie zauważyła samej kamerki i myślała, że to radio czy coś :P)
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez lith » piątek 30 grudnia 2011, 13:37

Można gdzieś znaleźć jakieś schematy gdzie jest jaki zaczep, co jak zamocowane w samochodzie itd? Po jakich hasłach szukać czegoś takiego? Zawsze mniejsza szansa, że coś połamię z takim schematem :P
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez maryann » piątek 30 grudnia 2011, 13:42

E, tak czytam, patrzę i oglądam- ale z tą fullHD to chyba przesada. Przecież na ekranie19-22" to 1/4 HDready wystarczy. Dobrze, jak kamera ma możliwości- ale wystarczy jak będzie nagrywała z jakością VHS. Wszystko, o co tera zsię bic to długość zapisu, płynność, światło i kadr. Ten ostatni- nie powinien być trochę w prawo?
http://rejestratory-trasy.pl
falsum in uno falsum in toto
Avatar użytkownika
maryann
 
Posty: 3359
Dołączył(a): czwartek 22 lipca 2010, 09:38
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez lith » środa 04 stycznia 2012, 13:03

Ok, niestety po ciemku. Rozdzielczość obniżona do 720p nowa karta pamięci. Mi odpowiada. Kadr jest chyba nieźle, można jeszcze dopracować- po prostu kamerka jest minimalnie nie na środku. Jeszcze coś powrzucam, bo mam jakieś filmiki z jazdy pod słońce i coś się jeszcze znajdzie. Ogólnie kamerka już zamontowana, kabelki pochowane.

http://www.youtube.com/watch?v=DgV5heN8dGE
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez Maniek5k » piątek 06 stycznia 2012, 01:19

lith, pytanie. Jak umiesciles ta kamerke? Na stale zalozona jest czy wsiadasz do auta i dopiero montujesz? Mocno to widoczne jest z zewnątrz?
Ja bym nagrywal w niskiej rozdzielczosci przy max ilosci fps i zeby jak najwiecej weszlo, tylko ze ja bym potrzebowal kamerki na smiesznych ludzi co jezdzic nie potrafią albo proboja odszkodowania wymuszac ;)
Maniek5k
 
Posty: 277
Dołączył(a): niedziela 22 maja 2011, 15:58

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez lith » piątek 06 stycznia 2012, 16:26

Na stałe, w sumie mogę fotkę przy okazji zrobić. Z zewnątrz widać, ale nie sądzę, żeby komuś się specjalnie spodobała :D czy zwracała uwagę. Na kartę przy 720p powinno wejść tak z 2,5h nagrania.
A i przejrzałem menu kamerki i można zabezpieczać filmiki przed nadpisanie, tylko nie jednym przyciskiem, tylko trzeba się bardziej na klikać, bo trzeba przejść w tryb odtwarzania, wybrać plik->opcje->zabezpiecz.
No i odkrycie 2- moja chińska kamerka nie jest jednak chińska, a made in japan :P
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez Maniek5k » piątek 06 stycznia 2012, 16:50

jakbys mogl cyknac foto jak to w srodku wyglada i z zewnatrz jak jest widoczne to bylbym osobiscie wdzieczny ;)
ma tez mozliwosc nagrywania w 480p np? Bo zalozmy w trasie nad morze to dobrze byloby nagrac calosc, a to 10h jazdy samej :D Chociaz w sumie pod moje potrzeby jak samo nadpisuje stare pliki to nie jest zle, jakbym mial jakies zdarzenie drogowe to najnowszy plik tj ze zdarzenia będzie..
samo sie to odpala po odpaleniu silnika czy trzeba osobno wlaczac?
Maniek5k
 
Posty: 277
Dołączył(a): niedziela 22 maja 2011, 15:58

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez lith » piątek 06 stycznia 2012, 17:00

Ma też jakieś mniejsze rozdzielczości. Samo się włącza, jak się zapłon włączy i samo się wyłącza, jakieś opcje są do tego jeszcze, ale się nie bawiłem. Zdjęcie zrobię może dzisiaj jak się zbiorę z łóżka wreszcie :P
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez mls » sobota 07 stycznia 2012, 03:04

Jeżdżę z kamerką od kiedy była "promocja" w Realu na taką zabawkę (produkt "firmy" Omega), czyli już kilka miesięcy i ogólnie sprawuje się to całkiem nieźle. Nie mam jej może zbyt pięknie połączonej (kabel zasilający nie jest ukryty w podsufitce tylko poprowadzona jest "sprężynka" w dół) ale jak dotąd mi to nie przeszkadza. Jakość, jak na "chiński szajs" znośna. Skonfigurowana jest na nagrywanie po 20 minut (maksimum w tym modelu) w niższej rozdzielczości (848x480), co daje pliki w rozmiarach ok. 500 MB. Pomiędzy kolejnymi nagraniami powstaje 2-3 sekundowa przerwa. Na karcie 16 GB zmieścił mi się cały zapis trasy z Warszawy do Krakowa, ale docelowo nie chodzi przecież o to, by sobie takie filmy na pamiątkę zatrzymywać tylko aby "w razie czego" mieć dowód ewentualnej kolizji. Minus zabawki jest taki, że potrafi się raz na jakiś czas przywiesić - przestaje wtedy nagrywać mimo, iż jest włączona. I pomaga albo czekanie do rozładowania się baterii, albo reset. I jedno i drugie powoduje utratę ustawień zegara - a to jest niestety jedno z istotniejszych wskazań "dowodowych". Jeśli będzie taka potrzeba, mogę wrzucić na YT film coby można było jakość ocenić :)
Avatar użytkownika
mls
 
Posty: 49
Dołączył(a): niedziela 31 stycznia 2010, 00:38
Lokalizacja: Warszawa, Bielany

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez scorpio44 » sobota 07 stycznia 2012, 21:26

lith napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=zDBcISHy-Eo
Z dzisiaj. Jeszcze czekam na odpowiednią kartę pamięci i chyba poćwiczę na mniejszej rozdzielczości 720p...

I nawet na samym początku skrzyżowanie swego czasu gorąco na forum omawiane. :D Mam nadzieję, że spojrzałeś w lewo? :D
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez mls » poniedziałek 09 stycznia 2012, 04:57

Tak na szybko zmontowane z trasy powrotnej (Kraków - Warszawa):
http://www.youtube.com/watch?v=NSmK-7PiYNE
Avatar użytkownika
mls
 
Posty: 49
Dołączył(a): niedziela 31 stycznia 2010, 00:38
Lokalizacja: Warszawa, Bielany

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez ringus1 » poniedziałek 09 stycznia 2012, 11:19

Dobrze skonfigurowana. Niski kontrast, aby możliwie dużo było widać. O czyichś rejestracjach niestety można tylko pomarzyć. Ale jak na sprzęt z promocji to daje radę.
"When was the last time you just got up and went for a drive? Not to anywhere, not for anything, just for a drive? See, motorcyclists do it all the time, so why don't human beings?" -- Jeremy Clarkson

Prawo jazdy na kat. A, B.
ringus1
 
Posty: 333
Dołączył(a): wtorek 29 listopada 2011, 22:32
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kamera w samochodzie.

Postprzez mls » poniedziałek 09 stycznia 2012, 20:19

Na oryginalnych nagraniach z kamery nie ma problemu z odczytem rejestracji. Kamera rejestruje filmy MJPEG z dość niewielką kompresją. YouTube nie oddaje pełni "jakości" ;)
Avatar użytkownika
mls
 
Posty: 49
Dołączył(a): niedziela 31 stycznia 2010, 00:38
Lokalizacja: Warszawa, Bielany

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości