Czym kierować sie przy wyborze ubezpieczyciela OC?

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez lith » czwartek 12 sierpnia 2010, 23:57

U mnie powraca temat OC. Heh... ale mnie dzisiaj rozwalili :P
Kończy się moje poprzednie i dostałem pocztą możliwość przedłużenia. Hojnie dołożyli mi dodatkowe 5% zniżki, tak, ze w sumie zrobiło się 65%... i... teraz tylko mały problem, bo OC z 240 zrobiło się 450 xD... ach ta matematyka xD Więc będę jutro próbował wyjaśnić co i jak... z reszta i tak muszę do tego dobrać AC. Policzę też w necie w innych ubezpieczalniach... ale szczerze mówiąc wątpię, że 19-letniemu kierowcy z rocznym stażem zaproponuje ktoś specjalnie lepszą ofertę, nawet mimo współwłaściciela xD
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Postprzez jerzyrambo » piątek 13 sierpnia 2010, 17:05

Nie wiem jaką firme wybrałes ale sam polecam - HDI, malo znana ale bardzo tanio tam jest. U nas za Seata 1.6 wychodzi jakos rata pol roczna okolo 250zl (w tym wliczona kasa za ubezpieczenie domu), tylko sporo znizek w tym przypadku bo to ojca, ale mimo wszystko tam najtaniej wyszlo.
jerzyrambo
 
Posty: 23
Dołączył(a): poniedziałek 26 lipca 2010, 16:53

Postprzez lith » piątek 13 sierpnia 2010, 18:30

Dobra, na rok znowu spokój. Z PZU się utargowałem na 320. AC tez odpowiednio podskoczyło, ale i tak nie jest tak źle jak w większości mi liczyło. Obudziłem sie wczoraj przed północą... na 1h przed końcem ubezpieczenia :P... jako, ze autko potrzebne nie miałem czasu tez specjalnie szukać itd. Hdi przez neta liczyło mi podobnie. Taniej było tylko w mDirect o 100 zł. Może za rok szybciej sobie przypomnę :P
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Postprzez sankila » sobota 14 sierpnia 2010, 19:19

lith napisał(a): Taniej było tylko w mDirect o 100 zł.

Jeśłi to dane z netu, to zapomnij - w realu wyjdzie dużo drożej.
PZU ma w tej chwili najszerszy zakres ubezpieczenia i najwyższą szacunkową wartość auta (w moim przypadku to było 23k przy 20k u pozostałych). Poza tym, w pakiecie OC + AC są nie do przebicia, zwłaszcza przy nowszych autach.
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 119 gości