Okres próbny?

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Okres próbny?

Postprzez usiala » niedziela 04 kwietnia 2010, 18:08

Witam forumowiczów :)

Nie wiedziałem w jakim forum napisać więc zrobiłem to tutaj... wszędzie znajduje informacje o tym, że zostanie wprowadzony okres próbny (z wszystkimi jego konsekwencjami włącznie z kursem dokształcającym technike jazdy) oraz obowiązek jeżdżenia z zielonymi listkami

Moje pytanie jest następujące? Czy już coś z tych zmian jest wprowadzone ewentualnie kiedy będzie wprowadzone?
Przy okazji: gdzie można kupić te zielone listki, wydaje mi się że to nie jest głupi pomysł, żeby na początku je sobie nakleić - informacja dla reszty kierowców o tym, że jestem poczatkujący... zdaje sobie sprawe z tego, że zdanie egzaminu to początek nauki :D
1 podejście - 1 kwietnia:
teoria [+], plac [+], miasto [+]
(9.04.2010) Prawo Jazdy:: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.
(15.04.2010) Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.
usiala
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 01 kwietnia 2010, 14:31

Postprzez BOReK » niedziela 04 kwietnia 2010, 18:51

Na podobne bzdury zanosi się od kilku lat i jakoś nic poza plotkami nie słychać. Poza tym tematów było od groma, weź no poszukaj porządnie na przyszłość...
Avatar użytkownika
BOReK
 
Posty: 3051
Dołączył(a): niedziela 25 lutego 2007, 13:02

Re: Okres próbny?

Postprzez AdamGl » niedziela 04 kwietnia 2010, 22:23

usiala napisał(a):Przy okazji: gdzie można kupić te zielone listki, wydaje mi się że to nie jest głupi pomysł, żeby na początku je sobie nakleić - informacja dla reszty kierowców o tym, że jestem poczatkujący


Listek na szybie to będzie działał jak płachta na byka.
AdamGl
 
Posty: 24
Dołączył(a): środa 09 grudnia 2009, 23:13
Lokalizacja: Gliwice

Re: Okres próbny?

Postprzez lith » niedziela 04 kwietnia 2010, 23:59

N aledrogo masz tych listków od zarypania. Jak chcesz to sobie kup... ja tam mam wyrobione zdanie na ten temat :P
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Postprzez szadi » poniedziałek 05 kwietnia 2010, 11:56

Ja taki listek dostałem razem z pakietem podręczników do nauki jazdy na kursie ;] 8)
Avatar użytkownika
szadi
 
Posty: 15
Dołączył(a): wtorek 16 lutego 2010, 16:14
Lokalizacja: Łódz

Postprzez ks-rider » poniedziałek 05 kwietnia 2010, 12:21

BOReK napisał(a):Na podobne bzdury zanosi się od kilku lat i jakoś nic poza plotkami nie słychać.


laczego bzdury ?

Podejrzewam, ze do Stycznia 2011 r.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Postprzez BOReK » poniedziałek 05 kwietnia 2010, 14:29

Ja podejrzewam, że jednak to wejdzie w 2013, po końcu świata. Podobnie jak znany niektórym Duke Nukem Forever. ;)
Avatar użytkownika
BOReK
 
Posty: 3051
Dołączył(a): niedziela 25 lutego 2007, 13:02

Postprzez usiala » wtorek 06 kwietnia 2010, 12:04

działa jak płachta na byka powiadasz? jeszcze o tym pomyśle :D
1 podejście - 1 kwietnia:
teoria [+], plac [+], miasto [+]
(9.04.2010) Prawo Jazdy:: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.
(15.04.2010) Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.
usiala
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 01 kwietnia 2010, 14:31

Postprzez Godelaine » wtorek 06 kwietnia 2010, 12:15

A ja zamierzam takowy nabyć (lub też naklejkę "uwaga! baba za kółkiem!" :) ).
Chamski kierowca i tak wykorzysta moje ewentualne potknięcia i dodatkowo je otrąbi, kierowca, który ma odrobinę oleju w głowie widząc naklejkę może się zastanowi.
Godelaine
 
Posty: 42
Dołączył(a): sobota 27 lutego 2010, 16:33
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez BOReK » wtorek 06 kwietnia 2010, 15:20

Tak, bo bardziej krewki kierowca tylko czeka, żeby za najmniejszą pierdółkę wdusić klakson... Nie wiem skąd te wszystkie bajki o trąbieniu, ale jeżeli w grę nie wchodzi jakiś gigantyczny korek stojący bez drgnięcia przez 10 minut i dłużej, to klaksony słyszę niezmiernie rzadko. Ostatnio dłuższy czas jeździłem nawet po Wawie jako kierowca po paręnaście godzin dziennie i nic się w tym względzie nie zmieniło.

Druga rzecz - naklejka zwiększy jedynie chęć wyprzedzenia oklejonego pojazdu i może (ale tylko może) zwiększy czujność kierowcy za nim. Tak naprawdę jak ktoś jeździ "jak przeciętny polski kierowca", to i tak wyprzedzi jadącego idealnie równo z limitem prędkości albo takiego, który na ostatnim skrzyżowaniu powolutku się rozpędzał. Zasada jest prosta - jeżeli ktoś nie "ucieka", to go wyprzedzę, żeby nie tarasował mi drogi gdybym chciał przycisnąć mocniej. ;)
Avatar użytkownika
BOReK
 
Posty: 3051
Dołączył(a): niedziela 25 lutego 2007, 13:02


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości