Sterowanie wycieraczkami tylnej szyby.

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Sterowanie wycieraczkami tylnej szyby.

Postprzez SenDlock » poniedziałek 08 listopada 2004, 16:39

Witam jestem tu nowu i niebardzo wiedziałem gdzie umieścić to pytanie - więc nie gniewajcie się :)

Moje pytanie dotyczy sterowania wycieraczkami tylnej szyby w Oplu Corsie, tym do kursu i egzaminu. Tzn w którą stronę nalezy przesunąć dźwigienkę sterowania wycieraczek aby uruchomić tylną wycieraczkę, spryskiwacz itp.
Chodzi mi tylko o tylną szybę.
SenDlock
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 08 listopada 2004, 16:21
Lokalizacja: Ursus( Warszawa )

Postprzez Morton » poniedziałek 08 listopada 2004, 18:40

Od siebie, o ile dobrze pamietam.
pozdrawiam
Morton
IRC: #prawojazdy (wroclaw.ircx.net.pl)
Morton
 
Posty: 81
Dołączył(a): środa 22 września 2004, 10:56
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez leila » poniedziałek 08 listopada 2004, 18:45

heh może w końcu się przydam bo tak się składa ze mam Corsę,hehe 8) po prawej stronie masz dźwigienkę i tam masz nawet narysowane tak prowizorycznie szybę i pracę wycieraczek,to tak btw. a tył to z tego co pamiętam to musisz tą dźwignię od siebie w str.szyby przedniej przesunąć i powinno z tyłu działać, przód spryskiwacze to tą dźwignię do siebie z kolei i będzie parę ruchów wyciaraczek a "normalne" wycieraczki to przesuwasz tą wajhę prawie tak jak kierunkowskazy do góry..im wyżej tym szybciej będą pracować...mam nadzieję że zrozumiałaś coś z tej pisaniny:P
Opel Corsa 1.2 City:)od 11.10 moja!!!!
Avatar użytkownika
leila
 
Posty: 384
Dołączył(a): piątek 11 lipca 2003, 13:56
Lokalizacja: małopolska

Postprzez scorpio44 » poniedziałek 08 listopada 2004, 19:24

Leila, napisałaś zdaje się o tylnym spryskiwaczu tylko, a tylnej wycieraczki to się nie włącza przypadkiem pokrętłem?
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez SenDlock » poniedziałek 08 listopada 2004, 21:28

Tak przód wiem jak sie obsługuje. Rozchodzi się o to że podczas kursu przez przypadek włączyłem wycieraczkę tylnej szyby tak że nonstop zasuwała. No i jestem ciekaw jak mi ją instruktor wyłączył. Bo po oznaczeniach to mi wyszło że zarowno od siebie i do siebie to spryskiwacz, są symbole spryskiwacza.

Leila to jakbyś mogł(a) to zobacz u siebie w samochodzie.
SenDlock
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 08 listopada 2004, 16:21
Lokalizacja: Ursus( Warszawa )

Postprzez scorpio44 » poniedziałek 08 listopada 2004, 21:58

SenDlock, w takim układzie są tylko dwie możliwości: albo pokrętło na wajsze od wycieraczek, albo w ogóle oddzielny przycisk gdzieś na desce.
Ale czemu instruktora nie zapytałeś, to ja znowu nie mogę pojąć...
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez ella » poniedziałek 08 listopada 2004, 22:50

Bo po oznaczeniach to mi wyszło że zarowno od siebie i do siebie to spryskiwacz, są symbole spryskiwacza.

Jak popchniesz w stronę szyby włączysz tylnią wycieraczkę a jak popchniesz jeszcze dalej i przytrzymasz do działa spryskiwacz. Żeby wyłączyć pociągnij lekko z powrotem do siebie
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez scorpio44 » poniedziałek 08 listopada 2004, 22:59

A możliwe. O tym nie pomyślałem. :D
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez leila » wtorek 09 listopada 2004, 18:19

wiem o co ci chodzi Scorpio ale w Corsie nie ma tak jak np w Micrze ,bodajże, nie ma nic do kręcenia przy tej dźwigni ! albo się ją daje od siebie albo do siebie albo do góry-cała filozofia...jeździłam dziś ale zapomniałam o tym żeby sprawdzic...ale tak jak mówię,raz jej używałam i tak jest :!: SenDlock jak ci się coś włączy to po prostu postaraj się wrócić tą wajhą do pozycji wyjściowej,takiej najbardziej naturalnej (mówiąc na chłopski rozum)...zawsze widzisz w którą str.się coś odchyliło/podniosło,nie? w Corsie akurat nie masz czym kręcić,no jedynie głową zwłaszcza jak cofasz :wink:
Opel Corsa 1.2 City:)od 11.10 moja!!!!
Avatar użytkownika
leila
 
Posty: 384
Dołączył(a): piątek 11 lipca 2003, 13:56
Lokalizacja: małopolska

Postprzez Kasia » środa 10 listopada 2004, 08:43

I jeszcze jedna rzecz o wycieraczce tylnej szyby w Corsie: jeżeli wacie wlaczone przednie wycieraczki i włączycie bieg wsteczny - wycieraczka tylnej szyby włącza się automatycznie.
Kasia
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela 07 lipca 2002, 16:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez leila » środa 10 listopada 2004, 23:42

Kasia napisał(a):I jeszcze jedna rzecz o wycieraczce tylnej szyby w Corsie: jeżeli wacie wlaczone przednie wycieraczki i włączycie bieg wsteczny - wycieraczka tylnej szyby włącza się automatycznie.

no prosze ,mozna się czegoś ciekawego dowiedzieć o swoim aucie:P to lubię :wink:
Opel Corsa 1.2 City:)od 11.10 moja!!!!
Avatar użytkownika
leila
 
Posty: 384
Dołączył(a): piątek 11 lipca 2003, 13:56
Lokalizacja: małopolska


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości