Termometr samochodowy

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Termometr samochodowy

Postprzez Robik » czwartek 29 listopada 2007, 22:43

Ostatnio wzięła mnie chętka na kupienie sobie do samochodu termometru. Głównie chciałbym znać temperaturę wewnętrzną, ale skoro większość sprzedawanych termometrów http://www.allegro.pl/search.php?string ... interval=7 wyświetla też temp. zewn. i nie jest specjalnie droższa, to pomyślałem, że taki najlepiej kupić. Ale jedna rzecz mnie zniechęca: kable. Czy nie ma termometrów bezprzewodowych? W domu mam przecież termometr cyfrowy pokazujący temp. zewn., od którego nie idzie żaden kabel. Nie chciałbym sobie oszpecać deski rozdzielczej kablem biegnącym od wyświetlacza do drzwi czy gdzieś tam. I w ogóle czemu te kable są takie długie? Mają nawet 3 m.
Avatar użytkownika
Robik
 
Posty: 264
Dołączył(a): środa 28 lipca 2004, 19:40
Lokalizacja: Lublin

Postprzez marcij » czwartek 29 listopada 2007, 23:16

Ze sa dlugie to chyba dobrze , bo mozna je wlasnie poprowadzic tak zeby nie bylo nic widac. Kabla do czujnika zewnetrznego nie da sie pominac , bezprzewoowe napewno sa , ale to juz sa koszty. Mozna tak zaplanowac , zeby kabel zaraz po wyjsciu z ekranu chowal sie gdzies pod plastikiem i tamtedy szedl sobie na zewnatrz i nie bedzie nic widac. I jest to jeden kabel do czujnika temperatury zewnetrznej , zasilanie jest zazwyczaj z baterii, chociaz sa tez takie zasilane z 12V , i wtedy z kablem do zasilania postepujesz analogicznie.
Obrazek
marcij
 
Posty: 1120
Dołączył(a): środa 02 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez Grauko » sobota 01 grudnia 2007, 00:47

Kabel można poprowadzić 'spod maski', plastikami w prawie dowolne miejsce do którego masz dostęp i gdy wystarczy kabla. A jeżeli chodzi głównie o temp. wewnętrzną, to może zwykły, mały cyfrowy termometr np. w schowku ?
Grauko
 
Posty: 85
Dołączył(a): piątek 30 grudnia 2005, 17:15
Lokalizacja: Polska


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości