Co i jak w środku

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Co i jak w środku

Postprzez Agata2102 » czwartek 23 kwietnia 2009, 19:56

Witam ..
Jestem tutaj nowa,szukałam świateł forda fiesty,ale wewnętrznych ( co i gdzie jest w środku samochodu ) i nie mogłam znaleźć :(Jeżeli taki temat już jest to sorry :]
Z góry dziękuję .. :D
Lęk nie może istnieć bez nadziei, ani nadzieja bez lęku..
Agata2102
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek 26 marca 2009, 19:03

Postprzez BOReK » piątek 24 kwietnia 2009, 15:31

LOL. Fordów Fiesta to było od groma i ciut, nikt się więc nie zabawi w zgadywanie o którą wersję ci chodzi. Poza tym bardzo łatwo można znaleźć w sieci jak nie poradniki, to zwyczajne instrukcje do tych modeli. Jakby ci zależało to byś już znalazła, ale najwyraźniej ci nie zależy.

I co to w ogóle są światła wewnętrzne? Lampka kabinowa?
Avatar użytkownika
BOReK
 
Posty: 3051
Dołączył(a): niedziela 25 lutego 2007, 13:02

Postprzez Khay » piątek 24 kwietnia 2009, 16:02

Myślę, że troszkę nieszczęśliwy dział wybrałaś, tu bardziej by pasował ten dot. egzaminów. Bo o ile dobrze rozumiem to chodzi Ci o opis pokręteł/ przełączników służących do włączania poszczególnych świateł w egzaminacyjnym fordzie fiesta.

Niestety, takie autka są chyba tylko w WORD Opole, a na ich stronie poza fotką (ładną ;) ) wiele informacji nie ma...

Na stronie w FAQ faktycznie tylko też jakieś komórką wykonane foto, na którym nic nie zaznaczono... Pozostaje więc uderzyć do instruktora, by Ci wszystko rozrysował. ;)

Możesz oczywiście poszukać na google, ale raczej marne szanse, że jeszcze gdzieś się to ukrywa... :/

Pozdrawiam
Khay
Avatar użytkownika
Khay
 
Posty: 800
Dołączył(a): niedziela 20 kwietnia 2008, 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Agata2102 » piątek 24 kwietnia 2009, 21:04

Borek ty nie bądź taki cwany !
Inni ludzie mogą normalnie odpowiedzieć a ty ?
Co ty myślisz,że ja się znam na samochodach jak nie wiadomo jak wyszkolony facet,którego Tylko to interesuje ?
Jeżeli by mi nie zależało to bym nie wchodziła na to forum i nie prosiła o pomoc..!!
Jak taki mądry jesteś to wejdź w google i sam poszukaj (ciekawe czy coś znajdziesz ) ..
Z takimi ludźmi jak ty na pewno nikt się nie może dogadać heh..
Lęk nie może istnieć bez nadziei, ani nadzieja bez lęku..
Agata2102
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek 26 marca 2009, 19:03

Postprzez qwer0 » piątek 24 kwietnia 2009, 21:21

a ja wiem, a ja wiem!!
Na srodq sufitu zaraz przy przedniej szybie wlacza sie oswietlenie (rowniez mozna je wlaczyc poprzez otwarcie drzwi), a podswietlenie dechy i zegarow wlacza sie razem ze swiatlami pozycyjnymi/mijania!
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Postprzez cman » piątek 24 kwietnia 2009, 21:21

Agata2102 napisał(a):Jak taki mądry jesteś to wejdź w google i sam poszukaj (ciekawe czy coś znajdziesz ) ..

http://instrukcja.pl/i/ford_fiesta_nowy ... ja_obslugi (76 sekund szukania).
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez Agata2102 » piątek 24 kwietnia 2009, 22:09

Mało szukania dla Ciebie ?
Tylko,że to nie jest (raczej) ten model Forda..Nie wiem jaki to jest dokładnie samochód wiem Tylko jak wygląda
Wiem,że są Tylko ( chyba ) w WORD Opole:/ http://www.word.opole.pl/

qwer0-wiem jak na jakiej podstawie się włącza zegary itd ..Chodziło mi jak się włącza światła mijania,drogowe,awaryjne itd ..
Ale dzięki za chęci :)
Lęk nie może istnieć bez nadziei, ani nadzieja bez lęku..
Agata2102
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek 26 marca 2009, 19:03

Postprzez BOReK » sobota 25 kwietnia 2009, 12:31

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ford_Fiesta - to tu sobie wybierz model, o który ci chodzi. Zakres jest dość duży, a o instrukcję samochodu z 1975 roku na pewno nie chce mi się dowiadywać. Do Żuka mam, ale ta ci się nie przyda.

A na serio, to wystarczy sobie obejrzeć deskę i zobaczyć gdzie są jakie symbole. Do świateł mijania (i pozycyjnych) może być pstryczek, gałka do przekręcenia na desce albo na dźwigni od kierunkowskazów. Za światła pozycyjne odpowiada pozycja oznaczona dwoma żaróweczkami świecącymi na boki, za światła mijania - pozycja oznaczona reflektorem świecącym w lewo, promienie idą tak lekko do dołu. Światła drogowe włączysz pociągając dźwignie kierunkowskazów do siebie, wyłączysz tak samo. Od świateł awaryjnych musi być gdzieś przycisk opatrzony wielkim czerwonym trójkątem. Gdzieś masz też przycisk oznaczony reflektorem świecącym w prawo z przekreślonymi promieniami - to są tylne przeciwmgłowe. Przednie, o ile są, są oznaczone identycznym symbolem w lewo. Kontrolki na desce powinny mieć taki sam wygląd.

Ufff, tyle. Podsumowując:
- nie wiesz o jaki samochód dokładnie chodzi - mnie udało się wyniuchać, że o Fiestę szóstej generacji, tylko Opole ma takie,
- jesteś chyba po kursie skoro pytasz o pojazd egzaminacyjny, a nie znasz podstawowych oznaczeń wewnątrz samochodu,
- 76 sekund to dla ciebie dużo szukania w materii jakoby szalenie cię interesującej.

Wniosek: nie nadajesz sie na kierowcę, olewasz kompletnie postawione przed sobą zadanie. Zmień podejście albo zostaw to do czasu, gdy docenisz za co się bierzesz.

P.S.: Podana przez Cmana instrukcja dotyczy modelu używanego w Opolu. Nawet tego nie chciało ci się sprawdzić. Przyjemnego zdawania.

P.P.S.: Wszystkie dane sprawdziłem podczas pisania tego posta, kilka minut roboty.
Avatar użytkownika
BOReK
 
Posty: 3051
Dołączył(a): niedziela 25 lutego 2007, 13:02

Postprzez Agata2102 » sobota 25 kwietnia 2009, 13:48

Ohh jejku i co ja teraz zrobię ..
Nie nadaję się na kierowcę :)
Kurde co za pech normalnie :)
Czy to moja wina,że jak robiłam prawo jazdy to Tylko raz jeździłam Fordem ?
A ludzie od razu muszą Cię oceniać,że nie nadajesz się na kierowcę :/
I uwierz mi,że znam podstawowe oznaczenia wewnątrz samochodu :D
Po prostu chciałam sobie przypomnieć co i jak ..
Dzięki za krytykę i pomoc..
Narazie :/ :?
Lęk nie może istnieć bez nadziei, ani nadzieja bez lęku..
Agata2102
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek 26 marca 2009, 19:03

Postprzez BOReK » sobota 25 kwietnia 2009, 14:21

Ahaaaaa, już MASZ dokument. No to jeszcze weselej. :D
Avatar użytkownika
BOReK
 
Posty: 3051
Dołączył(a): niedziela 25 lutego 2007, 13:02


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości