Problem świeżego kierowcy

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Problem świeżego kierowcy

Postprzez kirilek » środa 24 sierpnia 2016, 08:34

Witajcie,
Od niedawna mam prawo jazdy i staram się jeździć samodzielnie. Kieruje teraz Audi A4 z 97 i mam problem, którego nie rozumiem czy to z mojej winy czy auta. Zmianę biegów udało mi się ogarnąć na nim, ale... jeżdżąc na kursach Skoda Fabia czy Hyundaiem puszczając szybko gaz samochód mi nie szarpał, a teraz jeżdżąc Audi muszę wolno odpuszczać gaz albo wciskać szybko sprzęgło i szybko odpuścić gaz :/
Z tego co mi wiadomo w 2 sposobie w razie hamowania jego droga hamowania jest dłuższa, prawda? Ojciec mówi, że to auto tak ma i tyle. Na kursie uczyłem się innych nawyków, a ojciec daje mi inne porady.
I teraz pytanie czy ja robię coś źle? Czy tak jest z tym autem?
kirilek
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 24 sierpnia 2016, 08:24

Re: Problem świeżego kierowcy

Postprzez lukaszwolski » niedziela 28 sierpnia 2016, 16:03

Ciężko zrozumieć co dokładnie masz na myśli ale każdy samochód trzeba "wyczuć", tym bardziej, że porównujesz młodsze auta z nieco starszą konstrukcją, która w dodatku może mieć np. ślizgające sprzęgło, kwalifikujące się do wymiany etc. Droga hamowania ze zmianą biegów ma się nijak - tego nie zrozumiałem.

Ale jedno wiem na pewno - młodemu kierowcy każdy będzie doradzał co robi źle co ma robić inaczej. Moja rada: słuchaj, nie denerwuj się tym to normalne, jeśli uznasz wskazówki za wartościowe to bierz je pod uwagę, a jeśli uważasz, że instruktor miał rację to rób tak jak on mówił. Ważne, żeby jeździć bezpiecznie, "z głową", przewidywać zagrożenia itp. Droga to nie miejsce na popisy i udowadnianie komukolwiek czegokolwiek. Nawijaj kilometry i zbieraj doświadczenia. Pozdrawiam
lukaszwolski
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 13 czerwca 2016, 19:28

Re: Problem świeżego kierowcy

Postprzez JAKUB » środa 07 września 2016, 21:40

Podejrzewam, że Audi którym jeździsz ma silnik 1.9 TDI.
Silniki diesla działają "twardziej" niź silniki benzynowe
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Problem świeżego kierowcy

Postprzez kirilek » wtorek 20 września 2016, 00:41

Dobra, zamotałem trochę. Po prostu nie czułem auta w ogóle. Zmienianie biegów juz nie sprawia, że auto szarpie :) Czasem się zapomnę i szybkie puszczanie gazu sprawia, że auto szarpnie, dziwiłem się bo na hyundaiach nie miałem tego problemu.
Teraz na zmianę prowadzę audi a4 i mitsubishi space stara i coraz pewniej czuje się za kierownicą :)

Co do audi silnik 2.4.
kirilek
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 24 sierpnia 2016, 08:24


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości