Moja wina czy zły samochód ?

Wątki niepotrzebne lub wygasłe, czyli po prostu śmieci.

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Moja wina czy zły samochód ?

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 17 lipca 2017, 21:51

Cyryl napisał(a):
ks-rider napisał(a):...Na pewno cwiczenie zmiany biegow patrzac na lewarek jest totalnym bledem. Dlaczego ? Dlatego, ze wlasnie w ten sposob Kursant automatyzuje sobie motoryke. No ale zawsze mozesz podac tipp'a w jaki sposob go pozniej od tego nawyku oduczysz.

Sekret zmiany biegow lezy w tym, ze trzeba robic od poczatku " na slepo "...


Pełna zgoda :)

a jak ma zmieniać biegi na ślepo, jak nie potrafi się patrząc?


A to trzeba wytłumaczyć. Jak prowadziłem wykłady - to tłumaczyłem - by ulżyć instruktorom.

Gdy szkoliłem w aucie - zawsze wolałem w zimie, po godzinie 17. W aucie ciemno - jak kursatnt miał zobaczyć lewarek? Musiał wyczuć temat :)

jest coś takiego jak stopniowanie trudności. młodzi skoczkowie najpierw skaczą na małych skoczniach, potem na średnich, na końcu na dużych. skakanie na małych wcale nie utrwala obawy przed dużym obiektem, ale jest etapem pośrednim. jeżeli początkujący kursant nauczy się jaki jest schemat biegów, potem zmienia patrząc, dopiero wtedy może przejść na zmianę na "ślepo".


To w lecie. Widzą wszystko i nauka trwała dłużej. W zimie musieli swoje inne zmysły wyostrzyć :)
odnoszę wrażenie, że innych mierzysz swoją miarą i chyba zapomniałeś jak sam się uczyłeś jeździć.

A ja nie :lol:
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości