Kto ma pierwszeństwo? Dwie niejednoznaczne sytuacje w W-wie

Wątki niepotrzebne lub wygasłe, czyli po prostu śmieci.

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Kto ma pierwszeństwo? Dwie niejednoznaczne sytuacje w W-wie

Postprzez RossoneriDevil » wtorek 25 kwietnia 2017, 23:58

Szerszon uważa się za eksperta, jest to dla niego woda na młyn, art 22, koniec.
Dyletant to jesteś ty, najmądrzejszy. Zlewam cie bo jestes tylko szerszonem skądś tam.

Podaj jakies materiały które potwierdzają twoją tezę, na konkretnych przykładach. Jak takich nie masz tylko ch... interpretacje to może sie nie wychylaj.
A jak jestes gosc to przetnij kierunek ruchu zmieniając kierunek jazdy i zjedź z lewego pasa z ronda taranując samochód na prawym pasie...udowodnij wszystkim raz na zawsze że się da...
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05

Re: Kto ma pierwszeństwo? Dwie niejednoznaczne sytuacje w W-

Postprzez szerszon » środa 26 kwietnia 2017, 07:08

RossoneriDevil napisał(a):....
Widzę,że jednak zabrakło argumentów. Materiały...PoRD i wystarczy.Nie potrafiłeś ustosunkować sie w sprawie kierunek ruchu vs kierunek jazdy czym potwierdziłeś,że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.
==========================================
Henq napisał(a):zjeżdżam ze skrzyżowania: niebieski i czerwony, o ile niebieski nie zmieniam kierunku jazdy o tyle czerwony zmieniam kierunek jazdy więc należy sygnalizować.
Jak możesz stwierdzić, jaki kierunek jazdy obierają te trzy pojazdy( kolorowe linie) przejeżdżając przez skrzyżowanie tylko na podstawie jednego zjazdu ?
zmieniam kierunek jazdy w prawo czy nie zmieniam?
Z jakiego na jaki ?
równie dobrze wjazd na SoRO jest tak jak biały autobus, objeżdża skrzyżowanie wewnętrznym pasem i z wewnętrznego zamierza zmienić kierunek jazdy jak czerwona strzałka czyli w prawo to chyba nie ulega wątpliwości że art 22.2 zabrania takiego manewru?
Akurat w tym konkretnym przypadku można byłoby sie kłócić :wink:
Nie każda jazda po obwiedni jest zmianą kierunku jazdy w lewo,
Ale to oczywiste. Przecież bez przerwy trąbię,że nie można mówić o jakimkolwiek kierunku jazdy na skrzyżowaniu.Jest to miejsce, gdzie jest się w czasie zmiany kierunku jazdy np w lewo czy prawo.
I też, jak już wielokrotnie pisałem, warunki techniczne jakim powinny odpowiadać drogi stoją w sprzeczności z rzeczywistością.A że rzeczywistość jest jaka jest trzeba sie dostosować, ale robienie z wyjątku ( kilka wobec tysięcy) jakiegoś standardu bo z ronda to zawsze w prawo to pomyłka.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kto ma pierwszeństwo? Dwie niejednoznaczne sytuacje w W-

Postprzez gumik » środa 26 kwietnia 2017, 09:13

szerszon napisał(a):Nie na skrzyżowaniu tylko przejeżdżając przez skrzyżowanie. Na skrzyżowaniu nie zmieniasz kierunku jazdy.
Poczytaj w końcu ze zrozumieniem te przepisy. Np dyspozycję F-10
Tak, tak. Oczywiście przejeżdżając przez skrzyżowanie nie jestem na skrzyżowaniu. ;-)
Przepisy dotyczą zmiany kierunku jazdy i tego należy się trzymać.

---------------------

Co do drugiej sytuacji, to jest ona dla mnie również niejasna. Moim zdaniem prawy nieoznaczony pas kończy się za przystankiem i Ci z prawej powinni ustąpić pierwszeństwa tym jadącym po lewym pasie.
Czego jestem pewien, to że nie ma tam zastosowania reguła prawej ręki ponieważ nie dotyczy ona zmiany pasa, a przecinania się kierunków.
Oczywiście idealnie byłoby gdyby tam jechali na zakładkę i na pewno taka metoda jazdy jest tam zdecydowanie zalecana. Ale niestety w Polsce jeszcze trochę kierowcy muszą do tego dorosnąć. :roll:
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Kto ma pierwszeństwo? Dwie niejednoznaczne sytuacje w W-

Postprzez szerszon » środa 26 kwietnia 2017, 12:44

gumik napisał(a):Tak, tak. Oczywiście przejeżdżając przez skrzyżowanie nie jestem na skrzyżowaniu. ;-)
Przepisy dotyczą zmiany kierunku jazdy i tego należy się trzymać.

Oczywiście,że jesteś na skrzyżowaniu, tylko jeśli skręcasz w lewo to zmieniasz kierunek jazdy, a nie masz jakiś tam oddzielny nowy kierunek jazdy. Jeśli ty masz to napisz jaki. :lol: :lol: :lol:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kto ma pierwszeństwo? Dwie niejednoznaczne sytuacje w W-

Postprzez problem » środa 26 kwietnia 2017, 15:14

RossoneriDevil napisał(a):Nie jesteś żaden frajer, ronda nie są idealne, wloty mogą być przesunięte od siebie tak że nie wiadomo który jest bardziej w lewo a który na wprost..itd...
Wjeżdżając na takie rondo nie łamiesz żadnych przepisów, równie dobrze możesz na rondzie za wcześnie zjechać z lewego na prawy i zrobić dodatkową rundkę, bo sie pomyliłeś np, no i co? to masz z powrotem na lewy wracać...?

No tak, ale jak sobie zjadę z lewego na prawy za wcześnie, to znaczy że już jestem na tym skrzyżowaniu. A mi chodzi o moment wjazdu - sądziłem, że jak mam zamiar jechać w lewo, to powinienem wjeżdżać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Oczekiwałem takiego zachowania od innych, a okazuje się, że jestem frajer, bo miałem błędne założenia. Stąd pomysł jeżdżenia w lewo z prawego - skoro z prawego mogę jechać w lewo, to poszukam innych takich frajerów (tj. myślących jak ja wcześniej) co by sobie gratis zafundować nowy błotniczek ;)

Ale wiecie co... bo przerzucacie się cytatami i paragrafami, a odpowiedzcie proszę, wprost, słowami: mam rondo i dwa pasy ruchu, brak strzałek kierunkowych. Rondo ma cztery zjazdy/wjazdy, czy jak zwał (nie czepiać się!). Jadąc w lewo mam obowiązek jechać z konkretnego pasa, czy nie? I czy z prawego wolno mi jechać w lewo?
problem
 
Posty: 95
Dołączył(a): środa 12 sierpnia 2015, 10:33

Re: Kto ma pierwszeństwo? Dwie niejednoznaczne sytuacje w W-

Postprzez gumik » środa 26 kwietnia 2017, 15:37

Tutaj masz odpowiedź słowami na dokładnie takie pytanie jakie zadałeś: https://youtu.be/MM4Aja4uWZU?t=5m41s
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Kto ma pierwszeństwo? Dwie niejednoznaczne sytuacje w W-

Postprzez RossoneriDevil » środa 26 kwietnia 2017, 18:36

problem napisał(a):
czy z prawego wolno mi jechać w lewo?


https://www.youtube.com/watch?v=E7FXXWqYm5k&t=15s

Takie realia


https://www.google.pl/maps/place/Arkadi ... 5778?hl=pl

Na tym rondzie wygląda na to że np, zjeżdżając z jana pawła, z prawego można tylko w prawo.
Zmieniając pas na rondzie musisz ustąpić pierwszeństwa pojazdom poruszającym się tym pasem.

Kiedyś myślałem tak jak Ty, (oczywiście zostałem tutaj zjechany) doszedłem do wniosku, że wygrywa ten, co zinterpretuje prawo na swoją korzyść.
Oczywiście można mówić jak powinno być itd. że w lewo to z lewego pasa, że już przed rondem należy sygnalizować kierunek jazdy itd. ale jak widać nie jest to oczywiste.

Ostatnio pytałem nawet czy na takim rondzie https://www.google.pl/maps/@52.2367992, ... 6656?hl=pl

Opuszczając rondo pierwszym zjazdem muszę ustąpić rowerzyście, jadącemu w lewo, ale jadącego z mojej prawej strony.
Otrzymałem odpowiedź, że tak.
Może znajdzie się jakaś ciekawa interpretacja że może jednak, "nie" ?
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05

Re: Kto ma pierwszeństwo? Dwie niejednoznaczne sytuacje w W-

Postprzez gumik » środa 26 kwietnia 2017, 19:01

Ja ustosunkowałem się do drugiej sytuacji jakbyś nie zauważył. Możesz zrobić to samo zamiast zadawać niezwiązane z tematem pytania.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Kto ma pierwszeństwo? Dwie niejednoznaczne sytuacje w W-

Postprzez RossoneriDevil » środa 26 kwietnia 2017, 20:01

Zwęża się pas prawy czy lewy?
Nie jadą swoim, a czyim?
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05

Re: Kto ma pierwszeństwo? Dwie niejednoznaczne sytuacje w W-

Postprzez Henq » środa 26 kwietnia 2017, 20:10

RossoneriDevil napisał(a):Zwęża się pas prawy czy lewy?

A gdzie ty tu widzisz zwężenie się pasa?:
Obrazek

RossoneriDevil napisał(a):Nie jadą swoim, a czyim?
przecież ich pas się skończył przed przejściem :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Kto ma pierwszeństwo? Dwie niejednoznaczne sytuacje w W-

Postprzez RossoneriDevil » środa 26 kwietnia 2017, 20:16

Henq napisał(a):
A gdzie ty tu widzisz zwężenie się pasa?:

Za przejściem dla pieszych


RossoneriDevil napisał(a):Nie jadą swoim, a czyim?
przecież ich pas się skończył przed przejściem :eek2:

To niestety, ja nie widzę tutaj żadnego końca tego pasa.....

ale mam nadzieję że dowiem się dowiem dlaczego się kończy przed przejściem dla pieszych...
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05


Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości