kosz

Wątki niepotrzebne lub wygasłe, czyli po prostu śmieci.

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

kosz

Postprzez Henq » sobota 17 grudnia 2016, 19:40

STARYSZOFER napisał(a):Cytat z przepisu.

tak z przepisu , ale chyba twojego:

STARYSZOFER napisał(a):ZAMIAR TEN NALEŻY ZAPRZESTAĆ SYGNALIZOWAĆ

:eek2:
zamiar należy zaprzestać :lol: sie uśmiałem :lol:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeźdz

Postprzez STARYSZOFER » sobota 17 grudnia 2016, 19:46

Henq napisał(a):
STARYSZOFER napisał(a):Cytat z przepisu.

tak z przepisu , ale chyba twojego:

STARYSZOFER napisał(a):ZAMIAR TEN NALEŻY ZAPRZESTAĆ SYGNALIZOWAĆ

:eek2:
zamiar należy zaprzestać :lol: sie uśmiałem :lol:


Śmiejesz się z siebie, że nie jesteś w stanie pojąć, że sygnalizuje się ZAMIAR zmiany kierunku jazdy?

Obrazek
Avatar użytkownika
STARYSZOFER
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 08 lipca 2016, 19:52

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeźdz

Postprzez Henq » sobota 17 grudnia 2016, 19:50

STARYSZOFER napisał(a):Śmiejesz się z siebie, że nie jesteś w stanie pojąć, że sygnalizuje się ZAMIAR zmiany kierunku jazdy?

Nie :) z ciebie że nie potrafisz pojąć że sygnalizujesz manewr od zamiaru do skończenia
znów wklejasz art 22.5 a nie odpowiedziałeś na pytanie:
ZAMIAR CZEGO???
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeźdz

Postprzez STARYSZOFER » sobota 17 grudnia 2016, 19:55

Henq napisał(a):
STARYSZOFER napisał(a):Śmiejesz się z siebie, że nie jesteś w stanie pojąć, że sygnalizuje się ZAMIAR zmiany kierunku jazdy?

Nie :) z ciebie że nie potrafisz pojąć że sygnalizujesz manewr


Ale w przepisach jest mowa o sygnalizowaniu ZAMIARU Heniu!

Obrazek

ZAMIARU ZMIANY KIERUNKU JAZDY.
Avatar użytkownika
STARYSZOFER
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 08 lipca 2016, 19:52

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeźdz

Postprzez Henq » sobota 17 grudnia 2016, 20:08

STARYSZOFER napisał(a):Heniu!

Nie jestem heniu :eek2:
jak widzę oprócz problemów z cytowaniem przepisów masz problemy z cytowaniem nicków? :help:

STARYSZOFER napisał(a):Ale w przepisach jest mowa o sygnalizowaniu ZAMIARU

zamiaru czego?
STARYSZOFER napisał(a):ZAMIARU ZMIANY KIERUNKU JAZDY.

zmiany kierunku jazdy hmmm czy to nie jest zamiar wykonania manewru?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździ

Postprzez PraktykRuchu » sobota 17 grudnia 2016, 20:12

LeszkoII napisał(a):Art. 22 ust. 5 stosuje się niezależnie od oznakowania pionowego i poziomego - a w szczególności od występowania C-12 na wlocie

Oczywiście! Sam sąd to stwierdził. Zawsze sygnalizujemy wyraźnie i zawczasu, tak, jak każe to ten przepis. Innego przepisu, sugerującego że na rondach sygnalizujemy inaczej niż wyraźnie i zawczasu - nie ma. Co potwierdził sąd...
PraktykRuchu
 
Posty: 633
Dołączył(a): niedziela 11 grudnia 2016, 22:36

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździ

Postprzez Henq » sobota 17 grudnia 2016, 20:18

PraktykRuchu napisał(a):Oczywiście! Sam sąd to stwierdził. Zawsze sygnalizujemy wyraźnie i zawczasu, tak, jak każe to ten przepis.

No i o to pytam :)
czy kierunek jazdy przed rondem jest taki sam czy inny niż na rondzie?
skoro jest inny, wskazany znakiem C-12 to dlaczego uważacie że nie sygnalizujemy? :hmm: :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździ

Postprzez STARYSZOFER » sobota 17 grudnia 2016, 20:23

Przecież już ci wyjaśniłem:


STARYSZOFER napisał(a):
Henq napisał(a):
STARYSZOFER napisał(a):No to idźmy od początku. Wiesz czym jest kierunek?


Kierunek jazdy przed SoRO jest inny niż kierunek jazdy na SoRO - sam tak twierdzisz.
Zgodnie z PoRD sygnalizujemy zamiar zmiany kierunku jazdy, więc zamierzając wjechać na SoRO zamierzasz zmienić kierunek jazdy. Dlaczego łamiesz przepisy i nie sygnalizujesz zamiaru zmiany kierunku jazdy?


Zmiany kierunku jazdy przy wjeździe na soro nie należy sygnalizować, tak jak nie sygnalizujemy zmiany kierunku na zakrętach, gdyż wynika ona z geometrii jezdni, a nie z zamiaru kierującego. Sygnaliowanie zamiaru polega na poinformowaniu innych kierujących o planowanej zmianie kierunku, ktorej mogą się nie spodziewać.

No, ale żeby o tym rzeczowo dyskutować, trzeba znać podstawowe pojecia, dlatego zadałem ci pytanie czy wiesz czym jest kierunek?

P.s. Był nawet kiedyś przepis, że nie sygnaliuje się zmiany kierunku jazdy przy wjezdzie na skrzyzowanie o ruchu okrężnym. Teraz to wynika z formy art 22.5.
Avatar użytkownika
STARYSZOFER
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 08 lipca 2016, 19:52

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździ

Postprzez Henq » sobota 17 grudnia 2016, 20:45

STARYSZOFER napisał(a):Przecież już ci wyjaśniłem:

a ja ci wyjaśniłem że sygnalizujemy każdy zamiar zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu :eek2:

STARYSZOFER napisał(a):Zmiany kierunku jazdy przy wjeździe na soro nie należy sygnalizować,

czy na SoRO jest ten sam kierunek jazdy co przed SORO?

STARYSZOFER napisał(a):tak jak nie sygnalizujemy zmiany kierunku na zakrętach, gdyż wynika ona z geometrii jezdni,

geometria jezdni z przed SoRO (prosto) jest inna niż geometria jezdni na SoRO (ruch okrężny) :eek2:

STARYSZOFER napisał(a): a nie z zamiaru kierującego.

zamiaru czego? podłubania w nosie?


STARYSZOFER napisał(a):Sygnaliowanie zamiaru polega na poinformowaniu innych kierujących o planowanej zmianie kierunku, ktorej mogą się nie spodziewać.

Już pytałem zostało bez odpowiedzi:
Henq napisał(a):rozumiem że jak jadę pasem ze strzałką kierunkowa w prawo to skręcając z takiego pasa w prawo wg ciebie nie muszę sygnalizować bo przecież kierowcy się spodziewają że pojadę w prawo bo tylko tam mogę?

widać znów niewygodne pytanie, to dodam jeszcze pomysł @LeszkoII:
znak C-2 i znak na jezdni P-8d również nie sygnalizujemy bo kierowcy się spodziewają gdzie pojadę? :wow:

STARYSZOFER napisał(a):Teraz to wynika z formy art 22.5.

Nie! nie wynika, nie wprowadzaj innych w błąd!
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździ

Postprzez STARYSZOFER » sobota 17 grudnia 2016, 21:04

Henq napisał(a):
STARYSZOFER napisał(a):Przecież już ci wyjaśniłem:

a ja ci wyjaśniłem że sygnalizujemy każdy zamiar zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu :eek2: !


WOW! Postęp. Już nie każdą zmianę kierunku jazdy , tylko każdy zamiar zmiany.

Problem w tym, że nauka idzie ci naprawdę wolno, a ja nie mam czasu i ochoty szarpać się z kimś takim.
Avatar użytkownika
STARYSZOFER
 
Posty: 424
Dołączył(a): piątek 08 lipca 2016, 19:52

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździ

Postprzez Henq » sobota 17 grudnia 2016, 21:47

STARYSZOFER napisał(a):WOW! Postęp. Już nie każdą zmianę kierunku jazdy , tylko każdy zamiar zmiany.

ale zmiany czego???

STARYSZOFER napisał(a):Problem w tym, że nauka idzie ci naprawdę wolno, a ja nie mam czasu i ochoty szarpać się z kimś takim.


Nie! :) problemem jest twój brak zrozumienia słowa pisanego :eek2:
no widzisz, gdybyś czytał co się pisze do ciebie ze zrozumieniem to strony 513-515 były by zbędne w tym wątku :eek2:
a gdybyś czytał PoRD ze zrozumieniem nie trzeba by ci było wszystkiego wykładać na tacy :help:
przecież pisałem:
Henq napisał(a):No to jak sygnalizujesz zamiar zmiany kierunku jazdy na ten z SoRO?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździ

Postprzez szerszon » niedziela 18 grudnia 2016, 02:44

PraktykRuchu napisał(a):Po pierwsze: nie przystawiaj się do mnie.
Marzy ci się. Nie obawiaj się-cenię inteligencję.Robaczku :lol: :lol: :lol: to była analogiczna hiperbola.
Sam się przyznałeś, że definicję zamiaru znalazłeś sobie w art. 22 ust. 2 PoRD.

Prosiłbym o podanie cytatu. Coś mi się wydaje,że poniosła ciebie fantazja.
Nikt tam nie napisał, że zamiar to moment zbliżenia się do lewej krawędzi jezdni przed skrzyżowaniem, jak to sobie wymyśliłeś.
Zbliżyłeś się bez zamiaru do krawędzi jezdni gdy wyrażasz chęć skrętu w lewo... :hmm:
Jeżeli brakuje definicji legalnej jakiegoś słowa, to bierzemy ją sobie nie z definicji legalnej pochodzącej w ogóle z innej gałęzi prawa (np. z prawa karnego :lol:), nie szukamy też sobie takiego samego słówka w innej części ustawy - jak ty to robisz :D - tylko... no właśnie - korzystamy ze zwyczajnej definicji tego słowa. :lol: Ze słowników, uzusu, i tak dalej...
Proponuje zacząć od definicji słowa "skręt" Nie widzę powodu, aby nie skorzystać z określeń kierunków jazdy czy kierunków ruchu skoro na tej podstawie można sprecyzować o co chodzi. T-18 i F-10 na wprost. Polecam gorąco.
Tak więc sam, nieświadomie, obaliłeś bzdury, które wypisywałeś.
Bardzo świadomie wszystko piszę. Jako taki znawca prawa do tej pory naprzemiennie używasz określeń zmiana kierunku jazdy vs zmiana kierunku ruchu. Nie łapiesz tego.
Najbardziej charakterystyczne dyrektywy wykładni językowej:

Gdy w systemie prawnym wiążąco ustalono znaczenie określonych zwrotów prawnych, to należy używać ich właśnie w tym znaczeniu. Dyrektywa ta związana jest z tzn. definicją legalną - występującą w tekstach prawnych, wprowadzoną przez prawodawcę w celu ustalenie wiążącego rozumienia poszczególnych terminów.
Gdy nie ma w tekście prawnych definicji legalnych: interpretowanych zwrotom prawnym nie należy nadawać znaczenie odmiennego od potocznego, chyba że istnieją dostateczne rację przypisania im odmiennego znaczenia
bez umotywowanych racji nie należy identycznym sformułowaniom w tym samym akcie prawnym nadawać różnych znaczeń.
Należy ustalać znaczenie przepisów prawnych w taki sposób, by żadne fragmenty nie okazały się zbędne, wypowiedź powinna być traktowana jako pewna całość
Jeżeli określony termin należy do terminów specyficznych w określonej dziedzinie wiedzy, to należy przyjąć, iż termin ten ma takie znaczenie, jak w tych dziedzinach(domniemanie znaczenia specjalnego)
wolno odstąpić od znaczenia literalnego jeśli znaczenie to nie prowadzi do absurdalnych konsekwencji
tam gdzie rozróżnień nie wprowadza sam prawodawca, tam nie wolno ich wprowadzać interpretatorowi

Czyli twój słowniczek to nie wszystko.
Nie musisz mi przypominać. Doskonale pamiętam, że zmieniam kierunek jazdy na skrzyżowaniu. I?
I jaki to masz kierunek jazdy na skrzyżowaniu ? Że go zmieniasz zjeżdżając z SoRO ?
Czy na przecięciu się jezdni dróg obowiązują przepisy które dotyczą jezdni, czy nie?
Przepisy , które dotyczą skrzyżowania czyli przeciecia się jezdni. Absurdem byłoby stosowanie się do Art 16 podczas skrętu w lewo czyli jazda możliwie blisko prawej krawędzi.
Czy podczas jazdy po rondzie obowiązują przepisy obowiązujące podczas jazdy po jezdni?
Po której jezdni ? Tej co wjechałeś czy tej co masz zjechać ? Nie wymagaj odpowiedzi tak/nie , bo w ten sposób usiłujesz zmanipulować .
to zaoramy kolejny szerszonizm...
A jaki zaorałeś poprzedni ?
Z przepisami jest tak, że one pisane są zrozumiale dla ludzi, którzy osiągnęli określony poziom edukacji.
Czy kandydat na kierowcę musi się wykazać "określonym poziomem edukacji " ? Jaki to poziom ? :lol: :lol: :lol:
Powinny być bezwzględnie zrozumiałe dla (według założeń) większości polskiego społeczeństwa, czyli dla ludzi z wykształceniem średnim.
Pierwszego sortu ? Ale bzdury...
W praktyce wygląda to jednak tak, że przepisy sformułowane są dość prosto. Np. art. 22 - jeżeli masz zamiar skręcać, to musisz ustawić się wcześniej przy krawędzi (lubo osi) jezdni, a potem - kiedy będzie to wyraźne dla innych - zacząć ten zamiar sygnalizować na tyle wcześnie, by inni to zrozumieli.
Nie ma "potem" :lol: :lol: :lol: Nie ma hierarchii ustępu 2 w stosunku do 5 poza kolejnymi numerkami. Tu właśnie wyszło szydło z worka twego rozumowania. Kompletny bezsens.
Robię wycieczki osobiste
Tylko. Merytoryki za grosz poza twoimi przekonaniami, które nie mają za wiele wspólnego z przepisami.
Od teraz więc będę odnosił się tylko do meritum, orając raz po raz Twoje imitacje argumentów.
Czyżbyś skorzystał z linków , które ci podałem ?
A teraz mały przykładzik jak ty "myślisz" i jak "znasz" przepisy.
PraktykRuchu napisał(a):

Albo nawracanie na pełnej prędkości na sygnalizatorze S-3 i wbijanie się w tłum pieszych przechodzących na zielonym na przeciwległej jezdni...
Nawet nie masz pojęcia o czym piszesz,a "nawracanie" to pewnie też ze słownika :lol: :lol: :lol:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skrzyżowania o ruchu okrężnym-jak jeździć lub nie jeździ

Postprzez Roksana21 » niedziela 18 grudnia 2016, 12:14

nieźle się ten temat rozciągnął, ostatnio czytałam, że sąd orzekł, że nie wolno włączać lewego kierunkowskazu przy skręcie w lewo
żyj tak jak by jutra miało nie być
Avatar użytkownika
Roksana21
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek 21 listopada 2016, 13:47
Lokalizacja: Częstochowa


Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości