OT

Wątki niepotrzebne lub wygasłe, czyli po prostu śmieci.

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

OT

Postprzez pasqudek » niedziela 03 kwietnia 2016, 12:37

Powoli powstaje OT.
SJS Czy tak ciężko zrozumieć, że CB i Telefon to 2 różne urządzenia? A najwięcej ludzi ma właśnie telefony.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Korzystanie z telefonu podczas jazdy

Postprzez Henq » niedziela 03 kwietnia 2016, 20:34

SJS napisał(a):W tym artykule jest tyle błędów merytorycznych, że nie ma sensu go cytować.
"Włączyć się do ruchu", "być uczestnikiem ruchu" i "poruszać się" to całkowicie różne pojęcia.
Wcale nie trzeba włączyć się do ruchu, żeby być uczestnikiem ruchu.
Tak samo bycie uczestnikiem ruchu, wcale nie oznacza, że musi on być w ruchu - co w artykule nieudolnie zostało uznane za fakt.

Jak ty to widzisz że nie trzeba włączyć się do ruchu by być uczestnikiem ruchu? Coś zamieszałeś.
SJS napisał(a):@SJS artykuł jest pisany nie przez prawnika czy sędziego, a przez zwykłego dziennikarza, więc nie musi on być składny, nie jest on w tym momencie najistotniejszy, najważniejsze jest tutaj orzeczenie sądu i interpretacja że pomimo zatrzymania nadaj jesteś "podczas jazdy" (w ruchu) ponieważ zatrzymanie wynika z warunków lub przepisów ruchu drogowego.
Daj link do tego orzeczenia, bo ten artykuł to stek bzdur. Będziemy znęcać się nad orzeczeniem.

http://orzeczenia.olsztyn.sr.gov.pl/con ... -09-25_002
SJS napisał(a):"Włączenie się do ruchu", a "jazda" to kompletnie rozłączne pojęcia i nie ma na to żadnych podstaw w PoRD., żeby je ze sobą łączyć.
"Jazda" oznacza ruch pojazdu - przemieszczanie się, a "podczas jazdy" to okolicznik czasu określający, że pojazd porusza się - nie jest unieruchomiony.
Natomiast "włączanie się do ruchu" to czynność ściśle zdefiniowana w PoRD wymagająca od kierującego określonego zachowania.

"jazda" a "podczas jazdy" to dwie różne formy, to jest tak jak "spacerować" a "podczas spaceru", spacerować możesz i się zatrzymasz to już nie spacerujesz, ale podczas spaceru zatrzymujesz się ale nadal jesteś podczas spaceru: przykład "Podczas spaceru zatrzymałem się by zawiązać buta" - i co przestałeś być podczas spaceru czy tylko przestałeś spacerować? ;)
SJS napisał(a):I teraz najważniejsze: Pojazd, który "włącza się do ruchu" (np. wyjeżdża ze strefy zamieszkania) jak najbardziej może być wcześniej w ruchu i "podczas jazdy" nie wolno mu używać telefonu z mikrofonem lub słuchawka w ręce ...

Ale żeby był w ruchu najpierw musi włączyć się do ruchu nawet w strefie zamieszkania.
SJS napisał(a):Natomiast pojazd, który zatrzymał sie na światłach, oczywiście nie porusza się - nie jedzie, a zakaz obowiązuje wyłącznie podczas jazdy.

Ale pojazd nadal jest podczas jazdy nie wyłączył się z ruchu zatrzymując się na światłach i to masz w uzasadnieniu właśnie w tym wyroku sądu.

SJS napisał(a):Daj spokój, CB Radio to jest urządzenie służące do prowadzenia rozmów na odległość (kwestionujesz to? :eek2: ) , także jak najbardziej łapie się pod definicję telefonu.
To, że musisz podpiąć antenę kompletnie niczego tu nie zmienia. Do smartfona tez musisz jeszcze włożyć kartę, żeby rozmawiać.

no to jak wolno trzymac kubek w ręku podczas jazdy czy nie wolno ;) przecież też służy do komunikacji na odległość:
Obrazek

:lol: :lol: :lol:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Korzystanie z telefonu podczas jazdy

Postprzez SJS » niedziela 03 kwietnia 2016, 21:51

Henq napisał(a):Jak ty to widzisz że nie trzeba włączyć się do ruchu by być uczestnikiem ruchu? Coś zamieszałeś.

Nic nie zamieszałem. Tak jest według ustawy. Poczytaj sobie odpowiednie definicje (art.2).
Uczestnikiem ruchu jest także kierujący, który jeszcze nawet nie włączył się do ruchu, ba nawet nie uruchomił auta.

Zatem twierdzenie, że pojazd który się zatrzymał, jest w trakcie jazdy bo jest uczestnikiem ruchu - to wierutna bzdura.

Henq napisał(a):
SJS napisał(a):Daj link do tego orzeczenia, bo ten artykuł to stek bzdur. Będziemy znęcać się nad orzeczeniem.
http://orzeczenia.olsztyn.sr.gov.pl/content/$N/150515250004506_IX_W_002272_2015_Uz_2015-09-25_002 .

Oj dużo jest do komentowania. Sędzia zbłaźnił się totalnie. Chyba nie pierwszy raz: http://forum.gazeta.pl/forum/w,64,37360 ... ajdak.html
Później odniosę sie do orzeczenia.

Henq napisał(a):
SJS napisał(a):"Włączenie się do ruchu", a "jazda" to kompletnie rozłączne pojęcia i nie ma na to żadnych podstaw w PoRD., żeby je ze sobą łączyć.
"Jazda" oznacza ruch pojazdu - przemieszczanie się, a "podczas jazdy" to okolicznik czasu określający, że pojazd porusza się - nie jest unieruchomiony.
Natomiast "włączanie się do ruchu" to czynność ściśle zdefiniowana w PoRD wymagająca od kierującego określonego zachowania.
"jazda" a "podczas jazdy" to dwie różne formy, to jest tak jak "spacerować" a "podczas spaceru", spacerować możesz i się zatrzymasz to już nie spacerujesz, ale podczas spaceru zatrzymujesz się ale nadal jesteś podczas spaceru: przykład "Podczas spaceru zatrzymałem się by zawiązać buta" - i co przestałeś być podczas spaceru czy tylko przestałeś spacerować? ;)
Spacer to zupełnie co innego. Na spacerze możesz chodzić, stać, skakać, biegać za psem, leżeć itd"
Natomiast podczas jazdy - jedziesz, a stoisz podczas zatrzymania lub postoju. PoRD definiuje te pojęcia.


Henq napisał(a):
SJS napisał(a):I teraz najważniejsze: Pojazd, który "włącza się do ruchu" (np. wyjeżdża ze strefy zamieszkania) jak najbardziej może być wcześniej w ruchu i "podczas jazdy" nie wolno mu używać telefonu z mikrofonem lub słuchawka w ręce ...

Ale żeby był w ruchu najpierw musi włączyć się do ruchu nawet w strefie zamieszkania.
Przecież włącza się do ruchu przy wyjeżdżaniu ze strefy.
Pojazd, żeby był w ruchu musi sie poruszać - jechać. Jeżeli stoi to jest UNIERUCHOMONY, a więc jak sama nazwa wskazuje - nie jest w ruchu.

Henq napisał(a):
SJS napisał(a):Natomiast pojazd, który zatrzymał sie na światłach, oczywiście nie porusza się - nie jedzie, a zakaz obowiązuje wyłącznie podczas jazdy.
Ale pojazd nadal jest podczas jazdy nie wyłączył się z ruchu zatrzymując się na światłach i to masz w uzasadnieniu właśnie w tym wyroku sądu.
Wyłączył się z ruchu? Nie ma takiego pojęcia w PoRD. Pojazd, który sie zatrzymał się na światłach jest UNIERUCHOMIONY, A WIĘC NIE JEST W RUCHU.

Henq napisał(a):
SJS napisał(a):Daj spokój, CB Radio to jest urządzenie służące do prowadzenia rozmów na odległość (kwestionujesz to? :eek2: ) , także jak najbardziej łapie się pod definicję telefonu.
To, że musisz podpiąć antenę kompletnie niczego tu nie zmienia. Do smartfona tez musisz jeszcze włożyć kartę, żeby rozmawiać.
no to jak wolno trzymac kubek w ręku podczas jazdy czy nie wolno ;) przecież też służy do komunikacji na odległość.


Daj spokój. Kubek to według ciebie urządzenie służące do komunikacji na odległość? Jaja sobie robisz.
SJS
 
Posty: 239
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2015, 11:12

Re: Korzystanie z telefonu podczas jazdy

Postprzez Blacksmith » niedziela 03 kwietnia 2016, 22:56

Zawsze mnie tu śmieszą tego typu dyskusje. Będziecie w nieskończoność rozważać "co poeta miał na myśli". Zapominacie, że jesteśmy w Polsce gdzie stanowiska decyzyjne i ustawodawcze daje się kolesiom od piwa, a nie rzetelnym fachowcom w swojej dziedzinie. Dlatego też mamy takie przepisy, że: "Wolno, a nawet nie wolno", itp. itd. U nas prawo nie jest dokładne i jednoznaczne, różnie wszystko można interpretować.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Korzystanie z telefonu podczas jazdy

Postprzez jarzEMbina » poniedziałek 04 kwietnia 2016, 13:59

Ludziom wydaje się, że to tylko rozmowa i przecież wszyscy tak robią. A sama nieraz z perspektywy pieszego widziałam kierowców tak zagadanych, że ledwo patrzyli na drogę. Nie ma tolerancji na gadanie przez telefon za kółkiem! :evil:
jarzEMbina
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 04 kwietnia 2016, 13:53

Re: Korzystanie z telefonu podczas jazdy

Postprzez Henq » poniedziałek 04 kwietnia 2016, 21:21

SJS napisał(a):Uczestnikiem ruchu jest także kierujący, który jeszcze nawet nie włączył się do ruchu, ba nawet nie uruchomił auta.
Zatem twierdzenie, że pojazd który się zatrzymał, jest w trakcie jazdy bo jest uczestnikiem ruchu - to wierutna bzdura.

No to jak ty to sobie interpretujesz? że ten co jeszcze nie uruchomił auta (stoi) jest uczestnikiem ruchu a pojazd który się zatrzymuje na światłach tym uczestnikiem ruchu już nie jest? :hmm: :lol: :) ciekawe.
SJS napisał(a):Spacer to zupełnie co innego. Na spacerze możesz chodzić, stać, skakać, biegać za psem, leżeć itd"
Natomiast podczas jazdy - jedziesz, a stoisz podczas zatrzymania lub postoju. PoRD definiuje te pojęcia.

Podczas jazdy możesz się zatrzymywać możesz, skręcać, zwalniać, możesz hamować parkować, więc nie tylko jak jedziesz jesteś podczas jazdy tak samo jak podczas spaceru więc nie wymyślaj.
SJS napisał(a):...a stoisz podczas zatrzymania lub postoju...

ale nie tylko, nie myl pojęć: stoisz to stoisz, nie poruszasz się, a "podczas postoju (podczas zatrzymania)" możesz się poruszyć tu masz przykład:
Obrazek
zaparkowałem auto 2 czyli jestem "podczas postoju", zatrzymałem się nie poruszam się, poszedłem do sklepu, wracam auta nr 1 nie ma więc wsiadam w swoje 2 i podjeżdżam do przodu na jego miejsce, wysiadam idę dalej na zakupy :) no i co "podczas postoju" jechałem,
nie, że stojąc jechałem tak jak ty to mylisz, ale podczas postoju jechałem.
:lol: ale buty :)
ale wg ciebie nie mógłbym tak zrobić, więc ciekawe jak teleportować auto na miejsce zwolnione?
SJS napisał(a):Pojazd, żeby był w ruchu musi sie poruszać - jechać. Jeżeli stoi to jest UNIERUCHOMONY, a więc jak sama nazwa wskazuje - nie jest w ruchu.

coś ty czytał tam nie jest opisany pojazd w ruchu tylko pojazd uczestniczący w ruchu czyli dokładnie to co piszesz tutaj:
Uczestnikiem ruchu jest także kierujący, który jeszcze nawet nie włączył się do ruchu, ba nawet nie uruchomił auta.

więc określ się jak to jest z tym pojazdem w ruchu?
SJS napisał(a):Wyłączył się z ruchu? Nie ma takiego pojęcia w PoRD. Pojazd, który sie zatrzymał się na światłach jest UNIERUCHOMIONY, A WIĘC NIE JEST W RUCHU. [/code]
j/w sąd wyraźnie pisze w uzasadnieniu: "uczestnik ruchu" a nie "pojazd w ruchu".
SJS napisał(a):Daj spokój. Kubek to według ciebie urządzenie służące do komunikacji na odległość? Jaja sobie robisz.

A co nie jest? dwa razy wstawiałem obrazek urządzenia, dzieci w przedszkolu robią takie zabawki: dwa kubki połączone sznurkiem i przez to rozmawiają na odległość, więc co? jest to urządzenie służące do komunikacji na odległość, więc...?
---
Blacksmith napisał(a):Zawsze mnie tu śmieszą tego typu dyskusje. Będziecie w nieskończoność rozważać "co poeta miał na myśli". Zapominacie, że jesteśmy w Polsce gdzie stanowiska decyzyjne i ustawodawcze daje się kolesiom od piwa, a nie rzetelnym fachowcom w swojej dziedzinie. Dlatego też mamy takie przepisy, że: "Wolno, a nawet nie wolno", itp. itd. U nas prawo nie jest dokładne i jednoznaczne, różnie wszystko można interpretować.

ale to nie jest nic niezwykłego, pamiętam niedawno reportaż w jednej ze stacji tv o kobiecie która przechodziła przez jezdnię a radiowóz skręcał z poprzecznej, oczywiście mandatu nie przyjęła więc sprawa do sądu i pomimo tego że powołała ekspertów i biegłych z zakresu PoRD którzy świadczyli że to pojazd skręcając w poprzeczna ma ustąpić przechodzącemu przez tą jezdnię kobieta w sądzie przegrała.
Mój kraj taki piękny :)
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Korzystanie z telefonu podczas jazdy

Postprzez papadrive » poniedziałek 04 kwietnia 2016, 22:52

Henq napisał(a):
SJS napisał(a):Uczestnikiem ruchu jest także kierujący, który jeszcze nawet nie włączył się do ruchu, ba nawet nie uruchomił auta.
Zatem twierdzenie, że pojazd który się zatrzymał, jest w trakcie jazdy bo jest uczestnikiem ruchu - to wierutna bzdura.

No to jak ty to sobie interpretujesz? że ten co jeszcze nie uruchomił auta (stoi) jest uczestnikiem ruchu a pojazd który się zatrzymuje na światłach tym uczestnikiem ruchu już nie jest? :hmm: :lol: :) ciekawe.

Henq, SJS tak ma. Kiedy porusza się po łące, to jest w ruchu, a jak stoi w korku na Marszałkowskiej, to jest poza ruchem. :wink:
Tak samo myli ruch z jazdą, jak kierunek ruchu z kierunkiem jazdy. Ale co poradzisz? :?
Nie zawsze, jazda zgodna z przepisami, gwarantuje bezpieczeństwo na drodze.
papadrive
 
Posty: 1010
Dołączył(a): poniedziałek 02 grudnia 2013, 22:21

Re: Korzystanie z telefonu podczas jazdy

Postprzez SJS » wtorek 05 kwietnia 2016, 06:27

papadrive napisał(a):SJS tak ma. Kiedy porusza się po łące, to jest w ruchu, a jak stoi w korku na Marszałkowskiej, to jest poza ruchem.

Ocyzwiście, że tak jest.
Jak poruszam sie to jestem w ruchu - jak sama nazwa wskazuje.
Jak stoję to nie jestem w ruchu.

Zjajdź mi w PoRD fragment który mówi, że jak stoję to jadę, a jak jadę to stoję.... :lol: :lol: :lol:
Jakie tu głupoty czasami niektórzy wypisują to masakra.

Henq napisał(a):
SJS napisał(a):Uczestnikiem ruchu jest także kierujący, który jeszcze nawet nie włączył się do ruchu, ba nawet nie uruchomił auta. Zatem twierdzenie, że pojazd który się zatrzymał, jest w trakcie jazdy bo jest uczestnikiem ruchu - to wierutna bzdura.
No to jak ty to sobie interpretujesz? że ten co jeszcze nie uruchomił auta (stoi) jest uczestnikiem ruchu a pojazd który się zatrzymuje na światłach tym uczestnikiem ruchu już nie jest?

uczestnik ruchu – pieszy, kierujący, a także inne osoby przebywające w
pojeździe lub na pojeździe znajdującym się na drodze;


Uczestnikiem ruchu jest każda osoba przebywająca na drodze. Nawet jak sobie zaparkujesz na poboczu na 3 godziny i siedzisz w aucie to jesteś uczestnikiem ruchu. Zrozumiał?
I według ciebie nie można wtedy rozmawiać przez telefon, bo jesteś uczestnikiem ruchu. Widzisz jakie głupoty wypisujesz?

Henq napisał(a):
SJS napisał(a):...a stoisz podczas zatrzymania lub postoju...

ale nie tylko, nie myl pojęć: stoisz to stoisz, nie poruszasz się, a "podczas postoju (podczas zatrzymania)" możesz się poruszyć tu masz przykład:
Obrazek
zaparkowałem auto 2 czyli jestem "podczas postoju", zatrzymałem się nie poruszam się, poszedłem do sklepu, wracam auta nr 1 nie ma więc wsiadam w swoje 2 i podjeżdżam do przodu na jego miejsce, wysiadam idę dalej na zakupy :) no i co "podczas postoju" jechałem.

:lol: :lol: :lol:
Jesteś jakiś nienormalny? Jechałeś podczas postoju? Zaraz pęknę ze śmiechu.....
Przeczytaj sobie definicję postoju, a nie takie głupoty wypisujesz, że aż śmiech.
SJS
 
Posty: 239
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2015, 11:12

Re: Korzystanie z telefonu podczas jazdy

Postprzez Henq » wtorek 05 kwietnia 2016, 17:53

SJS napisał(a):
papadrive napisał(a):SJS tak ma. Kiedy porusza się po łące, to jest w ruchu, a jak stoi w korku na Marszałkowskiej, to jest poza ruchem.

Ocyzwiście, że tak jest.
Jak poruszam sie to jestem w ruchu - jak sama nazwa wskazuje.
Jak stoję to nie jestem w ruchu.

Zjajdź mi w PoRD fragment który mówi, że jak stoję to jadę, a jak jadę to stoję.... :lol: :lol: :lol:
Jakie tu głupoty czasami niektórzy wypisują to masakra.

Henq napisał(a):
SJS napisał(a):Uczestnikiem ruchu jest także kierujący, który jeszcze nawet nie włączył się do ruchu, ba nawet nie uruchomił auta. Zatem twierdzenie, że pojazd który się zatrzymał, jest w trakcie jazdy bo jest uczestnikiem ruchu - to wierutna bzdura.
No to jak ty to sobie interpretujesz? że ten co jeszcze nie uruchomił auta (stoi) jest uczestnikiem ruchu a pojazd który się zatrzymuje na światłach tym uczestnikiem ruchu już nie jest?

uczestnik ruchu – pieszy, kierujący, a także inne osoby przebywające w
pojeździe lub na pojeździe znajdującym się na drodze;


Uczestnikiem ruchu jest każda osoba przebywająca na drodze. Nawet jak sobie zaparkujesz na poboczu na 3 godziny i siedzisz w aucie to jesteś uczestnikiem ruchu. Zrozumiał?
I według ciebie nie można wtedy rozmawiać przez telefon, bo jesteś uczestnikiem ruchu. Widzisz jakie głupoty wypisujesz?

Henq napisał(a):
SJS napisał(a):...a stoisz podczas zatrzymania lub postoju...

ale nie tylko, nie myl pojęć: stoisz to stoisz, nie poruszasz się, a "podczas postoju (podczas zatrzymania)" możesz się poruszyć tu masz przykład:
Obrazek
zaparkowałem auto 2 czyli jestem "podczas postoju", zatrzymałem się nie poruszam się, poszedłem do sklepu, wracam auta nr 1 nie ma więc wsiadam w swoje 2 i podjeżdżam do przodu na jego miejsce, wysiadam idę dalej na zakupy :) no i co "podczas postoju" jechałem.

:lol: :lol: :lol:
Jesteś jakiś nienormalny? Jechałeś podczas postoju? Zaraz pęknę ze śmiechu.....
Przeczytaj sobie definicję postoju, a nie takie głupoty wypisujesz, że aż śmiech.

Ale wierutne bzdury wypisujesz, raz piszesz że uczestnikiem ruchu jest nawet osoba która parkuje samochód na 3 godziny na drodze (co jest wierutną bzdurą bo def kierującego z pord najwidoczniej nie jest ci znana albo znana tylko niewygodna), a chwile wcześniej już piszesz że tylko jak się poruszasz.
Skoro uważasz że jestem nienormalny to napisz ładnie czy kierujący pojazdem 2 wjeżdżając na zwolnione miejsce przez pojazd 1 może używać telefonu komórkowego? może jak sobie na to pytanie odpowiesz prawidłowo dotrze do ciebie że słowa "podczas jazdy" obejmują szersze pojęcie niż samo słowo "jazda"(w co wątpię).
Poza tym nadal nie odpowiedziałeś czy taka zabawka jaką robią dzieci w przedszkolu: (dwa kubki połączone sznurkiem) jest telefonem czy nie jest jest zabronione kożystanie z takiego urządzenia w aucie czy nie jest? jeżeli nie to dlaczego?
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Korzystanie z telefonu podczas jazdy

Postprzez lith » czwartek 07 kwietnia 2016, 14:18

Henq napisał(a):ale nie tylko, nie myl pojęć: stoisz to stoisz, nie poruszasz się, a "podczas postoju (podczas zatrzymania)" możesz się poruszyć tu masz przykład:
[...]
zaparkowałem auto 2 czyli jestem "podczas postoju", zatrzymałem się nie poruszam się, poszedłem do sklepu, wracam auta nr 1 nie ma więc wsiadam w swoje 2 i podjeżdżam do przodu na jego miejsce, wysiadam idę dalej na zakupy :) no i co "podczas postoju" jechałem.


Obrazek
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Korzystanie z telefonu podczas jazdy

Postprzez SJS » czwartek 07 kwietnia 2016, 17:45

Lith, nie tylko ty omszałeś... :lol:
Henq napisał(a):Ale wierutne bzdury wypisujesz, raz piszesz że uczestnikiem ruchu jest nawet osoba która parkuje samochód na 3 godziny na drodze ,co jest wierutną bzdurą.

Skoro nie umiesz zrozumieć definicji "uczestnika ruchu", którą nawet zacytowałem w poprzednim poście, to o czym tu z tobą rozmawiać?
SJS
 
Posty: 239
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2015, 11:12

Re: Korzystanie z telefonu podczas jazdy

Postprzez Henq » czwartek 07 kwietnia 2016, 19:47

SJS napisał(a):Lith, nie tylko ty omszałeś... :lol:
Henq napisał(a):Ale wierutne bzdury wypisujesz, raz piszesz że uczestnikiem ruchu jest nawet osoba która parkuje samochód na 3 godziny na drodze ,co jest wierutną bzdurą.

Skoro nie umiesz zrozumieć definicji "uczestnika ruchu", którą nawet zacytowałem w poprzednim poście, to o czym tu z tobą rozmawiać?

Ja rozumiem to ty masz z tym problemy, jest jasno i wyraźnie napisane że kierujący pojazdem def kierującego znana? chyba nie więc :
kierujący – osobę, która kieruje pojazdem lub zespołem pojazdów
nie wygodna prawda?
poza tym nadal nie doczekałem się odpowiedzi czy przejeżdżając z miejsca parkingowego 2 na miejsce parkingowe 1 mogę korzystać z telefonu czy nie? o twojej interpretacji telefonu nie muszę wspominać bo znów zostałą ona pominięta, chyba kolejna niewygodna prawda.
---
lith napisał(a):
Henq napisał(a):ale nie tylko, nie myl pojęć: stoisz to stoisz, nie poruszasz się, a "podczas postoju (podczas zatrzymania)" możesz się poruszyć tu masz przykład:
[...]
zaparkowałem auto 2 czyli jestem "podczas postoju", zatrzymałem się nie poruszam się, poszedłem do sklepu, wracam auta nr 1 nie ma więc wsiadam w swoje 2 i podjeżdżam do przodu na jego miejsce, wysiadam idę dalej na zakupy :) no i co "podczas postoju" jechałem.


Obrazek

podczas zatrzymania/postoju auto było nieodpowiednio zabezpieczone i się stoczyło. No i co masz mądrego do powiedzenia na ten temat? auto nie stało, bo toczyło się było w ruchu ale miało to miejsce podczas postoju więc...?
Wiadome nie masz nic konkretnego do powiedzenia to lepiej bzdurne obrazki wstawiać nie związane z tematem. :eek2:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Korzystanie z telefonu podczas jazdy

Postprzez LeszkoII » czwartek 07 kwietnia 2016, 20:31

Dyskusja schodzi...
Tymczasem zaopatrujemy się w wynalazek... zakładamy powyżej nadgarstka i samo się trzyma 8)

Obrazek
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53


Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości