Wpisy poza tematem

Wątki niepotrzebne lub wygasłe, czyli po prostu śmieci.

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

Wpisy poza tematem

Postprzez Akane » środa 03 lutego 2016, 16:44

Oglądam ten cykl na bieżąco i zauważyłam, że (poza nadmierną prędkością), to jednak najczęściej do kolizji dochodzi w sytuacjach, w których:
- kierowcy nie patrzą w lusterko i zabierają się do zmiany pasa albo do skrętu w lewo, podczas gdy tuż obok przejeżdża inny samochód
- jak wyżej + kierowcy nie sygnalizują zamiaru zmiany pasa i ktoś, siłą rzeczy, wjeżdża im w tył/bok
- kierowcy wjeżdżający na rondo, nie ustępują pierwszeństwa tym, którzy się już na tym rondzie znajdują

Z tym brakiem sygnalizowania stykam się praktycznie codziennie i jest to dla mnie kompletnie niezrozumiałe zjawisko. Nie mam pojęcia z czego to może wynikać, z roztargnienia? W każdym razie między innymi z tego względu przestałam kochać ulice z kilkoma pasami ruchu w jedną stronę, bo choć podczas nauki jazdy wydawało mi się, że nie ma nic przyjemniejszego, to życie brutalnie zweryfikowało ten pogląd - czujność musi być non-stop, bo właśnie nie wiadomo czy przypadkiem ktoś bez zasygnalizowania swojego zamiaru, nie postanowi mi się wepchnąć przed maskę.
Prawo jazdy kategorii B: od 07.12.2015
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 135
Dołączył(a): piątek 27 listopada 2015, 20:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Sytuacje z kamer samochodowych

Postprzez eragon » środa 03 lutego 2016, 19:58

Akane napisał(a): czy przypadkiem

Hmmm, na pewno przypadkiem ?? Dyskusyjna sprawa..
Ja też czasem pooglądam sobie kompilacje PD..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50


Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość