OT

Wątki niepotrzebne lub wygasłe, czyli po prostu śmieci.

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

OT

Postprzez lith » środa 10 grudnia 2014, 21:15

1. Jeśli świecą Ci ludzie jak jedziesz na mijania to może masz je źle ustawione i razisz innych.
2. Jak jedziesz na przeciwmgielnych z byle powodu to nic dziwnego, że walą długimi, jak też tak robię (jak nie ma nikogo innego kogo mógłbym oślepić) Zwyczajnie razisz innych i utrudniasz im jazdę. Jak kiepsko widzisz na światłach mijania to... wróć do punktu 1. :P Może masz je ustawione za wysoko
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze

Postprzez daghda » czwartek 11 grudnia 2014, 13:25

aguusia88 napisał(a):jeszcze raz mi ktos poswieci dlugimi ty wysiade i udusze.


Jedź lepiej do diagnosty i sprawdź, czy masz światła ustawione prawidłowo... a na przeciwmgłowych - też przestań jeździć. Jak nie chcesz sobie niczego uszkodzić - zwolnij :P
Není nutné plakat nad rozlitým mlékem - vždyť to není pivo. | Kultura kulturą, lecz prawo i zdrowy rozsądek ponad wszystko.

Była Lancia Lybra SW, jest Seat Ibiza II FL 1.9 SDI - Kapitan Snuja :D

Obrazek
Avatar użytkownika
daghda
 
Posty: 460
Dołączył(a): wtorek 04 października 2011, 21:42
Lokalizacja: Ostrava ČR / Rybnik PL

Re: Co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze

Postprzez Nata » czwartek 11 grudnia 2014, 15:39

aguusia88:
W C3 masz po lewej stronie pokrętło do regulacji ustawienia świateł, spróbuj zmienić.
Kurs kat. B - OSK Ekspert (instruktor Filip): 28.07.2012 - 12.10.2012
Egzamin - WORD Poznań: 14.11.2012 - zdany za pierwszym razem
Nata
 
Posty: 107
Dołączył(a): poniedziałek 29 października 2012, 21:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze

Postprzez aguusia88 » czwartek 11 grudnia 2014, 16:58

swiatla byly ustawione w sierpniu podczas przegladu. nic w nich nie grzebalam. inni swieca tylko diodowyni paseczkami lamp z tylu nie widac. ino puk w kuper w czasie mgly. a ja nie moge wlaczyc dolnych zeby dziury spod maski nie widziec. paranoja. a jak mnie dostawczak oslepia od tylu na lusterku wstecznym i bocznym to tez jest dobrze. ja pasa nie moge zmienic bo widze tylko blysk
Prawo Jazdy B - 2009r za I razem
Avatar użytkownika
aguusia88
 
Posty: 157
Dołączył(a): poniedziałek 22 października 2012, 16:26
Lokalizacja: raj

Re: Co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze

Postprzez lith » czwartek 11 grudnia 2014, 19:46

Coś musisz mieć z tymi światłami, bo bez powodu ludzie nie mrugają nikomu, a z tego co piszesz to nie jednorazowo, tylko się kilka razy powtórzyło. A przeciwmgielne zwyczajnie dają po oczach, więc nie ma nic dziwnego, że ludzie mrugają. Ja raczej nie mrugam, tylko włączam długie do skutku- skoro ktoś mnie nie szanuje to czemu ja mam się nim przejmować? Mi sie też zdarza na krętej leśnej drodze korzystać z przednich przeciwmgielnych, ale jak widzę, że coś jedzie naprzeciwka to je wyłączam.
Aha, lusterka wsteczne (jeśli nie masz fotochroma, a z tego co piszesz to raczej nie) mają takiego dynksa do przestawiania do jazdy w nocy, żeby światła tych z tyłu nie świeciły po oczach.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Co nas dzisiaj zdenerwowało na drodze

Postprzez daghda » czwartek 11 grudnia 2014, 22:37

aguusia88 napisał(a):swiatla byly ustawione w sierpniu podczas przegladu. nic w nich nie grzebalam.


Jeżeli to nie wina konstrukcyjna - czyli Ten Typ Tak Ma (a to mało prawdopodobne...), popytałbym jeszcze w ASO albo poszukał innego diagnosty - tak, na SKP też potrafią odwalić kitę.

inni swieca tylko diodowyni paseczkami lamp z tylu nie widac. ino puk w kuper w czasie mgly.


Hę? Jak nie mają homologacji to tylko do pierwszej kontroli. A sam widziałem kolesia, ciężarowca, który takiemu szczylowi w niewybredny sposób pokazał, co myśli o tych światełkach :mrgreen:

a ja nie moge wlaczyc dolnych zeby dziury spod maski nie widziec. paranoja. a jak mnie dostawczak oslepia od tylu na lusterku wstecznym i bocznym to tez jest dobrze. ja pasa nie moge zmienic bo widze tylko blysk


Przeciwmgłowe świecą lekko na boki. To, że nie widzisz niczego przed autem - stawiałbym raczej na źle ustawione światła. Dostawczak ma wyżej światła - i jak Lith pisał, jak nie masz automatycznie ściemniającego lusterka, to użyj tej małej wajchy pod lusterkiem - to pomaga.
Není nutné plakat nad rozlitým mlékem - vždyť to není pivo. | Kultura kulturą, lecz prawo i zdrowy rozsądek ponad wszystko.

Była Lancia Lybra SW, jest Seat Ibiza II FL 1.9 SDI - Kapitan Snuja :D

Obrazek
Avatar użytkownika
daghda
 
Posty: 460
Dołączył(a): wtorek 04 października 2011, 21:42
Lokalizacja: Ostrava ČR / Rybnik PL


Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości