starszych wątków nie było?

Wątki niepotrzebne lub wygasłe, czyli po prostu śmieci.

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

starszych wątków nie było?

Postprzez szoferemeryt » piątek 03 października 2014, 09:16

Czy zmiana kierunku jazdy na skrzyżowaniu jest równoznaczna ze zmiana pasa ruchu. Inaczej mówiąc czy po wykonaniu skrętu i wjechaniu na drogę poprzeczną uważa się za zmianę pasa ruchu, czy należy uważać że to nowy pas ruchu bez związku z poprzednim przed skrzyżowaniem.

I drugie pytanie. Na skrzyżowaniu droga z pierwszeństwem skręca w prawo. Jadąc dalej tą drogą za skrzyżowaniem należy uważać że nastąpiła zmiana pasa ruchu czy nadal jesteśmy na tym samym pasie ruchu.

I trzecie pytanie. Jadąc droga z pierwszeństwem, która na skrzyżowaniu skręca w prawo, a ja jadę prosto w drogę podporządkowaną będąc już na nowej drodze uważane jest za zmianę pasa ruchu czy nie.
We wszystkich przypadkach drogi są jednopasmowe dwukierunkowe.

Nigdy nad tym się nie zastanawiałem.
szoferemeryt
 
Posty: 1155
Dołączył(a): piątek 11 kwietnia 2014, 16:03

Re: Wybór pasa ruchu po skręcie

Postprzez maryann » piątek 03 października 2014, 11:59

szoferemeryt napisał(a):czy po wykonaniu skrętu i wjechaniu na drogę poprzeczną(...)to nowy pas ruchu bez związku z poprzednim przed skrzyżowaniem.
To nowy pas ruchu, ale raczej bez związku z poprzednią drogą, bo ze skrzyżowaniem to on związany jednak jest.
szoferemeryt napisał(a):Na skrzyżowaniu droga z pierwszeństwem skręca w prawo. Jadąc dalej tą drogą za skrzyżowaniem należy uważać że nastąpiła zmiana pasa ruchu
Niewątpliwie nastąpiła- kolejność przejazdu('pierwszeństwo') nie wynika tu z układu dróg i pasów ruchu.
szoferemeryt napisał(a):jadę prosto w drogę podporządkowaną będąc już na nowej drodze uważane jest za zmianę pasa ruchu czy nie.
Nie. j.w.
No, naturalnie- jeśli pasy w każdym przypadku są wyznaczone i przebiegają w wyniku tego wyznaczenia inaczej niż wzdłuż drogi... to przebiegają inaczej.
Ale tak teraz myślę- wyznaczanie pasów inaczej niż 'podłużnie' jest niepoprawne, chyba, że drogi przebiegają jakoś tak " )( " i miejsce ich zetknięcia nazwiemy skrzyżowaniem.
falsum in uno falsum in toto
Avatar użytkownika
maryann
 
Posty: 3358
Dołączył(a): czwartek 22 lipca 2010, 09:38
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa


Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości