nnwdt

Wątki niepotrzebne lub wygasłe, czyli po prostu śmieci.

Moderatorzy: dylek, ella, klebek

nnwdt

Postprzez tomekkoz » środa 29 października 2014, 00:16

xsunrise napisał(a):Witam wszystkich :)
Właśnie rozpoczęłam jazdy więc jestem jeszcze dość zielona ;) Mam pewien problem z używaniem kierunkowskazów na rondzie - w książce, którą dostałam w osk po rozpoczęciu kursu jest napisane, że jeśli skręcamy na rondzie w lewo lub zawracamy należy przed wjazdem na rondo włączyć lewy kierunkowskaz, a już na rondzie w momencie gdy mijamy wlot poprzedzający ten, w który chcemy, trzeba przełączyć kierunkowskaz na prawy. I tak mam w książce ;) Natomiast mój instruktor twierdzi, że przed wjazdem na rondo nie włączamy kierunkowskazu (w tym przypadku lewego). Co o tym myśleć? Jak jest na egzaminie? Możliwe, że gdzieś już była o tym mowa na forum, ale nie mogę znaleźć. Będę wdzięczna za pomoc :)

Słuchaj instruktora. Ronda są różne, w zależności od geometrii i oznakowania rożnie się na nich jeździ.
Niestety w Polsce książkę o przepisach ruchu drogowego może wydać byle oszołom. Ta nadaje się na rozpalenie w piecu, na przykład.

Więc droga wolna - możesz wydać własną, zamiast krytykować tą, której na oczy nawet nie widziałeś
KIERUNEK JAZDY - pojęcie zbyt trudne i niezrozumiałe dla niektórych....
Naukę PoRD należy zacząć od przyswojenia podstawowych pojęć.
tomekkoz
 
Posty: 768
Dołączył(a): czwartek 23 października 2014, 21:43
Lokalizacja: Zabrze

Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości