EGZAMIN NA EGZAMINATORA

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

EGZAMIN NA EGZAMINATORA

Postprzez oskdriver » wtorek 16 maja 2006, 13:09

POSZUKUJE INFORMACJI NA TEMAT EGZAMINU NA EGZAMINATORA. WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH PROSZE O OPINIE NA TEN TEMAT. PODOBNO ZDANIE GRANICZY Z CUDEM?
oskdriver
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela 14 maja 2006, 20:55

Postprzez Radwan » środa 17 maja 2006, 18:17

Informacje na temat kto może być egzaminatorem, uzyskiwanie uprawnień egzaminatora zawiera art. 110, 110a, 111 i 113 pord. Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na egzaminatorów jest omówione szczegółowo w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 27 pażdziernika 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz. U. Nr 217, poz. 1834 ). Egzamin jest trudny ale przy większym wysiłku, można go zdać. Powodzenia.
Radwan
 
Posty: 315
Dołączył(a): wtorek 21 marca 2006, 18:46
Lokalizacja: Olsztyn

.

Postprzez Picek » środa 24 maja 2006, 19:28

Tak to prawda, niedawno w PORD w Gdańsku odbył się egzamin na egzaminatorów, zdawało sporo osób, zdaje się że ponad setka.
Ilu zdało - nikt nie zdał, jaki z tego wniosek?
Do kitu są testy, które w egzaminie na egzaminatorów są testami niestandaryzowanymi.
(krzywa Gaussa...)
instruktor kat.B, Gdańsk - elkaschool
Avatar użytkownika
Picek
 
Posty: 45
Dołączył(a): wtorek 04 kwietnia 2006, 20:27
Lokalizacja: Gdańsk

egzamin na egzaminatora

Postprzez ślepowron » środa 21 czerwca 2006, 13:09

Witam.
Poszukuje informacji (wskazówek) jak najlepiej zdać egzamin praktyczny wg nowych zasad. Chętnie przeczytam opinię osoby, które zdawała praktykę po 10 stycznia 2006. Pozdrawaiam
ślepowron
 
Posty: 23
Dołączył(a): sobota 17 czerwca 2006, 22:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: .

Postprzez ella » wtorek 10 października 2006, 20:49

Picek napisał(a):.
Ilu zdało - nikt nie zdał, jaki z tego wniosek?

Egzaminowany egzaminator WORD

No to tutaj było troche lepiej.

Zaledwie 17 kandydatów spośród 120 chętnych z województw: łódzkiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i dolnośląskiego zdobyło w miniony weekend uprawnienia egzaminatorów na prawo jazdy. Według nich, sprawdzian w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Skierniewicach był bardzo trudny.

- Zdawałem na kategorie A i B już drugi raz - mówi Jarosław Tarnowski z Końskich, któremu udało się zdobyć licencję. - Było lepiej niż na poprzednim egzaminie, w teście miałem 38 punktów na 40 możliwych. Jazdy też poszły mi dobrze.

Sukces co siódmego kandydata na egzaminatora jest i tak lepszym wynikiem niż w ubiegłym roku. Wtedy zdał co ósmy przystępujący do testów.


http://www.motofakty.pl/artykul/egzamin ... _word.html
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ślepowron » środa 11 października 2006, 17:10

Witam.
Z autopsji mogę napisać,iż nieprawdą jest,że egzamin pisemny jest wyczynem nieosiągalnym. Jestem skłonny przychylić się do opinii,że jest łatwy - warunek jest taki,że trzeba być do niego solidnie przygotowanym!!!! To nie jest test dla kandydatów dla kierowców,czy też kierowców,ile dla egzaminatorów,czyli osób decydujących w sposób bezpośredni o bezpieczeństwie ruchu drogowego (oczywiście to nie jedyne osoby,które decydują o jego kształcie,ale tylko ogniwo w ciągu całego łańcucha). Panowie i Panie mie bójmy się głośno o tym mówić, statystyki mówią same za siebie,a gdzieś jest przyczyna!!! Pozdrawiam
ślepowron
 
Posty: 23
Dołączył(a): sobota 17 czerwca 2006, 22:26
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez siara41 » sobota 25 listopada 2006, 16:07

4,5 Listopad odbył się egzamin na egzaminatora
Przystąpiło 80 osób
egz teoretyczny zdało 20 osób (60 niezaliczyło !!!!!)
egz praktyczny zdało 8 osób .
siara41
 
Posty: 24
Dołączył(a): piątek 27 października 2006, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez SebastianC » wtorek 22 lipca 2008, 08:48

Przepraszam, że tak odświeżam dinozaura, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Może ktoś wyjaśnić jak wygląda egzamin na egzaminatora? Co jest w części teoretycznej, co w praktycznej i czy nadal tak trudno to zdać? Trudno, bo dużo trudnego materiału do przyswojenia, czy trudno przez nadmierną drobiazgowość egzaminujących?

Byłbym niezmiernie wdzięczny za odpowiedzi!

Pozdrawiam,
Sebastian
SebastianC
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 21 lipca 2008, 16:58

Postprzez mshtal » wtorek 22 lipca 2008, 18:16

Witam,
bardzo się cieszę że istnieje taki temat na tym forum ponieważ bezpośrednio mnie dotyczy. O tuż jestem kandydatem na egzaminatora, który ma już za sobą egzamin teoretyczny w zakresie kat. B - zdawałem tylko raz w Ciechanowie na ostatniej sesji i udało się. Egzamin wygląda tak, że jest 20 pytań i 30 minut czasu. pytania są podzielone na grupy za 1pkt, 2pkt i 3 pkt gdzie suma ich daje 40 pkt a minimalna ilość do wyniku pozytywnego to 34pkt. Test jest przeprowadzany za pomocą Komputerowego Urządzenia Egzaminacyjnego i w zasadzie zdający przeprowadza na sobie ten egzamin sam. To w ramach wyjaśnień do autora tematu.

Kolejna sesja egzaminacyjna dla województwa mazowieckiego jest 13-14 września w Białymstoku, tam też będę podchodził do egzaminu praktycznego i stąd mój post:

1. być może ktoś wie o jakimś miejscu noclegowym - przyjaznym i w rozsądnej cenie w pobliżu WORD Białystok?

2. a może ktoś z tego forum również będzie przystępował do praktyki w Białymstoku,proszę o kontakt!
mshtal
 
Posty: 312
Dołączył(a): poniedziałek 21 lipca 2008, 19:39
Lokalizacja: mazowsze

Postprzez KUBA_1 » środa 30 lipca 2008, 19:14

bez paniki idzie zdać,
ale trzeba myśleć, myśleć, myśleć - i to samodzielnie - bo na praktyce jak kolega kandydat będzie się litował to oboje macie N.
regulamin
http://www.infor.pl/dzienniki-urzedowe/ ... aminu.html
Widziałem dziś ciekawy spór,
Jak z głową dyskutował mur,
KUBA_1
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek 02 lutego 2007, 22:03
Lokalizacja: mars

Postprzez pleszew » poniedziałek 11 sierpnia 2008, 18:11

Bylem w gdańsku z kolega zdaliśmy praktykę A i B . Ludzie nie nad interpretujcie przepisów komisja wszystko mówi przed egzaminem na temat przeprowadzania egzaminu. Powiem tak członkowie komisji są naprawdę ok tylko zdający sami sobie robią problemy przez nieznajomość instrukcji egzaminowania. Nie bądźcie nadgorliwi. Na obsłudze sprawdzajcie światła obowiązkowe a nie wynalazki, na mieście trzeba realizować zadania egzaminacyjne a nie ustalać sobie trasy wszystko ma się dziać jak najbliżej ośrodka i jak najwięcej zadań. Gdańsk jest idealny do zdawania pozdrawiam i życzę powodzenia przede mną jeszcze C i D :lol: :lol: :lol: :lol:
pleszew
 
Posty: 8
Dołączył(a): piątek 27 października 2006, 22:24

Postprzez ivytomek » poniedziałek 11 sierpnia 2008, 22:04

pleszew napisał(a):Na obsłudze sprawdzajcie światła obowiązkowe a nie wynalazki


A co takiego masz na myśli?
Avatar użytkownika
ivytomek
 
Posty: 235
Dołączył(a): piątek 05 stycznia 2007, 01:09
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pleszew » wtorek 12 sierpnia 2008, 07:47

Witam
Ludzie chcą sprawdzać światła postojowe których w puncie nie ma (sa pozycyjne), Na kat A kask nie jest potrzebny podczas przepychania motocykla na odległość 5 m itp pozdrawia i życzę powodzenia
pleszew
 
Posty: 8
Dołączył(a): piątek 27 października 2006, 22:24

Postprzez mshtal » piątek 22 sierpnia 2008, 21:09

Przejrzałem dokładnie rozporządzenie po raz za pewne milion pierwszy i nie dopatrzyłem się czasu trwania takiej trasy podczas przeprowadzania egz. Jedyne co stanowi zapis to tabela nr1 załącznika 17 która jest okrojona w porównaniu do trasy dla kandydatów na kierowców o element zatrzymania z prędkości 50km/h oraz o przejazd kolejowy (ewentualnie tramwajowy) i nie wymaga się skrętów w prawo, lewo i zawracania na skrzyżowaniu. No niekoniecznie da się tylko na wprost ale teoretycznie zapis inaczej nie stanowi, czy dobrze to interpretuje?
mshtal
 
Posty: 312
Dołączył(a): poniedziałek 21 lipca 2008, 19:39
Lokalizacja: mazowsze

Postprzez pleszew » sobota 23 sierpnia 2008, 12:04

Witam
Kolego trzeba realizować zadania jak najwięcej od samego rozpoczęcia jazdy parkowania zawracania przejazdy przez skrzyżowania wszelkiego rodzaju i to zaraz jak tylko się wsiądzie. Nie wyznaczajcie sobie żadnych tras (można się troszkę pokręcić po trasie na kat A bo tam zazwyczaj są wszystkie zadania) ale bez przesadyzmu. Po zakończeniu komisja pyta się jakich zadań z tabeli 12 niezrealizowano i trzeba to powiedzieć. Nie nastawiajcie się ze trzeba kogoś ulać to nic nie daje. Pamiętajcie nie uczycie jeździć tylko egzaminujecie czyli ocena wykonania zadań egz
pozdrawiam i powodzenia
pleszew
 
Posty: 8
Dołączył(a): piątek 27 października 2006, 22:24

Następna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości