Kontrola OSK z Urzędu Skarbowego

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Kontrola OSK z Urzędu Skarbowego

Postprzez neoTz » wtorek 20 września 2016, 14:58

Witam szanownych Kolegów.

Mam pytanie do tych co mieli już takie kontrole.
Chciałbym was zapytać co US kontroluje podczas takiej kontroli (lub co ma prawo kontrolować) chodzi mi jakie dokumenty muszę im przedstawić? Mam kasę fiskalną.
Zastanawia mnie czy kontrolują ilość odbytych kursów z wpływami z paragonów oraz jak wygląda sprawa faktur za paliwo. Prowadzę działalność jednoosobową i z auta korzystam także prywatnie jak prawidłowo mam to rozliczać ?

Liczę na uzyskanie od was tych informacji :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
neoTz
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela 25 listopada 2012, 21:19

Re: Kontrola OSK z Urzędu Skarbowego

Postprzez JAKUB » środa 21 września 2016, 09:03

Biorą dane z WORD o ilości wyszkolonych osób i porównują z zapisami w kasie fiskalnej. Na pożarcie kilka nadgodzin. Paliwo do rozliczenia według współczynnika np. 1.6 do 2 litrów (kat B) / godzinę. + wyjazdy organizacyjne ( wieszanie plakatów, kawa w sekretariacie szkoły itp.)
Powodzenia.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Kontrola OSK z Urzędu Skarbowego

Postprzez neoTz » czwartek 06 października 2016, 15:31

JAKUB napisał(a):[..] Paliwo do rozliczenia według współczynnika np. 1.6 do 2 litrów (kat B) / godzinę. + wyjazdy organizacyjne ( wieszanie plakatów, kawa w sekretariacie szkoły itp.)
Powodzenia.


Dziękuję bardzo za odpowiedź :)
Chciałbym zapytać czy trzeba jeszcze prowadzić jakiś "zeszyt" w którym trzeba zapisywać kilometry kiedy było jeżdżone czy jest to nieobowiązkowe ?
Avatar użytkownika
neoTz
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela 25 listopada 2012, 21:19

Re: Kontrola OSK z Urzędu Skarbowego

Postprzez JAKUB » czwartek 06 października 2016, 21:33

Ja ostatnią kontrolny miałem w 2011 roku. Zeszytu nie prowadziłem. Stosowałam przelicznik 20-25 km na godzinę szkoleniową . Pojazdy szkoleniowe używałem (raczej) tylko do szkolenia. Jak nie wychodziło to opisywałem, inne czynności organizacyjne (plakatowanie ...)
Dziś nie wiem, bo 25-letnią firmę zamknąłem z braku opłacalności biznesu.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości