Ograniczenie do 30km/h w miescie

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Ograniczenie do 30km/h w miescie

Postprzez phot » poniedziałek 17 sierpnia 2015, 14:23

Witam,

już jakiś czas temu zdałem sobie sprawę że świata nie zmienię i szkoda mojego czasu na walkę z wiatrakami ale...

... nie wiem czy czytaliście że weszło w życie ograniczenie do 30km/h w Katowicach. Tylko czekać aż inne miasta pod wpływem polityki rowerowej będą czerpały z tego rozwiązania pełnymi garściami. Wiem że są ludzie którzy jeżdżą 80 na 40 itd. ale dla osób które przestrzegają przepisów to jest jakaś tragedia. Pirat i tak pewnie nic sobie z tego ograniczenia nie zrobi a ucierpi normalny człowiek...

Przy okazji - pomysły spowalniania ruchu elementami konstrukcyjnymi czy robienie jednokierunkowych z dwukierunkowych - ciekawe czy osoby które tak forsują takie rozwiązania będą zadowolone gdy pojazd uprzywilejowany będzie musiał gdzieś przez te wynalazki szybko przejechać (pół biedy gdy będzie musiał tylko zwolnić a nie wybrać inna trasę).

A może to ja jestem zwyczajnie inny i powinienem się przesiąść na rower sprzedać samochód zmienić zawód albo emigrować? Mam wrażenie że garstka rowerzystów dyktuje w miastach co ludzie mają robić... Co sądzicie na ten temat? Może czas założyć jakieś stowarzyszenie broniące zmotoryzowanych - ludzi od rowerów jest pełno...

Miłego spokojnego dnia
phot
 
Posty: 114
Dołączył(a): czwartek 26 czerwca 2008, 18:44

Re: Ograniczenie do 30km/h w miescie

Postprzez fa1th » poniedziałek 21 września 2015, 16:28

Nikt się na ten temat nie wypowie? Ja jako komentarz do tego ograniczenia wstawię link do filmiku.
https://www.youtube.com/watch?t=31&v=EBkJUX_O-A8
kat. A - 1podejscie-zdane
kat. B - 1podejscie-zdane
kat. C - 1podejscie-zdane
kat. CE - 1podejscie-zdane
kat. D - 1podejscie-zdane
fa1th
 
Posty: 60
Dołączył(a): wtorek 06 stycznia 2009, 19:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ograniczenie do 30km/h w miescie

Postprzez phot » wtorek 22 września 2015, 21:56

Ciesze sie ze ktos podjal chociaz temat. Wedlug mnie nie ma potrzeby zmieniac istniejacych juz norm trzeba ich tylko troche zaczac przestrzegać. Dla przykladu dzisiaj widziałem dwóch debili w kombiakach (tacy "tatusiowie") którzy się ścigali między progami zwalniającymi (jeden jechał po pasie dla przeciwnego kierunku ruchu) - ograniczenie do 20km/h. Takie ograniczenie jak 30 wszedzie w miescie szkodzi normalnym kierowcą - dla tych ktorzy olewaja obecne ograniczenia ten znak nie bedzie mial i tak zadnego znaczenia.

Moze tez zamiast skupiac sie na ograniczaniu predkosci warto przyjrzeć się nieudzielaniu pierwszeństwa cwaniactwu wyprzedzaniu na 3ciego czy tez zwyklemu chamstwu...

I stalo sie - w Szczecinie tez wchodzi juz 30....
phot
 
Posty: 114
Dołączył(a): czwartek 26 czerwca 2008, 18:44


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości