Artykuł 26.6 trochę inaczej.

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Artykuł 26.6 trochę inaczej.

Postprzez Borys_q » środa 17 czerwca 2015, 21:18

6. Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność przy
przejeżdżaniu obok oznaczonego przystanku tramwajowego nieznajdującego się przy
chodniku. Jeżeli przystanek nie jest wyposażony w wysepkę dla pasażerów, a na
przystanek wjeżdża tramwaj lub stoi na nim, kierujący jest obowiązany zatrzymać
pojazd w takim miejscu i na taki czas, aby zapewnić pieszemu swobodne dojście do
tramwaju lub na chodnik. Przepisy te stosuje się odpowiednio przy ruchu innych
pojazdów komunikacji publicznej


W związku z modą na włażenie w pewien otwór cyklistom przez zarządców dróg, bardzo często mamy sytuacje, że przy krawędzi chodnika biegnie ścieżka rowerowa, piesi wysiadając z autobusu lub do niego wsiadając muszą tą ścieżkę przekroczyć. Czy biorąc pod uwagę wytłuszczony fragment przepisu rowerzyści powinni zachować się analogicznie jak kierujący samochodami w przypadku tramwaju? Moje zdanie brzmi TAK! Zachęcam do dyskusji.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Artykuł 26.6 trochę inaczej.

Postprzez JAKUB » niedziela 21 czerwca 2015, 19:12

Borys_q napisał(a):(...)W związku z modą na włażenie w pewien otwór cyklistom przez zarządców dróg, (...) Zachęcam do dyskusji.
W tym punkcie mam odmienne zdanie. "Cykliści" ciągle są z drogi wyrzucani i ignorowani przez kierowców. Króluje chamstwo i brak poszanowania słabszych uczestników ruchu drogowego.
Jako kierowca autobusu obserwuję, aby nie wypuszczać pasażerów bezpośrednio pod koła jadącego roweru. Opóźniam otwarcie drzwi kilka sekund i po problemie. Jak już wypuszczę to "spóźnieni" rowerzyści zwykle objeżdżają z lewej strony lub czekają za autobusem.
Jeżeli przed przystankiem jedzie rower, to do przystanku dojeżdżam za nim. Po co go wyprzedzać na kilkadziesiąt metrów przed zatrzymaniem. Uważam, że takie wyprzedzanie jest nieuzasadnione, podobnie jak osobowe samochody, które po wyprzedzeniu hamują, aby wjechać do posesji. Dla mnie to chore zachowanie. Zyskał max. 10 sek. a spowodował duże utrudnienie w ruchu i zagrożenie kolizją.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Artykuł 26.6 trochę inaczej.

Postprzez Borys_q » niedziela 21 czerwca 2015, 22:25

Troche nie precyzyjnie napisalem, chodzi mi o sciezke na chodniku przy krawedzi jezdni oraz zatoki autobusowej.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości