Pas bezpieczeństwa.

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Pas bezpieczeństwa.

Postprzez Makabra » sobota 28 marca 2015, 10:08

Szerszon pytał czy spodziewam się przy każdym A7 jadących pod prąd. Może to wydawać się śmieszne, ale spodziewam się. Spodziewam się też że ktoś kiedyś pójdzie na czołówkę z moją elką. Może oglądam zbyt dużo "Russian crash compilations" i mi to nie służy :mrgreen:
Jak jadę za miasto na szybsze drogi to normalnie zapinam pas jak każdy pasażer. Ostatnio zacząłem kombinować z pasem bezpieczeństwa do jeżdżenia z osobami u których trzeba jednak czasami wyskoczyć do kierownicy. Kiedyś miałem plan dorobić osobny pas biodrowy, ale jakoś nie miałem pomysłu skąd wziąć pas o odpowiedniej długości. Teraz wpadłem na pomysł zapinania się normalnie w pas i przekładania części która idzie po barku za oparcie. W ten sposób bez przeróbek mam w biodrze pas zapięty, a góra mnie nie przytrzymuje. Zastanawiam się tylko jak się zachowa napinacz pasa w momencie kolizji. Teoretycznie powinien utrzymać moją dupę w fotelu i polecę na poduszkę powietrzną bardziej niż przy całkowicie zapiętym pasie. Co to tym sądzicie?
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Pas bezpieczeństwa.

Postprzez tatusiek » niedziela 29 marca 2015, 08:53

Jak szkolę normalnie zapinam pasy bezpieczeństwa czy to w mieście czy poza obszarem zabudowanym. Jeżdżę tak od kilku lat nic nie uwiera nic nie ciągnie do kierownicy sięgam bez problemu. W Naszej firmie wszyscy współpracownicy jeżdżą w pasach. Tak, więc to tylko kwestia podejścia do tematu. A może Ty na fotelu leżysz i temu z sięgnięciem do kierownicy masz problem?? (ja mam między siedziskiem a oparciem kąt prawie 90 stopni)

Jeśli jesteśmy przy temacie pasów to kobiecie w wyraźnej ciąży proponujecie zapięcie pasówczy czy odradzacie??
tatusiek
 
Posty: 21
Dołączył(a): wtorek 26 lutego 2013, 01:01

Re: Pas bezpieczeństwa.

Postprzez Makabra » niedziela 29 marca 2015, 09:02

Mam normalną pozycję prawie taką jak za kierownicą. Kiedyś pamiętam że mnie lekko pas przyblokował jak chciałem kursantowi przebić zły kierunkowskaz. Kobiety w ciąży nie miałem ale zaproponowałbym zapięcie pasów.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Pas bezpieczeństwa.

Postprzez MEL » wtorek 07 kwietnia 2015, 10:32

Kobietom w ciąży proponuję i zapinają a ja sam nie zapinam. Na fotelu leże, od nastu już lat i zawsze zdążyłem "dobiec" do kierownicy. Zboczenie nie zapinania wzięło się z cieżarówki, gdzie mam kilometr do kierowcy a czasami zestawem ( 18m) trzeba korekt żeby nie robić GTA w Polsce (rozjechani ludzie na chodniku- takie czerwone plamy widziane z góry)
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Pas bezpieczeństwa.

Postprzez szerszon » wtorek 07 kwietnia 2015, 10:56

Przy jeździe w OZ nie zapinam i nie siedzę sztywno, aby zasłaniać prawą stronę kursantowi.
Jak jadę na coś więcej niż 50 to zapinam.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Pas bezpieczeństwa.

Postprzez rafal5757 » poniedziałek 20 kwietnia 2015, 22:02

Makabra napisał(a):Mam normalną pozycję prawie taką jak za kierownicą. Kiedyś pamiętam że mnie lekko pas przyblokował jak chciałem kursantowi przebić zły kierunkowskaz. Kobiety w ciąży nie miałem ale zaproponowałbym zapięcie pasów.


Co to za praktyki włączania lub wyłączania kierunkowskazu przez instruktora :?
Havranek - Nauka Jazdy Warszawa
Jazdy doszkalające Warszawa
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pas bezpieczeństwa.

Postprzez Makabra » poniedziałek 20 kwietnia 2015, 22:26

No jak nie dociera do bezmózga żeby zmienił kierunkowskaz bo strony mu się pomyliły, to co innego proponujesz? Skręt w lewo z prawym kierunkowskazem? Zresztą nie o tym kurde jest temat, więc nie pierdziel.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Pas bezpieczeństwa.

Postprzez rafal5757 » wtorek 21 kwietnia 2015, 21:49

Zapięte pasy w niczym nie przeszkadzają samochód osobowy to nie autobus lub samochód ciężarowy.
Havranek - Nauka Jazdy Warszawa
Jazdy doszkalające Warszawa
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 22:49
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości