* Zaloguj się   * Zarejestruj się * FAQ    * Szukaj

Dzisiaj jest czw gru 18, 2014 19:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: ndz sie 18, 2013 19:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sty 25, 2011 22:50
Posty: 744
Lokalizacja: Rybnik
Czy ktoś z Was po zakończeniu kursu osobom które mają PKK wystawia zaświadczenie o jego ukończeniu?

_________________
www.osk-instruktor.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: ndz sie 18, 2013 20:16 
Offline

Rejestracja: ndz paź 28, 2007 16:31
Posty: 386
Lokalizacja: Nibylandia
jedynie w unijnych 'papierach' wystawiam ale ten kwitek i tak nie ma 'mocy'.

_________________
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: ndz sie 18, 2013 22:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sty 25, 2011 22:50
Posty: 744
Lokalizacja: Rybnik
Ja nawet w unijnych nie wypisuje. Tak jak napisałeś do niczego to nie jest nikomu teraz potrzebne. Po zakończeniu kursu powinniśmy wystawić zaświadczenie o jego ukończeniu, na druku którego w rozporządzeniu nie ma :)

Ciekawe co będzie podczas kontroli :)

Z tego co pamiętam to ja nawet nie muszę mieć kopii takiego zaświadczenia w dokumentach.

_________________
www.osk-instruktor.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pn sie 19, 2013 08:53 
Offline

Rejestracja: pt kwie 16, 2010 12:01
Posty: 269
Owszem ja wydaję zaświadczenie w formie papierowej. Jest potrzebne chociażby do kontroli osk i z tego powodu, iż wymagają tego przepisy ustawy o kierujących pojazdami.
W WORD pod który szkolę w oświadczeniu składanym w przypadku awarii systemu muszę nawet podać numer zaświadczenia. Nr zaświadczenia wpisuję też do do KEOS ( Rubryka 10).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pn sie 19, 2013 19:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sty 25, 2011 22:50
Posty: 744
Lokalizacja: Rybnik
Dzwoniłem dzisiaj do mojego UM i nie muszę wypisywać żadnych zaświadczeń.

_________________
www.osk-instruktor.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pn sie 19, 2013 19:51 
Offline

Rejestracja: pt kwie 16, 2010 12:01
Posty: 269
A co z następującymi przepisami ustawy o kierujących pojazdami:
Art.27. ust.7.
"Dokumentacja, o której mowa w ust. 1 pkt 2 oraz w ust. 2 pkt 2, z wyłączeniem wydawania zaświadczeń o ukończeniu kursu, może być prowadzona w formie elektronicznej"
Z przepisu tego wynika, że cała dokumentacja może być w formie elektronicznej z wyjątkiem zaświadczeń, które to muszą być w formie papierowej.
Art.27. ust.5.
"Zaświadczenie, o którym mowa w ust. 4, podpisuje odpowiednio kierownik ośrodka szkolenia kierowców albo kierownik innego podmiotu prowadzącego szkolenie."

W moim Starostwie oprócz aktualizacji PKK, mam mieć zaświadczenia w formie papierowej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pn sie 19, 2013 20:09 
Offline

Rejestracja: wt lut 26, 2013 00:01
Posty: 19
rozp 1019 §6.2 1) c) zanim zapiszesz na szkolenie uzupelniajace sprawdzasz czy osoba ma zaswiadczenie o ukonczeniu szkolenia podst


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pn sie 19, 2013 21:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sty 25, 2011 22:50
Posty: 744
Lokalizacja: Rybnik
Po pierwsze podajcie mi wzór zaświadczenia o ukończeniu kursu z najnowszego rozporządzenia.

Po drugie wierzycie w to, że kursant to zaświadczenie trzyma? On je przy pierwszej lepszej okazji wywali, tak jak dokument, na którym dostał PKK.

Sprawdzić to ja mogę na podstawie zaktualizowanego PKK. To są "promilowe" przypadki, że kursant na uzupełniające idzie do innej szkoły. Na pewno nie przed pierwszym egzaminem a po nim PKK jest już dostępne.

_________________
www.osk-instruktor.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: śr sie 21, 2013 20:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 06, 2008 21:49
Posty: 141
Lokalizacja: Warszawa
tatusiek pisze:
rozp 1019 §6.2 1) c) zanim zapiszesz na szkolenie uzupelniajace sprawdzasz czy osoba ma zaswiadczenie o ukonczeniu szkolenia podst


w którym momencie kończy się szkolenie podstawowe?

_________________
Havranek - Nauka Jazdy Warszawa
Jazdy doszkalające Warszawa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: śr sie 21, 2013 20:59 
Offline

Rejestracja: czw sty 24, 2013 22:37
Posty: 185
rafal5757 pisze:
w którym momencie kończy się szkolenie podstawowe?

Po zdaniu egzaminu wewnętrznego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: śr sie 21, 2013 21:56 
Offline

Rejestracja: pt kwie 16, 2010 12:01
Posty: 269
rafal5757 pisze:
tatusiek pisze:
rozp 1019 §6.2 1) c) zanim zapiszesz na szkolenie uzupelniajace sprawdzasz czy osoba ma zaswiadczenie o ukonczeniu szkolenia podst


w którym momencie kończy się szkolenie podstawowe?

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu wewnętrznego.
Cytuj:
oskinstruktor
Po pierwsze podajcie mi wzór zaświadczenia o ukończeniu kursu z najnowszego rozporządzenia.

Przecież doskonale wiesz, że takiego wzoru od 19 stycznia tego roku już nie ma, gdyż wydanym zaświadczeniem jest zaktualizowany PKK.
Cytuj:
Po drugie wierzycie w to, że kursant to zaświadczenie trzyma? On je przy pierwszej lepszej okazji wywali, tak jak dokument, na którym dostał PKK.

Ja pisałem o zaświadczeniu dołączonym do dokumentacji kursów, a nie o zaświadczeniu dla osoby szkolonej.
Cytuj:
Sprawdzić to ja mogę na podstawie zaktualizowanego PKK. To są "promilowe" przypadki, że kursant na uzupełniające idzie do innej szkoły. Na pewno nie przed pierwszym egzaminem

Nie takie rzadkie przypadki. Ja mam sporo szkoleń uzupełniających osób, które kurs podstawowy robił w innej szkole.
Cytuj:
a po nim PKK jest już dostępne.

A co jeśli dany WORD ma system ITS i egzaminuje w trybie awaryjnym. W takim przypadku PKK osoby egzaminowanej jest zablokowany.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: czw sie 22, 2013 09:05 
Offline

Rejestracja: czw sty 24, 2013 22:37
Posty: 185
mariusz79 pisze:
Przecież doskonale wiesz, że takiego wzoru od 19 stycznia tego roku już nie ma, gdyż wydanym zaświadczeniem jest zaktualizowany PKK.

Brak wzoru takiego zaświadczenia o niczym nie świadczy. Skoro jest napisane że ma być wydane to ma być. I na tej podstawie można kogoś przyjąć na szkolenie uzupełniające. A nie na podstawie profilu.

Cytuj:
2. Ośrodek szkolenia kierowców przed przyjęciem na szkolenie podstawowe lub szkolenie uzupełniające:
c) zaświadczenie o ukończeniu szkolenia podstawowego i nie przystąpiła do egzaminu państwowego na prawo jazdy
lub go nie zdała oraz spełnia warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy;


Wcześniej przed 19 stycznia nie było też wzoru zgody rodzica na rozpoczęcie kursu ale trzeba było ją posiadać przy osobach po niżej 18 roku życia.

Cytuj:
Ja pisałem o zaświadczeniu dołączonym do dokumentacji kursów, a nie o zaświadczeniu dla osoby szkolonej.

A gdzie jest napisane że ma być dołączone ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pt sie 23, 2013 20:35 
Offline

Rejestracja: pt kwie 16, 2010 12:01
Posty: 269
szydlaczek pisze:
Cytuj:
Brak wzoru takiego zaświadczenia o niczym nie świadczy. Skoro jest napisane że ma być wydane to ma być.

Do tego właśnie zmierzam. Brak wzoru nie jest tu problemem. W § 15 rozporządzenia w sprawie szkolenia... są wyszczególnione wszystkie dane jakie mają zawierać się w zaświadczeniu o ukończeniu szkolenia. Na podstawie tego przepisu można samemu zrobić sobie "wzór" zaświadczenia.
Cytuj:
I na tej podstawie można kogoś przyjąć na szkolenie uzupełniające. A nie na podstawie profilu.

Ale PKK też trzeba pobrać (§ 6 ust.2 pkt 1 rozporządzenie w sprawie szkolenia...), tyle że technicznie nie jest możliwe pobranie profilu.
Cytuj:
Wcześniej przed 19 stycznia nie było też wzoru zgody rodzica na rozpoczęcie kursu ale trzeba było ją posiadać przy osobach po niżej 18 roku życia.

Teraz też nie ma wzoru wielu dokumentów.
Cytuj:
A gdzie jest napisane że ma być dołączone ?

Art.27 ust.7 ustawa o kierujących pojazdami.
"Dokumentacja, o której mowa w ust. 1 pkt 2 oraz w ust. 2 pkt 2, z wyłączeniem wydawania zaświadczeń o ukończeniu kursu, może być prowadzona w formie elektronicznej"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pt sie 23, 2013 21:08 
Offline

Rejestracja: czw sty 24, 2013 22:37
Posty: 185
mariusz79 pisze:
Art.27 ust.7 ustawa o kierujących pojazdami.
"Dokumentacja, o której mowa w ust. 1 pkt 2 oraz w ust. 2 pkt 2, z wyłączeniem wydawania zaświadczeń o ukończeniu kursu, może być prowadzona w formie elektronicznej"


Ale to co trzeba przechowywać przez odpowiedni okres czasu określa § 17. 1 rozporządzenia ...
Nie mam obowiązku przechowywać zaświadczeń.
Zaświadczenie dajesz osobie szkolonej. Nie ma nigdzie napisane że mam przechowywać kopię tego.
Zupełnie inaczej jest w przypadku arkuszu przebiegu egzaminu wewnętrznego. Tam jest wyraźnie napisane że dołącza się kopie do dokumentacji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: sob sie 24, 2013 22:55 
Offline

Rejestracja: pt kwie 16, 2010 12:01
Posty: 269
W § 17 jest tylko m.in. określone przez jaki czas mamy przechowywać KEOS i kart przeprowadzonych zajęć. Obowiązek przechowywania innej dokumentacji odnośnie kursów wynika z innych przepisów rozporządzenia i ustawy o kierujących pojazdami.
Tak na marginesie, jeśli możesz to napisz mi przez jaki czas may przechowywać np. arkusze przebiegu części praktycznej egzaminu wewnętrznego.
Cytuj:
szydlaczek pisze
Nie mam obowiązku przechowywać zaświadczeń.

Przecież zacytowałem Ci przepis art.27 ust.7
Cytuj:
Zaświadczenie dajesz osobie szkolonej. Nie ma nigdzie napisane że mam przechowywać kopię tego.

drugi raz nie będę już cytował przepisu.
Cytuj:
Zupełnie inaczej jest w przypadku arkuszu przebiegu egzaminu wewnętrznego. Tam jest wyraźnie napisane że dołącza się kopie do dokumentacji.

Powtórzę pytanie. Przez jaki czas należy przechowywać owe arkusze?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group