Egzamin na Instruktora Techniki Jazdy

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Egzamin na Instruktora Techniki Jazdy

Postprzez laciak7 » czwartek 14 kwietnia 2011, 20:50

Na wstępie witam wszystkich pod długiej przerwie spowodowanej m.in problemem z zalogowaniem się na starym nicku "laciak".

Wracając do tematu posta, czy ktoś z was był na takim egzaminie? Jak wrażenia? Czy komuś udało się zaliczyć teorię? Z tego co słyszałem to zdawalność jest mała.

Czy ktoś z was był na nieobowiązkowym kursie na instruktora techniki jazdy? Ceny jak dla mnie są wygórowane, a z opinii osób w nich uczestniczących nie do końca materiał poruszany na takich kursach pokrywa się z wiedza potrzebną do zaliczenia teoretycznego egzaminu. Praktyka jest trenowana, ale coś mi się wydaje, że zanim zda się w końcu część teoretyczną to bez kolejnej wizyty na płycie poślizgowej problemy na praktyce też mogą się pojawić.

Ciekaw jestem co o tym sądzicie.

pozdr.
laciak7
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 13 kwietnia 2011, 21:58

Re: Egzamin na Instruktora Techniki Jazdy

Postprzez osk rajd » wtorek 03 maja 2011, 17:07

Witam,
Tak brałem udział w takim "nieobowiązkowym" szkoleniu w ODTJ Rajder w Toruniu (cena 2.500zł za dwa dni szkolenia, czyli dosyć drogo jak na nasze warunki) i mam już jedno podejście do teorii za sobą w marcu w Bydgoszczy - niestety nieudane (zdobyłem 65/90pkt, od 72 było zdane). Teraz przygotowuję się do drugiego podejścia 14maja. Wszystkich zaskoczyły bardzo szczegółowe pytania z budowy ODTJ o wymiary i inne pierdoły z rozporządzenia, których miało nie być ponieważ nigdy wcześniej nie występowały w poprzednich egzaminach (osoby prowadzące kurs też zapewniały, że z rozporządzenia nie będzie żadnych pytań). Pewnie podobnie jak w przypadku egzaminów na egzaminatora komisja stwierdziła, że za dużo na rynku będzie "specjalistów" wiec tak zmienili bazę pytań ze na 91 osób zdało TYLKO 5!

Jeśli ktoś podchodzi do teorii 14 maja w Bydgoszczy - proszę o kontakt
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość,
nie zmniejsza jednak naszej głupoty"
osk rajd
 
Posty: 97
Dołączył(a): wtorek 26 maja 2009, 21:24

Re: Egzamin na Instruktora Techniki Jazdy

Postprzez osk rajd » wtorek 03 maja 2011, 17:12

Swoją drogą pojawiło się ciekawe pytanie (skądinąd wbrew rozporządzeniu, które nie przewiduje pytań z PoRD) i jestem ciekaw waszych odpowiedzi:

Jaką kolumnę pojazdów nie można rozdzielać:
a) rowerów wielośladowych
b) pojazdów uprzywilejowanych
c) pojazdów MSWiA

jestem ciekaw waszych typów, ponieważ w art.32 PRD jest mowa tylko o kolumnach rowerów jednośladowych i pojazdów podporządkowanych Ministrowi Obrony Narodowej
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość,
nie zmniejsza jednak naszej głupoty"
osk rajd
 
Posty: 97
Dołączył(a): wtorek 26 maja 2009, 21:24

Re: Egzamin na Instruktora Techniki Jazdy

Postprzez szerszon » wtorek 03 maja 2011, 18:22

b) Art 32.6
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Egzamin na Instruktora Techniki Jazdy

Postprzez dylek » wtorek 03 maja 2011, 18:42

a - można wyprzedzać (w PoRD tylko o jednośladowych pisze )
b - nie można (zawarte w PoRD)
c - można ( nie pisze, że są "na kogutach" ) :D - jak będzie jechała kolumna pojazdów "tajniackich" policji - to będą one należały do MSWiA , ale skąd ty możesz o tym wiedzieć.... ;)
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości