pytania z egzaminu

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

pytania z egzaminu

Postprzez rafal5757 » sobota 09 maja 2009, 21:22

1.Wyposażenie dydaktyczne konieczne podczas nauczania kandydatów na kierowców to:

a)tablica do pisania,
b)makieta lub programy komputerowe umożliwiające symulowanie sytuacji na drodze,
c)co najmniej jeden pojazd przystosowany do nauki jazdy.

2.Żołnierz zasadniczej służby wojskowej przed przystąpieniem do egzaminu musi złożyć. :

a)wniosek do starosty
b)badanie psychologiczne o braku przeciwwskazań
c)orzeczenie lekarskie po każdym negatywnym wyniku egzaminu

3.Kierujący pojazdem w czasie kontroli drogowej może okazać policjantowi:
a)umowę ubezpieczenia AC
b)dowód uiszczenia opłaty OC
c)kserokopię umowy OC potwierdzoną przez agenta
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez XPepeX » sobota 09 maja 2009, 21:58

1.ABC
2.B
3.B
XPepeX
 
Posty: 133
Dołączył(a): wtorek 06 stycznia 2009, 17:07
Lokalizacja: łódzkie

Postprzez remikoli » sobota 09 maja 2009, 22:38

1.AB, odp C nie,dlatego że pojazd nie należy do wyposażenia dydaktycznego ośrodka szkolenia-rozp.217 rozdział 2,par.3.1 3)
remikoli
 
Posty: 86
Dołączył(a): piątek 27 lutego 2009, 00:35

Re: pytania z egzaminu

Postprzez Miedzi0 » sobota 09 maja 2009, 22:46

rafal5757 napisał(a):3.Kierujący pojazdem w czasie kontroli drogowej może okazać policjantowi:
a)umowę ubezpieczenia AC
b)dowód uiszczenia opłaty OC
c)kserokopię umowy OC potwierdzoną przez agenta


Szacunek dla tego pytania ;) Najpierw przytoczmy ustawe:

Art. 38. Kierujący pojazdem jest obowiązany mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu wymagane dla danego rodzaju pojazdu lub kierującego:

1. dokument stwierdzający uprawnienie do kierowania pojazdem;

2. dokument stwierdzający dopuszczenie pojazdu do ruchu;

3. dokument stwierdzający zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub stwierdzający opłacenie składki tego ubezpieczenia;

4. zaświadczenie, o którym mowa w art. 95a ust. 1 pkt 2;

5. inne dokumenty, jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnej ustawy.


Teraz zwrocmy uwage, ze w pytaniu jest MOZE, a nie POWINIEN czy jest OBOWIAZANY. Skoro MOZE... to zaden przepis nie broni okazac policjantowi umowy ubezpieczenia AC, ale tu powoli zaczynaja sie schody... :/ Wszystko przez spojnik "lub" poniewaz jesli mamy jeden dokument, to nie musimy miec drugiego i odwrotnie. Jesli mam dokument stwierdzajacy zawarcie umowy OC, to nie musze miec dokumentu stwierdzajacego oplacenie skladki. Czyli w jakims sensie MOGE okazac policjantowi "dowód uiszczenia opłaty OC ", a wcale nie jestem do tego OBOWIAZANY o ile mam ten drugi dokument... Strasznie jestem ciekawy, ktore odpowiedzi dla autora pytania sa prawidlowe :) Ja obstawiam: ABC
Miedzi0
 
Posty: 50
Dołączył(a): czwartek 07 maja 2009, 14:54

Postprzez XPepeX » sobota 09 maja 2009, 22:56

remikoli masz rację
1.AB
XPepeX
 
Posty: 133
Dołączył(a): wtorek 06 stycznia 2009, 17:07
Lokalizacja: łódzkie

Postprzez rafal5757 » niedziela 10 maja 2009, 08:54

3 a jakby było w pytaniu,że jest obowiązany okazać czy wtedy odp
c byłaby prawidłowa
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Miedzi0 » niedziela 10 maja 2009, 16:28

rafal5757 napisał(a):3 a jakby było w pytaniu,że jest obowiązany okazać czy wtedy odp
c byłaby prawidłowa


Gdyby w takim pytaniu bylo "obowiazany"... to chyba rownie dobrze mozna by bylo uznac, ze zadna odpowiedz nie jest prawidlowa... Z jednej strony jesli mam przy sobie "dowód uiszczenia opłaty OC", to nie musze miec "kserokopi umowy OC potwierdzoną z oryginalem (bylo: przez agenta)". Wiec czy jestem obowiazany do jego posiadania? Nie, ale musze spelnic dodatkowe warunki. Tak samo bedzie odwrotnie, jesli mam "kserokopię umowy OC potwierdzoną z oryginalem (bylo: przez agenta)", to nie jestem obowiazany posiadac "dowódu uiszczenia opłaty OC" znow spelniajac dodadkowe warunki. Najbardziej prawdziwa odpowiedzia bylaby pelna zlozona z dwoch, czyli,ze: "jest obowiazany do okazania policjantowi dowodu uiszczenia opłaty OC lub kserokopi umowy OC potwierdzoną z oryginalem (bylo: przez agenta)" i nad tym nikt by sie nie zastanawial, ale oczywiscie na cos takiego liczyc nie mozna...

Nie bede ukrywal, ze wysuwajac takie wnioski jestem niepewny swojego zdania... :/ Wiec czekam na inny punkt widzenia :)

PS. Po zastanowieniu dochodze do wniosku, ze sam zapis "potwierdzona przez agenta", to za malo i musi byc "potwierdzona z oryginalem".
Ostatnio zmieniony poniedziałek 11 maja 2009, 15:36 przez Miedzi0, łącznie zmieniany 1 raz
Miedzi0
 
Posty: 50
Dołączył(a): czwartek 07 maja 2009, 14:54

Re: pytania z egzaminu

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 11 maja 2009, 14:26

Miedzi0 napisał(a):
rafal5757 napisał(a):3.Kierujący pojazdem w czasie kontroli drogowej może okazać policjantowi:
a)umowę ubezpieczenia AC
b)dowód uiszczenia opłaty OC
c)kserokopię umowy OC potwierdzoną przez agenta


Szacunek dla tego pytania ;) Najpierw przytoczmy ustawe:

Art. 38. Kierujący pojazdem jest obowiązany mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu wymagane dla danego rodzaju pojazdu lub kierującego:

1. dokument stwierdzający uprawnienie do kierowania pojazdem;

2. dokument stwierdzający dopuszczenie pojazdu do ruchu;

3. dokument stwierdzający zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub stwierdzający opłacenie składki tego ubezpieczenia;

4. zaświadczenie, o którym mowa w art. 95a ust. 1 pkt 2;

5. inne dokumenty, jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnej ustawy.


Teraz zwrocmy uwage, ze w pytaniu jest MOZE, a nie POWINIEN czy jest OBOWIAZANY. Skoro MOZE... to zaden przepis nie broni okazac policjantowi umowy ubezpieczenia AC, ale tu powoli zaczynaja sie schody... :/ Wszystko przez spojnik "lub" poniewaz jesli mamy jeden dokument, to nie musimy miec drugiego i odwrotnie. Jesli mam dokument stwierdzajacy zawarcie umowy OC, to nie musze miec dokumentu stwierdzajacego oplacenie skladki. Czyli w jakims sensie MOGE okazac policjantowi "dowód uiszczenia opłaty OC ", a wcale nie jestem do tego OBOWIAZANY o ile mam ten drugi dokument... Strasznie jestem ciekawy, ktore odpowiedzi dla autora pytania sa prawidlowe :) Ja obstawiam: ABC


Miedzio0 - z całym szacunkiem dla Ciebie - ale skończ kombinować :) Piszesz : cyt Skoro MOZE... to zaden przepis nie broni okazac policjantowi umowy ubezpieczenia AC

Moje pytanie jest takie po co policjantowi okazywać AC skoro tego nie wymagają przepisy ????

Odpowiadałem na to pytanie zaznaczyłem B i to jest odpowiedź prawidlowa :)
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: pytania z egzaminu

Postprzez Miedzi0 » poniedziałek 11 maja 2009, 15:21

oskbelfer napisał(a):
Miedzio0 - z całym szacunkiem dla Ciebie - ale skończ kombinować :) Piszesz : cyt Skoro MOZE... to zaden przepis nie broni okazac policjantowi umowy ubezpieczenia AC

Moje pytanie jest takie po co policjantowi okazywać AC skoro tego nie wymagają przepisy ????

Odpowiadałem na to pytanie zaznaczyłem B i to jest odpowiedź prawidlowa :)


Dziekuje za szacunek ;) Ale przypomnij sobie czy pytanie na Twoim egzaminie na pewno brzmialo tak jak to powyzej? Slowo w slowo?

Wyobraz sobie sytuacje, ze np mam wszystkie dokumenty - ubezpieczenie OC i AC w jednym etui z dowodem rejestracyjnym. Policjant otwiera etui i pech trafil, ze najpierw sprawdzil ubezpieczenie AC. Nie jest mu to do niczego potrzebne, wiec mi je oddaje i teraz powstaje pytanie. Skoro wedlug Twojej odpowiedzi dopuszcza sie tylko sytuacje B, to jakby nie patrzec nawet NIE MOGE mu tego ubezpieczenia AC pokazac. W takim wypadku czekaja mnie konsekwencje, bo skoro NIE MOGLEM, to znaczy, ze jakis przepis mi tego zabrania, co jest nieprawda.

Jednak podejrzewam, ze to pytanie brzmialo nie
3.Kierujący pojazdem w czasie kontroli drogowej MOZE okazać policjantowi:

a
3.Kierujący pojazdem w czasie kontroli drogowej POWINIEN okazać policjantowi:

Podejrzewam tez, ze w takim brzmieniu pytania odp C nie zostala uznana za prawidlowa, poniewaz jest tu mowa o "potwierdzeniu przez agenta", a niekoniecznie agent musi byc osoba uprawniona do potwierdzania takich dokumentow - ba sama jazda na dokumencie stanowiacym ksero oryginalnej polisy i potwierdzona z oryginalem stanowi spelnienie obowiazku w ktorym mowa:
3. dokument stwierdzający zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu...

Jesli tak bedzie brzmialo pytanie, to owszem zgodze sie z Toba i wtedy prawidlowa odpowiedzia bedzie tylko odpowiedz B.

Konczac moj nudny wywod ;) Ja nie kombinuje, tylko najgorsza rzecza jaka moze byc, to slepo zalozyc odpowiedz na jakies pytanie nie zastanawiajac sie nad nim. Wystarczy niekiedy zmienic miejsce wystepowania przecinka, uzyc innego slowa i pytanie diametrialnie zmienia swoj charakter.
Miedzi0
 
Posty: 50
Dołączył(a): czwartek 07 maja 2009, 14:54


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości
cron