pytania na egzaminie dla egzamintorów

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

pytania na egzaminie dla egzamintorów

Postprzez izkaa191 » piątek 08 maja 2009, 17:12

1Przyczepa do egzaminu B +E

a)może być obciążona
b)powinna być obciążona
c)czy masa własna może przekroczyć 750 kg

2.Na zakręcie oznaczonym znakiem ostrzegawczym jezdni dwukierunkowej z linią podwójną ciągłą:

a) czy pojazd silnikowy może wyprzedzić motocykl z prawej strony,
b) pojazd silnikowy musi jechać za motocyklem,
c) pojazd silnikowy może wyprzedzić. motocykl z lewej strony.

3. Osoba, która przystąpiła do egzaminu państwowego może zgłosić do dyrektora ośrodka egzaminowania skargę:

a)w terminie 14 dni licząc od daty jego przeprowadzenia
b)jeżeli nie zgadza się z negatywnym wynikiem egzaminu, celem dokonania jego zmiany
c)gdy w samochodzie egzaminacyjnym nie było apteczki doraźnej pomocy
izkaa191
 
Posty: 21
Dołączył(a): czwartek 11 września 2008, 16:24
Lokalizacja: warszawa

Postprzez XPepeX » piątek 08 maja 2009, 22:49

1.A
2.myśle że B
3.C
XPepeX
 
Posty: 133
Dołączył(a): wtorek 06 stycznia 2009, 17:07
Lokalizacja: łódzkie

Postprzez Borys_q » piątek 08 maja 2009, 23:47

2 C ( zakładając ze nie przekracza lini)
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez XPepeX » piątek 08 maja 2009, 23:49

jeśli zakładając że nie przekroczy to ok ale zakładając że przekroczy ;) to moja odp.
XPepeX
 
Posty: 133
Dołączył(a): wtorek 06 stycznia 2009, 17:07
Lokalizacja: łódzkie

Postprzez Pajejek » sobota 09 maja 2009, 00:06

Pyt. 1 A
pyt. 2 wydaje się, że B
Pyt. 3 moim zdaniem ABC. Czy może zgłosić skargę w termine 14 dni? Może.
Jeżeli nie zgadza się z wynikiem negatywnym, może? Moim zdaniem tak.
Odp. C chyba nie podlega dyskusji.
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać.
Cyceron.
Avatar użytkownika
Pajejek
 
Posty: 516
Dołączył(a): niedziela 26 kwietnia 2009, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Miedzi0 » sobota 09 maja 2009, 00:17

1. AC - z tego co na razie wyczytalem, zaden przepis nie mowi o masie wlasnej przyczepy na kat B+E, mowi sie o DMC, ktora musi wynosic minimum 1t dla przyczepy i ponad 3,5t dla zespolu pojazdow oraz o rzeczywistej masie calkowitej przyczepy co najmniej 800kg. Czy jest jeszcze jaki inny przepis, ktory zabroni zeby przyczepa miala 740kg lub 760kg masy wlasnej? Najwazniejsze zeby byly spelnione podane wyzej wartosci.

2. C - moze wyprzedzic z lewej, fakt ze przy spelnieniu dodatkowych warunkow, ale ogolnie "moze", oczywiscie gdyby na rysunku motocykl jechal srodkiem pasa ruchu, a w pytaniu byloby "w tej sytuacji", to sprawa wygladala by inaczej.

3. ABC - magia slowa "moze". Skarge mozna zlozyc nawet na to, ze sie wstalo lewa noga, tego nikt nie zabroni, a ze skarga zostanie odrzucona, to juz inna sprawa.
Miedzi0
 
Posty: 50
Dołączył(a): czwartek 07 maja 2009, 14:54

Postprzez XPepeX » sobota 09 maja 2009, 00:41

3.
na A moge się zgodzić bo faktycznie jest w terminie 14 dni to ok jakby bylo do 14 byłoby błędem. W takim razie A ok. Ale B myślę że jest błędna, ponieważ jest napisane "celem dokonania jego zmiany"-czyli na pozytywny- co jest błędem.
XPepeX
 
Posty: 133
Dołączył(a): wtorek 06 stycznia 2009, 17:07
Lokalizacja: łódzkie

Postprzez Pajejek » sobota 09 maja 2009, 01:15

XPepeX napisał(a):3. Ale B myślę że jest błędna, ponieważ jest napisane "celem dokonania jego zmiany"-czyli na pozytywny- co jest błędem.

Faktycznie XPepeX może mieć rację. Odwołać się można ale wtedy egzamin zostaje powtórzony. Ale "celem dokonania jego zmiany" wcale nie musi oznaczać zwrot o 180 stopni. Poprostu dokonuje się zmiana z negatywnego na neutralny dzięki czemy osoba może podejść do egzaminu jeszcze raz. Sam teraz nie wiem czy odp. B jest prawidłowa. Zasiałeś wątpliwość. Machnij coś jeszcze. Może coś się rozświetli.
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać.
Cyceron.
Avatar użytkownika
Pajejek
 
Posty: 516
Dołączył(a): niedziela 26 kwietnia 2009, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Miedzi0 » sobota 09 maja 2009, 01:17

XPepeX napisał(a):3.
na A moge się zgodzić bo faktycznie jest w terminie 14 dni to ok jakby bylo do 14 byłoby błędem. W takim razie A ok. Ale B myślę że jest błędna, ponieważ jest napisane "celem dokonania jego zmiany"-czyli na pozytywny- co jest błędem.


Ktory przepis zabrania kandydatowi na kierowce zlozenia skargi celem dokonania zmiany oceny egzaminu? Ja takiego przepisu nie znalazlem. On moze wnioskowac o co tylko chce, papier przyjmie wszystko, a taki czlowiek nie musi znac wszystkich przepisow i nie musi wiedziec, ze pewnych rzeczy nie da sie zrobic. Dostanie odpowiedz i bedzie uswiadomiony.
Miedzi0
 
Posty: 50
Dołączył(a): czwartek 07 maja 2009, 14:54

Postprzez rafal5757 » sobota 09 maja 2009, 13:07

pyt 2 chodzi tutaj czy linia podwójna ciągła wyznacza pasy ruchu, ponieważ na zakrętach oznaczonych znakami ostrzegawczymi można wyprzedzać na jezdni: dwukierunkowej na odcinku z wyznaczonymi pasami ruchu
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez cih » sobota 09 maja 2009, 13:19

9) zespół pojazdów w zakresie kategorii B+E powinien mieć dopuszczalną masę całkowitą powyżej 3,5
t i składać się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z
wyjątkiem autobusu lub motocykla oraz przyczepy, której:
a) skrzynia ładunkowa powinna być zamknięta i posiadać szerokość i wysokość co najmniej taką jak
pojazd lub nieznacznie węższą, o ile widoczność do tyłu jest możliwa wyłącznie przy użyciu
lusterek zewnętrznych pojazdu,
b) dopuszczalna masa całkowita wynosi co najmniej 1 t,
c) rzeczywista masa całkowita wynosi co najmniej 800 kg;



11. Przepis § 43 ust. 1 pkt 1 i 2 oraz ust. 4 pkt 5-17 stosuje się od dnia 1 lipca 2010 r.
cih
 
Posty: 88
Dołączył(a): wtorek 17 kwietnia 2007, 12:27
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Miedzi0 » sobota 09 maja 2009, 13:58

cih napisał(a):9) zespół pojazdów w zakresie kategorii B+E powinien mieć dopuszczalną masę całkowitą powyżej 3,5
t i składać się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z
wyjątkiem autobusu lub motocykla oraz przyczepy, której:
a) skrzynia ładunkowa powinna być zamknięta i posiadać szerokość i wysokość co najmniej taką jak
pojazd lub nieznacznie węższą, o ile widoczność do tyłu jest możliwa wyłącznie przy użyciu
lusterek zewnętrznych pojazdu,
b) dopuszczalna masa całkowita wynosi co najmniej 1 t,
c) rzeczywista masa całkowita wynosi co najmniej 800 kg;



11. Przepis § 43 ust. 1 pkt 1 i 2 oraz ust. 4 pkt 5-17 stosuje się od dnia 1 lipca 2010 r.


Czyli w tym momencie nie ma nawet mowy o masie rzeczywistej, dlatego tym bardziej zastanawiam sie czemu przeczepa nie mogla by miec MASE WLASNA przekraczajaca 750kg? Ja rozumiem to tak, ze tu jest pelna dowolnosc, aby tylko spelniac wymogi DMC wczesniej przytaczane.
Miedzi0
 
Posty: 50
Dołączył(a): czwartek 07 maja 2009, 14:54

Postprzez cih » sobota 09 maja 2009, 15:17

Kod: Zaznacz cały
Czyli w tym momencie nie ma nawet mowy o masie rzeczywistej, dlatego tym bardziej zastanawiam sie czemu przeczepa nie mogla by miec MASE WLASNA przekraczajaca 750kg? Ja rozumiem to tak, ze tu jest pelna dowolnosc, aby tylko spelniac wymogi DMC wczesniej przytaczane


nie doczytałem pytania jak najbardziej A i C wydaje się poprawne
cih
 
Posty: 88
Dołączył(a): wtorek 17 kwietnia 2007, 12:27
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez XPepeX » sobota 09 maja 2009, 15:51

MiedziO ja nie mówię o pierwszej części odpowiedzi, bo faktycznie można napisać skargę ale NIE CELEM JEGO ZMIANY- i to dyskwalifikuje tą odp.
XPepeX
 
Posty: 133
Dołączył(a): wtorek 06 stycznia 2009, 17:07
Lokalizacja: łódzkie

Postprzez Miedzi0 » sobota 09 maja 2009, 16:18

XPepeX napisał(a):MiedziO ja nie mówię o pierwszej części, bo faktycznie można napisać skargę ale NIE CELEM JEGO ZMIANY- i to dyskwalifikuje tą odp.


Nie rozumiemy sie. W tej odpowiedzi nie jest napisane, ze ktos zlozy skarge, ktora SPOWODUJE zmiane wyniku egzaminu, ale zlozy skarge CELEM jego zmiany. Skladajac skarge mozna miec rozne przeslanki i wlasne cele czy ktos tego broni?
Zalozmy taka sytuacje, np ktos zdaje egzamin, dostaje ocene negatywna, ale w jego opinii uznaje winnym tej sytuacji egzaminatora, ktory strasznie go zestresowal i zdenerwowal, bo probujac rozladowac stres, powiedzial jaka mamy piekna pogode, a dla zdajacego piekna pogoda jest wtedy, gdy mamy wielka ulewe ;)
Zdenerwowany na egzaminatora juz po egzaminie, pisze skarge celem jego zwolnienia, bo uwaza, ze optymisci nie powinni byc egzaminatorami ;) Ot ma takie widzi mi sie. Skarge zlozyl i dostaje odpowiedz, ze jego roszczenia i cel zlozenia skargi jest bezzasadny ;)

Coz, ja tylko przedstswiam inny punkt widzenia, nikogo do swojego zdania nie mam zamiaru przekonywac i od tego jest wlasnie forum, zeby zderzyly sie rozne interpretacje (niestety taki charakter ma ten egzamin), a wnioski wyciagnie sobie kazdy samodzielnie.
Miedzi0
 
Posty: 50
Dołączył(a): czwartek 07 maja 2009, 14:54

Następna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości