Egzamin kwalifikacyjny dla kandydatów na instruktorów?

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Egzamin kwalifikacyjny dla kandydatów na instruktorów?

Postprzez MrPeter1987 » wtorek 17 marca 2009, 20:30

Witam serdecznie. Chciałem się zapytać, czy ktoś może wie jak wygląda egzamin kwalifikacyjny dla osób decydujących się na uczestnictwo w kursie dla kandydatów na instruktorów nauki jazdy w WORD w Katowicach, bądż w innym WORDzie? Za pomoc z góry dziękuję :)
MrPeter1987
 
Posty: 19
Dołączył(a): środa 03 września 2008, 23:25
Lokalizacja: Zawiercie

Postprzez Borys_q » wtorek 17 marca 2009, 20:58

Szukajka się kłania, albo moze telefon do wordu z zapytaniem?????
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Tomek Kulik » środa 18 marca 2009, 14:20

Na pewno egzamin ten nie sprawdza, czy zdający umie jeździć zgodnie ze sztuką...
Ale telefon do WORD'u nie zaszkodzi.
www.kulikowisko.pl
Tomek Kulik
 
Posty: 113
Dołączył(a): środa 09 stycznia 2008, 17:25
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Postprzez Falkolm » sobota 21 marca 2009, 21:20

Witam. O jaki egzamin chodzi? Teoretyczny czy praktyczny?
Falkolm
 
Posty: 35
Dołączył(a): piątek 28 marca 2008, 22:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez MrPeter1987 » piątek 27 marca 2009, 20:18

Moje pytanie dotyczyło zarówno teorii jak i praktyki, ale jest ono już nieaktualne, gdyż już jestem po owym egzaminie. Napiszę może jednak jak wygląda taki egzamin kwalifikacyjny na kurs dla instruktorów nauki jazdy w WORD, gdyby kogoś w przyszłości to interesowało. Otóż w moim przypadku egzamin teoretyczny wyglądał podobnie do tego, który zdają kandydaci na kierowców. Zakres merytoryczny obejmował tylko i wyłącznie zagadnienia obowiązujące osoby zdające egzamin na prawo jazdy kat. B. Były to te same testy (pytania identyczne) , które zdają kandydaci na przyszłych kierowców z tą różnicą, że my rozwiązywaliśmy te testy w formie pisemnej na kartkach, a nie w formie elektronicznej na kompterze, tak jak to się dzieje podczas państwowego egzaminu dla kandydatów na kierowców prawa jazdy kat. B. Egzamin praktyczny też był podobny do egzaminu jaki zdają przyszli kandydaci na kierowców, z tą jednak różnicą, że był on łatwiejszy :) My musieliśmy wykonać tylko przejazd samochodem do przodu oraz z powrotem do tyłu, po wyznaczonym pasie ruchu (tzw. łuku) oraz ruszyć z miejsca na wzniesieniu. Na tym polegał cały ten egzamin. Nie wymagano od nas przygotowania samochodu do jazdy oraz jazdy w ruchu ulicznym. Jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś pytania odnośnie przebiegu takiego egzaminu kwalifikacyjnego dla instruktorów nauki jazdy, to proszę pytać śmiało - jeśli będę umiał odpowiedzieć, to na pewno pomogę. Mogę również dzielić się otrzymanymi materiałami przydatnymi do nauki dla przyszłych instruktórów nauki jazdy. Jednocześnie jeśli ktoś posiadałby jakieś materiały przydatne do nauki, to prosiłbym o podzielenie się, o ile stać kogoś na tak ładny gest. Uważam, że dostęp do informacji powinien być nieogranczony, aby każdy miał do niego dostęp, bo im więcej umiemy, tym jest lepiej dla wszystkich nas. Dzielenie się więdzą powinno być popierane, a nie napiętnowane. Nie bójmy się, że jeśli będziemy posiadali jakąś przydatną dla innych wiedzą lub umiejętności, to gdy inna osoba je zdobedzie, to będzie lepsza od nas. Dążmy do tego, by być najlepszymi, ale uczciwie, kulturalnie i z zasadami koleżeństwa.
MrPeter1987
 
Posty: 19
Dołączył(a): środa 03 września 2008, 23:25
Lokalizacja: Zawiercie

WORD Lublin

Postprzez Rysiu29 » czwartek 16 kwietnia 2009, 00:04

W Word Lublin egzamin składa się z 3 części. Pierwsza część - testy
12 putań z bazy krajowej i 6 pytań autorski tamtejszych egzaminatorów oraz 6 pytań z zakresu pedagogiki i psychologi. Po zaliczeniu testów przechodzi się na część ustną która polega na udowodnieniu egzaminatorowi że potrafi się zbudować sobie plan lekcji w oparciu o wiedzę pedagogiczną na wylosowany temat. Tutaj mała dygresja - pierwszy raz w życiu spotkałem się z egzaminatorami którzy traktują egzaminowanych jak normalnych ludzi i wiedzą co tak naprawdę w tej pracy jest istotne. Etap drugi najprzyjemniejszy w całym egzaminie. Etap 3 - idziemy na plac i tam musimy nauczyć naszego egzaminatora ( występującego w roli średnio pojętnego kursanta) wykonać jedno z trzech zadań egzaminacyjnych.
Podsumowanie - te uwagi ( CENNE) które usłyszałem tam na egzaminie zapamiętam na długo. Wspaniali pedagodzy.
Rysiu29
 
Posty: 22
Dołączył(a): wtorek 14 kwietnia 2009, 21:07
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Borys_q » czwartek 16 kwietnia 2009, 21:04

Rysiu 29 A nie pomylilo ci sie z egzaminem państwowym przed komisją weryfikacyjną?? Bo chyba mówimy o czymś innym.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

hehe

Postprzez Rysiu29 » sobota 18 kwietnia 2009, 20:45

oj pomyliło mi się, pomyliło. No nic, niech zostanie - sorki
Rysiu29
 
Posty: 22
Dołączył(a): wtorek 14 kwietnia 2009, 21:07
Lokalizacja: Bytom


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości