Ach, ten kurs!

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez barteks2 » poniedziałek 08 marca 2004, 18:16

Mam jeszcze kilka pytań przed egzaminem:

1) czy znak "strefa ograniczonej prędkości" (B-43) jest odwoływany tylko przez B-44?
(B-43 znajduje się niedaleko WORDu i nie widziałem nigdzie B-44)

2) nieraz w czasie jazdy mam problem z określeniem dopuszczalnej prędkości np. jest ograniczenie do 40km/h i nie wiem kiedy się kończy, często trudno jest rozróżnić np. wjazd do jakiejś firmy, na parking czy osiedle (wtedy to nie jest skrzyżowanie i nie odwołuje znaku B-33)

3)przykład: wjeżdzam na skrzyżowanie, gdzie muszę ustąpić pierwszeństwa, przede mną jest linia złożona z trójkątów (P-13), nie ma żadnego pojazdu więc przekraczam tą linię a wtedy z dużą prędkością nadjeżdza pojazd, któremu muszę ustąpić pierwszeństwa. Pytanie: czy w takim momencie mam hamować i zatrzymać się za linią warunkowego zatrzymania, czy przyspieszyć i tym samym wymusić pierwszeństwo?
barteks2
 
Posty: 111
Dołączył(a): niedziela 23 listopada 2003, 14:18

Postprzez ncn » poniedziałek 08 marca 2004, 22:14

Ja w tym tygodniu miałem pierwsza godzine jazdy , jak na pocztek chyba mi dobze szło szczegulnie ze ta pierwsza godzina jaka jezdzilem to byla na miescie .jestem zadowolony z siebie anie razu nie zgasł no i przełanczanie biegów płynnie mi szło :) mam nadzieje jakos to bedzie puzniej jak dojda trudniejsze rzeczy :D
Avatar użytkownika
ncn
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 01 marca 2004, 21:19
Lokalizacja: Turek

Postprzez ella » wtorek 09 marca 2004, 00:03

Bartek nie znam sie na tych numerkach.
1 jest tak jak piszesz.
Jak nie widziałeś nigdzie odwołania to się pilnuj 50
2 znak ograniczenie prędkości obowiązuje do pierwszego skrzyżowania. Wjazd do firmy nie odwołuje znaku.
3 jak dojedziesz do trójkątów i zobaczysz, że nic nie jedzie to na pewno zdążysz przejechać zanim coś nadjedzie z dużą prędkością. Przecież dojeżdżając do trójkątów nie zatrzymujesz pojazdu tylko zwalniasz. To nie jest linia ciągła tylko trójkaty, więc zdążysz przejechać.
TRZYMAJ SIĘ!!!!!!!!!!!!
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Snuj » sobota 10 kwietnia 2004, 19:07

barteks2 napisał(a):Miałem dzisiaj 9 godzinę jazdy. Na placu miałem wszystkie manewry, ale dzisiaj miałem jakiś zły dzień, bo coś mi nie szło :( Za to ostatnio było OK. Mam jeszcze do Was pytanko: jak trzymać ręce na kierownicy podczas pokonywania małych(15st.), średnich(45st.) i dużych zakrętów(90st.). Trzeba trzymać obydwie ręce na kierownicy, ale np. jak mam duży zakręt (90st.) to po skręcie jest mało czasu na wyprostowanie kierownicy i wtedy odruchowo kręce jedną ręką :)


Aktualnie jeżdze na "Pandzie".Samochodzik jest elegancki, krótki - idealny do poruszania się po mieście, wspomaganie - aż się chce kręcić kierownicą.Instruktor zawsze się wk.. jak puszczam kierownice po wykonaniu manewru skrętu.Poprostu sama się odkręca.Dla mnie to było wygodne.Jednak mając racje twierdzi że tak będe mógł sobie robić jak będe 20 lat jeżdził.Narazie się ucze i mam go słuchać - dostosowałem się i już nie popełniam takich błędów.

Ustępować w pewnych sprawach jest często najlepszą polityką.
Snuj
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek 09 kwietnia 2004, 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Sławek_18 » sobota 10 kwietnia 2004, 20:51

Ja na egzaminie aby wyprostowac tor jazdy "poszczalem" kierownice
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Slawek » sobota 10 kwietnia 2004, 23:48

Ja też tak robiłem, to raz mi instruktor powiedział: "Co ty robisz? Nie jeździj jak kobieta". Miał rację - trzeba mieć kontrolę nad kierownicą w każdej sekundzie - nigdy nie wiadomo co się może z autem stać. Na kursie się tego nauczyłem bardzo dobrze.
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Poprzednia strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 127 gości