prawo jazdy B+E i B, czy jest jakaś różnica?

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Re: prawo jazdy B+E i B, czy jest jakaś różnica?

Postprzez szofer80 » sobota 18 sierpnia 2012, 22:15

mk61 czemu podnosisz argument prędkości, to nie jest żaden argument przyczepę inną niż lekka i tak można ciągnąć mając samo B nie można więc twierdzić ze osoba mająca B,T nie umie jeździć szybciej z przyczepą inną niż lekka. Prawo dalej nie rozróżnia wagi przyczepy czy jest to 1,5 tony czy 3,5tony, po prostu jest to przyczepa inna niż lekka której prowadzenie opanował posiadacz prawa jazdy kat B dodatkowo podniósł swoje kwalifikacje kategorią T bez żadnych ograniczeń w masie, to wystarczające kwalifikacje dla kat BE. Nie dajmy się ogłupić w praktyce różnica miedzy kat B a BE to tylko około 1 tony na przyczepie więcej
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 818
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: prawo jazdy B+E i B, czy jest jakaś różnica?

Postprzez mk61 » niedziela 19 sierpnia 2012, 12:34

Tylko 1 tony? Chyba AŻ.
Jechałeś kiedyś z przyczepami? Lżejszymi, cięższymi, pustymi, pełnymi?
Wiesz, że nawet pusta przyczepa może narobić bałaganu, jak nie będziesz umiał z nią jeździć? I nie chodzi tylko o manewrowanie i ewentualne ścinanie zakrętów, ale masa robi tutaj swoje.
W coraz to nowszych ciągnikach, a raczej przyczepach, są też pneumatyczne układy hamulcowe. To też sprawia, że łatwiej będzie się prowadzić ciągnik z 2 przyczepami, niż osobówkę z z przyczepą - w najlepszym wypadku hamowaną, w gorszym, bez hamulca.

Prawo rozróżnia przyczepy, ale Ty nie. Uważasz, że przyczepa to przyczepa i z każdą się jedzie tak samo, a tak nie jest. Jeśli według Ciebie prędkość i "tylko 1 tona" nie ma znaczenia, to zamilcz, bo piszesz bzdury.

Do tej pory Twoje wymysły były "nieszkodliwe", ale trochę za daleko się posuwasz z tym wszystkim.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: prawo jazdy B+E i B, czy jest jakaś różnica?

Postprzez Borys68 » niedziela 19 sierpnia 2012, 14:01

Mój szwagroszczak ma B i C. Ciężarówką od 30 lat nie jeździł, za to osobówką bardzo, bardzo dużo.
Kupił sobie dwa lata temu przyczepkę. Nie umie cofać z nią.
Borys
PJ ("1.06"; "78") odebrane 4.V.2009
Borys68
 
Posty: 1057
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:22
Lokalizacja: Warszawa-Bielany, Rzeczpospolita Polska

Re: prawo jazdy B+E i B, czy jest jakaś różnica?

Postprzez szofer80 » niedziela 19 sierpnia 2012, 16:03

robię akurat C+E i jestem tuż przed egzaminem więc wiem co piszę, otóż nie trzeba jeździć szybko z dużymi przyczepami żeby nabrać doświadczenia, klucząc po mieście i tak się wlekę rzadko kiedy dociągnę do 60km/h, ważne że taka osoba robiąc T nabrała doświadczenia w obyciu z przyczepą i można jej dać tą 1 tonę więcej na przyczepę w ramach BE.Ludzie przecież nie piszę żeby dawać zaraz takiej osobie co ma B,C,T uprawnienia CE
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 818
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: prawo jazdy B+E i B, czy jest jakaś różnica?

Postprzez mk61 » niedziela 19 sierpnia 2012, 23:56

CE to jest pikuś przy tym. W przyczepie z pneumatycznym układem hamulcowym przyczepa hamuje wcześniej, niż ciągnik. To, że robisz sobie jakieś kursy nie ma znaczenia. Nie masz pojęcia o siłach występujących w przypadku osobówki z przyczepą, gdzie procentowa zależność mas holownika i przyczepy jest zupełnie inna. No i jak mówiłem wcześniej, hamulce, o ile w ogóle są. Manewrowanie nie nauczy Cię panowania nad pojazdem w ruchu. Przy manewrowaniu zawsze sobie powrócisz do pozycji początkowej i zrobisz coś na nowo. A spróbuj jak najszybciej wyhamować samochód z przyczepą, to się zdziwisz i to bardzo. Więc nie pieprz głupot, że jedna tona przy samochodzie o DMC <3,5t nie robi różnicy.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: prawo jazdy B+E i B, czy jest jakaś różnica?

Postprzez szofer80 » poniedziałek 20 sierpnia 2012, 09:38

To że przyczepa na C+E hamuje wczesniej to nie znaczy że jest łatwiej,jest łatwiej wtedy kiedy nie wystapią żadne nieprzewidziane trudności a tak to ja bym napisał że jest gorzej w stosunku do BE gdy taka przyczepa zaskoczy np. poprzez najechanie na lód w trakcie hamowania lub tak jak mi się przydarzyło przy małej prędkości i dojeżdżaniu do skrzyzowania hamulce w przyczepie nie zadziałały a wszystko było podłaczone dobrze, deszczyk popadał,jak po hamulcach koła szorują a ja jadę dalej, a na BE kierowca zawsze bierze poprawkę na to że przyczepa będzie napierać hamulcem bezwładnościowym.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 818
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: prawo jazdy B+E i B, czy jest jakaś różnica?

Postprzez mk61 » poniedziałek 20 sierpnia 2012, 09:55

Daj spokój. A jak 1 tona za osobówką najedzie ten lód, to będzie lepiej?
I o których kierowcach BE to mówisz? O tych, których widuję poza drogą, którzy wypadli na zakręcie na betonce pod Szczecinem? A uwierz, że mało ich nie jest. A skoro uważasz, że biorą poprawkę kierowcy BE, to skąd wiesz, że T też tak będą robić?
Szkolenia i praktyki niczym nie zastąpisz. A już na pewno nie dawaniem za darmo uprawnień do dwóch różnych konstrukcji i technik jazdy. No bez przesady.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: prawo jazdy B+E i B, czy jest jakaś różnica?

Postprzez szofer80 » poniedziałek 20 sierpnia 2012, 09:59

Ale zrozum uczyć się zachowania niemałej przyczepy z hamulcem bezwładnościowym i tak mogą zwykli posiadacze B, dla mnie dołożenie jednej tony za dodatkowy kurs kat T jest rzeczą naturalną nie tylko zresztą dla mnie, naprawdę sprawa by wyglądała inaczej gdyby w kat B nie można było ciągnąć przyczep ciężkich. przepisom naprawdę daleko tu do doskonałości głównie poprzez dadawanie bonusowych uprawnień do kat B które stwarzają precedensy.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 818
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: prawo jazdy B+E i B, czy jest jakaś różnica?

Postprzez mk61 » poniedziałek 20 sierpnia 2012, 10:07

No i tym się różnimy, bo ja bym przy kategorii B jeszcze ograniczył "przyczepkowanie" zamiast rozdawania kategorii na lewo i prawo.
Jednak 4250kg to co innego, niż 7t.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: prawo jazdy B+E i B, czy jest jakaś różnica?

Postprzez szofer80 » czwartek 23 sierpnia 2012, 23:42

Moje propozycje pozostają stałe i niezmienne,powinno być:

B=A1
B+E =C1
C,B+E=C1E
B,T=B+E
B,D=C1

chyba o niczym nie zapomniałem :mrgreen:

jak się tworzy podkategorie na lewo i prawo to potem trzeba uwzględnić że z tych podkategorii sporo wynika
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 818
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: prawo jazdy B+E i B, czy jest jakaś różnica?

Postprzez Krzychu1429v » piątek 24 sierpnia 2012, 09:20

szofer80 napisał(a):Moje propozycje pozostają stałe i niezmienne,powinno być:

B=A1
B+E =C1
C,B+E=C1E
B,T=B+E
B,D=C1

chyba o niczym nie zapomniałem :mrgreen:

jak się tworzy podkategorie na lewo i prawo to potem trzeba uwzględnić że z tych podkategorii sporo wynika


Niewiem dlaczego B+E ma dawać Ci C1 skoro w jednej konfiguracji występuje pojazd składajacy się z dwóch członów, a w drugiej z jednego.

Po drugie:
Też kończę kurs kategorii C+E i tak naprawdę nie masz zielonego pojęcia co to znaczy jechać załadowanym samochodem, więc naprawdę daruj sobie takie uwagi

Jak pojeździsz zestawem o wadze 40 ton to naprawdę będziesz mógł się wypowiadać.

No chyba że chciałeś się podbudować :)
Krzychu1429v
 
Posty: 17
Dołączył(a): środa 15 sierpnia 2012, 14:23

Re: prawo jazdy B+E i B, czy jest jakaś różnica?

Postprzez szofer80 » piątek 24 sierpnia 2012, 09:49

cytat:
"Niewiem dlaczego B+E ma dawać Ci C1 "

Gdzie ja tam napisałem że B+E ma dawać C ?

Czemu miały służyć te wywody o C+E? zaraz napiszesz że chciałem "dać" C+E osobie która ma C,B+E ?

Guzik wiesz o czym ja mam pojęcie.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 818
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: prawo jazdy B+E i B, czy jest jakaś różnica?

Postprzez Krzychu1429v » piątek 24 sierpnia 2012, 10:21

Skoro uważasz że nie ma różnicy, jeśli masz obciążenie tonę czy czterdzieści to widzę jakie masz "pojęcie"
Krzychu1429v
 
Posty: 17
Dołączył(a): środa 15 sierpnia 2012, 14:23

Re: prawo jazdy B+E i B, czy jest jakaś różnica?

Postprzez szofer80 » piątek 24 sierpnia 2012, 11:03

sorry trochę źle Cię zrozumiałem odniosę się jeszcze raz do tego:

"Niewiem dlaczego B+E ma dawać Ci C1 skoro w jednej konfiguracji występuje pojazd składajacy się z dwóch członów, a w drugiej z jednego."

No przecież usilnie mnie tu przekonują że prowadzenie zespołu pojazdów jest trudniejsze niźli solówki i każda 1 tona dołożona ma kolosalne znaczenie więc czemu nie dać komuś do prowadzenia czegoś łatwiejszego o podobniej masie? w Ciężarówce C1 nie potrzeba skrzyń dwuzakresowych i połówek biegów i wielu innych rzeczy a taka ciężarówka ma podobną masę co zestaw B+E

Poza tym napisz konkretnie do jakiego mojego wpisu sie odnosisz z tymi 40 tonami i C+E?

Chodzi Ci o ten wpis C,B+E = C1E ?

C1+E to nie C+E

W kat C1E przyczepa nie może być cięższa niż masa własna pojazdu ciągnącego więc w praktyce jest to przyczepa około 1 tony cięższa w stosunku do B+E a taki ktoś zyskuje możliwość podpięcia jej pod auto ciężarowe powyzej 3,5t. zwiększając tym stateczność zestawu a więc swoje bezpieczeństwo
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 818
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: prawo jazdy B+E i B, czy jest jakaś różnica?

Postprzez Krzychu1429v » piątek 24 sierpnia 2012, 11:23

Chodziło mi jedynie o Twoje wcześniejsze spostrzeżenie, że ilość ton nie ma wpływu na parametry jazdy
Krzychu1429v
 
Posty: 17
Dołączył(a): środa 15 sierpnia 2012, 14:23

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości