co zrobić z oczami??

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

co zrobić z oczami??

Postprzez leila » poniedziałek 14 lipca 2003, 15:08

więc problem mój wygląda tak-mam wadę wzroku no a raczej nie chcę mieć warunkowego prawka,więc jak mam przejść badania??czy kontakty mogą się przydać?? słyszałam że w szkole Krakowskiej ,którą wybrałam są dość dokładne badania..??no to co robić??wydam kasę na kontakty,które wykryją...bez sensu...pomóżcie:/
Avatar użytkownika
leila
 
Posty: 384
Dołączył(a): piątek 11 lipca 2003, 13:56
Lokalizacja: małopolska

Postprzez Sławek_18 » poniedziałek 14 lipca 2003, 15:52

Nie jestem w stanie Ci powiedziec co masz zrobić, Twoje sumienie bedzie Cie dreczyc ;) , że załatwiłaś badania. Chociaż nie wiadomo czy dadzą Ci okresowo, moze to jest stała wada i bedzie tylko zazanczone, że musisz jeździć w 8) :) . Od Ciebie zależy co zrobić ja tylko tyle mam do powiedzenie 8)
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez leila » poniedziałek 14 lipca 2003, 16:32

ale ja mogę jeździć w okularach to mi nie przeszkadza,chodzi o to że jak już zdam to nie chcę po jakimś tam czasie mieć wymienianego prawka znowu czekać płacić itp a jak lekarz z ośrodka zobaczy że na jakaś tam odległość nie widzę no to mi wlepi odp adnotację i po co????w ogóle to nawet nie wiem na czym te badania w ośrodku jazdy polegają..?!
Avatar użytkownika
leila
 
Posty: 384
Dołączył(a): piątek 11 lipca 2003, 13:56
Lokalizacja: małopolska

Postprzez Kordula » poniedziałek 14 lipca 2003, 18:11

Szczerze mówiąc, to nie wiem dokładnie od czego to zależy. Ja również mam okulary, wielu moich kumpli też je ma i jakoś wszyscy mamy bezterminowe prawka. Ja jeżdżę w okularach i mi one nie przeszkadzają.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez BoBeE » poniedziałek 14 lipca 2003, 19:03

To chyba zależy od natężenia Twojej wady (liczby dioptrii), poza tym możesz iść do pierwszej lepszej przychodni i zrobić badania na własną rękę... wtedy się dowiesz co i jak a koszt jest identyczny (przynajmniej u mnie), ale jeśli jest to mała wada dostaniesz tylko wpis, że musisz jeździć w okularach tak jak już ktoś to wcześniej trafnie zauważył i okres bezterminowy...

Pozdr.

P.S. To mój pierwszy post więc witam wszytskich czytam to forum już od pewnego czasu i jest tu dość ekhm ciekawa atmosferka więc postanowiłem dołączyć :D
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...
BoBeE
 
Posty: 37
Dołączył(a): poniedziałek 14 lipca 2003, 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kordula » poniedziałek 14 lipca 2003, 19:12

Nie do końca się z tym zgodzę. Mój kumpel ma bardzo dużą wadę, a mimo to ma bezterminowe prawko i bez żadnego wpisu o okularach, ja też nic takiego nie mam. Więc mogę jeździć i bez nich (czego nie robię).
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Sławek_18 » poniedziałek 14 lipca 2003, 19:20

Imo zalezy to od tego czy wada sie pogarsza czy tez nie.


Tak po za prawem mozesz poprostu zaplacic lekarzowi za "swistek" na bezterminowe prawko (ewentualnie o wpis, ze musisz jeździć w okluarach)
oczywisce jest to kontrowersyjne posuniecie, może doprowadzić do burzliwych dyskusji :D Jest masa takich lekarzy.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kordula » poniedziałek 14 lipca 2003, 19:32

Zapewniam Cię, że się mylisz. Ja mimo moich okularów mam bezterminowe i bez adnego wpisu na ich temat i to bez żadnego płacenia lekarzowi.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez BoBeE » poniedziałek 14 lipca 2003, 19:57

Nie ma się co kłócić bo chyba nikt nie zna kryteriów orzekania lekarskiego... no chyba ze ktoś zna to niech się podzieli :wink:

Leila nie martw się na pewno dostaniesz zaświadczenie bez problemu, bo niestety Polska taka jest, że każdy chce zarobić i nie sądzę, żeby ktoś Ci robił problem...

Jakby coś załóż soczewki i idź na badanie na niczym Cię nie zagną hehehe :lol: (żart oczywiście)

Pozdr
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...
BoBeE
 
Posty: 37
Dołączył(a): poniedziałek 14 lipca 2003, 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez leila » poniedziałek 14 lipca 2003, 21:21

no tak co kraj to obyczaj:) z tymi soczewkami to wiem że tak kumpela zrobiła ale nie mam ochoty wybulić ok 60-70 zyli...wadę mam rzeczywiście nie dużą,ale może zamiast w ośrodku przy "ich" lekarzu to pójdę sobie do swojego powiem jak się sprawa ma i za tą samą cenę wypisze co trzeba nie?(wiem że to takie nie fair ale taka Polska..:)
Avatar użytkownika
leila
 
Posty: 384
Dołączył(a): piątek 11 lipca 2003, 13:56
Lokalizacja: małopolska

wzrok

Postprzez Mmeva » poniedziałek 14 lipca 2003, 21:52

Ja akurat mam terminowe prawko (5 lat, kończy mi się w lipcu 2006). Stało się tak chyba dlatego, że w tamtym okresie znacznie pogorszył mi się wzrok - sprawdzałam wzrok mniej więcej co pół roku, i wtedy akurat miałam badania w osk w środę, a normalną wizytę w sobotę (za 3 dni). Czułam, że wzrok mi się pogorszył, ale nie sądziłam, że aż tak - szczerze mówiąc niewiele mogłam przeczytać. I dlatego dostałam terminowe. Ale mam nadzieje, że w tym 2006 to już mi wydadzą zwykłe, bo wada jak narazie się nie pogłębia ( ok -4,5 lewe i chyba -3,5 prawe).
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez BoBeE » poniedziałek 14 lipca 2003, 22:27

Teraz na szczęście jest już takie leczenie wad wzroku laserowe, które może zmniejszyć do minimum albo wręcz zlikwidować taką wadę, ale chyba coś takiego jest jeszcze mało popularne i dość drogie...

Leila czemu masz wątpliwości? Nie ma różnicy czy zrobisz w ośrodku czy na własną rękę, ja bym się nie czuł wobec nikogo nie fair na Twoim miejscu.

Aha... skoro masz małą wadę, która się nie pogłębia to nie widzę zasadności Twoich wątpliwości. Wg mnie bez problemu przejdziesz badanie okulistyczne...

Pozdr. i życze powodzenia na egz.
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...
BoBeE
 
Posty: 37
Dołączył(a): poniedziałek 14 lipca 2003, 18:57
Lokalizacja: Warszawa

oo

Postprzez Mmeva » wtorek 15 lipca 2003, 10:10

lasery - fajna sprawa, tylko podstawowym warunkiem jest ... wiek conajmniej 21 lat ;(

leila- nie kombinuj, po prostu idź na te badania w szkole i tyle... kantowanie nie ma sensu
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

okulary

Postprzez Fridzia » wtorek 15 lipca 2003, 11:22

hej Leila!!
ja tez mam okularki, wprawdzie tylko do czytania ale wpisal mi ze musze w nich jezdzic a prawko mam (a raczej moze kiedys bede miec) bezterminowo!!! tylko wiesz co, jak Ci juz wpisze Ci lekarz ze musisz jezdzic w okularkach, to niektore WORDY wymagaja zebys tez i na zdjeciu do prawka byla w okularach....a ja jako ze juz mialam zdjecie bez okularkow, to powiedzialam im, ze mi przeszkadzaja i jezdze w soczewkach :lol:
Die größte Gefahr im Straßenverkehr sind Autos, die schneller fahren als ihr Fahrer denken kann. :):):)
Fridzia
 
Posty: 27
Dołączył(a): poniedziałek 30 czerwca 2003, 19:46
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez leila » wtorek 15 lipca 2003, 12:07

hehe no może i jakoś przejdę te okulistyczne badania,może nie zrobię z 8 zera hihi grunt to tylko bezterminowe...aha a to są tylko badania wzroku czy coś jeszcze(choć to przecież badania na kierowcę nie na kosmonautę:)ale tak z ciekawości tylko..nio i jeszcze coś jakbym sobie poszła sama do przychodni to muszę do okulisty czy wystarczy jakiś swistek od zwykłego lekarza???uff...
Avatar użytkownika
leila
 
Posty: 384
Dołączył(a): piątek 11 lipca 2003, 13:56
Lokalizacja: małopolska

Następna strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 122 gości