Przerwane prawo jazdy

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Przerwane prawo jazdy

Postprzez rycha1923 » środa 14 marca 2018, 17:58

Witam,
W lipcu 2015 roku rozpocząłem kurs na prawo jazdy. Z przyczyn rodzinnych i wyjazdu po wyjeżdżeniu 30 godzin nie podchodziłem do egzaminu wewnętrznego ani do egzaminu w WORDzie. Moje pytanie jest takie czy muszę na nowo wykupywać nowy kurs i na nowo wyjeździć 30 godzin czy wystarczy tylko jak przeniosę papiery do innego OSK w celu wykupienia dodatkowych godzin?
Pozdrawiam
rycha1923
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 14 marca 2018, 17:48

Re: Przerwane prawo jazdy

Postprzez kolezankafilizanka » czwartek 29 marca 2018, 09:22

Zadzwoń do WORD. Zawsze w przypadku wątpliwości dotyczących przepisów najlepiej dowiedzieć się u źródła. Najprawdopodobniej teraz musisz tylko zdać wewnętrzne, a nie "zaliczać" godziny. Dowiedz się u źródła.
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przerwane prawo jazdy

Postprzez Blacksmith » piątek 30 marca 2018, 18:47

rycha1923 napisał(a):Moje pytanie jest takie czy muszę na nowo wykupywać nowy kurs i na nowo wyjeździć 30 godzin czy wystarczy tylko jak przeniosę papiery do innego OSK w celu wykupienia dodatkowych godzin?

Z prawnego punktu widzenia Twój OSK gdzie odbywałeś kurs ma obowiązek zakończyć czynności, tzn. przeprowadzić egzamin wewnętrzny i wypisać Ci papier dla WORD. Możesz w międzyczasie wykupić sobie godziny jazdy w innym OSK nie przenosząc żadnych papierów.
kolezankafilizanka napisał(a):Zadzwoń do WORD. Zawsze w przypadku wątpliwości dotyczących przepisów najlepiej dowiedzieć się u źródła.

No tak, bo WORD to źródło źródeł. Tylko tam są odpowiedni fachowcy. Jak to teraz się popularnie mówi..... Inni się nie znajo.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Przerwane prawo jazdy

Postprzez szerszon » sobota 31 marca 2018, 15:28

Blacksmith napisał(a):Z prawnego punktu widzenia Twój OSK gdzie odbywałeś kurs ma obowiązek zakończyć czynności, tzn. przeprowadzić egzamin wewnętrzny i wypisać Ci papier dla WORD.
.
A co w sytuacji, gdy egzamin wewnętrzny zakończy się wynikiem negatywnym ? Też wypisać "papier" do WORD ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości