Przerwane prawo jazdy

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Przerwane prawo jazdy

Postprzez rycha1923 » środa 14 marca 2018, 17:58

Witam,
W lipcu 2015 roku rozpocząłem kurs na prawo jazdy. Z przyczyn rodzinnych i wyjazdu po wyjeżdżeniu 30 godzin nie podchodziłem do egzaminu wewnętrznego ani do egzaminu w WORDzie. Moje pytanie jest takie czy muszę na nowo wykupywać nowy kurs i na nowo wyjeździć 30 godzin czy wystarczy tylko jak przeniosę papiery do innego OSK w celu wykupienia dodatkowych godzin?
Pozdrawiam
rycha1923

Re: Przerwane prawo jazdy

Postprzez kolezankafilizanka » czwartek 29 marca 2018, 09:22

Zadzwoń do WORD. Zawsze w przypadku wątpliwości dotyczących przepisów najlepiej dowiedzieć się u źródła. Najprawdopodobniej teraz musisz tylko zdać wewnętrzne, a nie "zaliczać" godziny. Dowiedz się u źródła.
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz mam złoma i wio!
kolezankafilizanka

Postprzez Blacksmith » piątek 30 marca 2018, 18:47

rycha1923 napisał(a):Moje pytanie jest takie czy muszę na nowo wykupywać nowy kurs i na nowo wyjeździć 30 godzin czy wystarczy tylko jak przeniosę papiery do innego OSK w celu wykupienia dodatkowych godzin?

Z prawnego punktu widzenia Twój OSK gdzie odbywałeś kurs ma obowiązek zakończyć czynności, tzn. przeprowadzić egzamin wewnętrzny i wypisać Ci papier dla WORD. Możesz w międzyczasie wykupić sobie godziny jazdy w innym OSK nie przenosząc żadnych papierów.
kolezankafilizanka napisał(a):Zadzwoń do WORD. Zawsze w przypadku wątpliwości dotyczących przepisów najlepiej dowiedzieć się u źródła.

No tak, bo WORD to źródło źródeł. Tylko tam są odpowiedni fachowcy. Jak to teraz się popularnie mówi..... Inni się nie znajo.
Służbistom, formalistom, namolnym ortografistom, przytakiewiczom, donosicielom, sodomitom, adwokatom diabła ... mówimy NIE!
Blacksmith

Postprzez szerszon » sobota 31 marca 2018, 15:28

Blacksmith napisał(a):Z prawnego punktu widzenia Twój OSK gdzie odbywałeś kurs ma obowiązek zakończyć czynności, tzn. przeprowadzić egzamin wewnętrzny i wypisać Ci papier dla WORD.
.
A co w sytuacji, gdy egzamin wewnętrzny zakończy się wynikiem negatywnym ? Też wypisać "papier" do WORD ?
Na świecie są dwa rodzaje ludzi: ci, którzy wierzą w ewolucję i ci, których ona ominęła
Największą wadą internetu i portali społecznościowych jest to, że najwięksi kretyni wyszli z podziemia i zyskali możliwość publicznego wyrażania swoich opinii.
szerszon

Powrót do Szkolenie kierowców