Plac Manewrowy w Krakowie (ogólnodostępny, płatny)

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Plac Manewrowy w Krakowie (ogólnodostępny, płatny)

Postprzez fitzcarraldo » piątek 23 lutego 2018, 14:22

Witajcie,

czy w Krakowie istnieje jeszcze jakiś plac manewrowy na którym można by legalnie poćwiczyć manewry na prywatnym samochodzie?
Zjeździliśmy z ojcem pół Krakowa i praktycznie wszystkie place na których ćwiczyli np. moi bracia już nie istnieją (m.in. przy Cmentarzu Rakowickim), albo nie są udostępniane osobom prywatnym (np. na Al. Jana Pawła).
Druga sprawa, bo czytałem sporo sprzecznych opinii w tej sprawie: czy jest to legalne? W sensie ćwiczenia prywatnym samochodem bez instruktora na prywatnym placu? Parę lat temu mój brat ćwiczył przy Rakowickim i było mnóstwo prywatnych samochodów i nikt z tym nie miał problemu. A instruktor wspominał mi np. że niektóre szkoły potrafiły wzywać policję na place jak widziały samochody bez "elek". Tak na marginesie (jeżeli to prawda), to naprawdę żyjemy w chorym kraju...

Przyznam, że szkoda mi dokupywać jazdy tylko po to żeby poćwiczyć na placu - ten czas wolałbym spożytkować jednak na ruch miejski.
fitzcarraldo
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 23 lutego 2018, 14:13

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości