Jak efektywnie nauczyć się teorii??

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Jak efektywnie nauczyć się teorii??

Postprzez venom92 » wtorek 22 sierpnia 2017, 18:47

Witam,chciałbym w końcu wziąść się za wyrobienie prawka bo 25-letniemu facetowi już nie przystoi go nie mieć,najbardziej boje się teorii i pytanie jak szybko i efektywnie nauczyć się tak dużego materiału bo nie znam nawet znaków??
venom92
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 22 sierpnia 2017, 18:42

Re: Jak efektywnie nauczyć się teorii??

Postprzez klebek » wtorek 22 sierpnia 2017, 22:48

Zapraszam na stronę www.prawojazdy.com.pl :D

Samej teorii nie musisz uczyć się w ośrodku, możesz zrobić to przez internet, następnie z wyrobionym PKK iść od razu do WORD, a potem na jazdy.
Całą scieżkę znajdziesz tutaj.

W kursie online znajdziesz dostęp do lekcji tematycznych, dzięki którym opanujesz materiał wymagany na egzaminie teoretycznym, dostaniesz też dostęp do testów egzaminacyjnych (takich samych jak w WORD) oraz Trenera Osobistego, który pozwoli Ci na powtórkę problematycznych dla Ciebie pytań - tych, które sam oznaczysz oraz tych na które odpowiesz błędnie dwa razy.
klebek
 
Posty: 224
Dołączył(a): wtorek 27 grudnia 2016, 13:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak efektywnie nauczyć się teorii??

Postprzez gasterosteus » wtorek 22 sierpnia 2017, 23:57

znaki bezwzglednie musisz umiec, wbrew pozorom teorii jest bardzo malo, niech cie nie przeraza liczba pytan w zestawie albo jakies glupie teksty pisane przez trolle internetowe, tego wszystkiego mozna sie spokojnie wyuczyc na pamiec, z C wystartowalem jakies 10 dni przed wewnetrznym i walkujac testy po kilka godzin dziennie (nosilem ze soba tablet) wycisnalem 80-90% zdawalnosc, ale absolutnie nie zachecam cie do nauki na ostatnia chwile, mi bowiem zostala wiedza z B a ty ryjesz od zera, proponuje zaczac nauke juz teraz jeszcze zanim wogole zapiszesz sie na kurs, masz okazje rozlozyc sobie wszystko w czasie, nie znam nikogo kto poleglby na teorii wiecej niz raz

w osrodku bedziesz na dzien dobry zdawal wewnetrzny z teorii (do skutku), no chyba ze bedziesz sie z tym meczyl kilka godzin zanim osiagniesz pozadany wynik to pewnie zostaniesz grzecznie poproszony o podszkolenie sie i ponowna probe nieco pozniej, w WORD masz tylko jedno podejscie i kazde jest platne

w/w strona jest ok, olej papier, ucz sie w necie, sugeruje e-learning, zwlaszcza jesli musialbys dojezdzac z daleka bo na wykladach stacjonarnych raczej zmarnujesz tylko czas
gasterosteus
 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek 19 maja 2017, 07:27

Re: Jak efektywnie nauczyć się teorii??

Postprzez klebek » środa 23 sierpnia 2017, 07:19

gasterosteus napisał(a):w osrodku bedziesz na dzien dobry zdawal wewnetrzny z teorii (do skutku), no chyba ze bedziesz sie z tym meczyl kilka godzin zanim osiagniesz pozadany wynik to pewnie zostaniesz grzecznie poproszony o podszkolenie sie i ponowna probe nieco pozniej, w WORD masz tylko jedno podejscie i kazde jest platne


Przecież egzamin wewnętrzny z teorii jest dla osób, które uczą się teorii w ośrodku. Jeśli kolega wybierze podejście eksternistyczne, to egzamin z teorii go omija.
klebek
 
Posty: 224
Dołączył(a): wtorek 27 grudnia 2016, 13:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak efektywnie nauczyć się teorii??

Postprzez kolezankafilizanka » środa 23 sierpnia 2017, 09:03

venom92 napisał(a):Witam,chciałbym w końcu wziąść się za wyrobienie prawka bo 25-letniemu facetowi już nie przystoi go nie mieć,najbardziej boje się teorii i pytanie jak szybko i efektywnie nauczyć się tak dużego materiału bo nie znam nawet znaków??


Podam Ci moją metodę na znaki drogowe. Zacznij jeździć rowerem, gdzie się da, zwracaj uwagę na każdy znak i myśl, o czym on mówi. Miej zasadę, że w ruchu drogowym (czy jesteś rowerzystą, czy pieszym, czy pasażerem) obserwujesz i odgadujesz znaczenie każdego możliwego znaku i sygnału, jaki dostrzeżesz. Przepisy co do przejazdów kolejowych łatwo wchodzą tu: http://www.bezpieczny-przejazd.pl (państwowa kampania na rzecz bezpieczeństwa).

Generalnie, łatwo się nauczysz tego, z czego będziesz zmuszony korzystać, no więc - na rower!
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak efektywnie nauczyć się teorii??

Postprzez Cyryl » środa 23 sierpnia 2017, 09:27

a nie lepiej zacząć od rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów na drodze?
bo można patrzeć, ale nie rozumieć co się widzi.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak efektywnie nauczyć się teorii??

Postprzez AMP » środa 23 sierpnia 2017, 16:10

Ja miałam app na telefon - i w wolnych chwilach robiłam pytania ( w trybie nauki) lub egazminu. W applikacji było wyjaśnienie, więc w przypadku niepewności/złej odpowiedzi mogłam od razu przeczytać odpowiedni fragment KD.
AMP
 
Posty: 67
Dołączył(a): wtorek 18 kwietnia 2017, 10:44

Re: Jak efektywnie nauczyć się teorii??

Postprzez gasterosteus » czwartek 24 sierpnia 2017, 13:24

klebek napisał(a):Przecież egzamin wewnętrzny z teorii jest dla osób, które uczą się teorii w ośrodku. Jeśli kolega wybierze podejście eksternistyczne, to egzamin z teorii go omija.


ja robilem e-learning C (100% w domu) i ale na koncu musialem bezblednie zaliczyc testy zeby ruszyc z praktyka, prosze wyjasnij mi na jakiej zasadzie omija sie teorie
gasterosteus
 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek 19 maja 2017, 07:27

Re: Jak efektywnie nauczyć się teorii??

Postprzez klebek » czwartek 24 sierpnia 2017, 13:36

No na takiej zasadzie, że to o czym Ty mówisz to co innego niż ja proponuję. Podejrzewam, że Ty dostałeś e-learning z ośrodka i uczyłeś się go w domu, ale nadal w ramach kursu w ośrodku, natomiast jest możliwość nauki e-learningiem bez wizyty w ośrodku a później od razu w WORD na egzamin teoretyczny, oczywiście po wyrobieniu PKK (w tym wypadku omija Cię egzamin wewnętrzny z teorii, o czym napisałem wyżej).
klebek
 
Posty: 224
Dołączył(a): wtorek 27 grudnia 2016, 13:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak efektywnie nauczyć się teorii??

Postprzez Cthulhu » poniedziałek 28 sierpnia 2017, 13:06

Najlepiej rozwiązywać sobie testy na telefonie, ja robiłam to zawsze w wolnej chwili :D Później sam zauważysz, że te pytania są schematyczne i zdasz teorię na stówkę.
03.03.2017 - B]
03.05.2018 - mój golfik 4, Wybie :3
Cthulhu
 
Posty: 37
Dołączył(a): niedziela 05 marca 2017, 10:20

Re: Jak efektywnie nauczyć się teorii??

Postprzez sankila » czwartek 31 sierpnia 2017, 22:28

venom92 napisał(a):jak szybko i efektywnie nauczyć się tak dużego materiału bo nie znam nawet znaków??
Najlepiej wziąć podręcznik nauki jazdy dla szkół mechanicznych; będziesz miał i przepisy, i znaki, i ich "łopatologiczne" omówienie. A potem sprawdzasz, co umiesz - testami.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości