zmiana szkoly

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Re: zmiana szkoly

Postprzez gasterosteus » wtorek 22 sierpnia 2017, 12:55

oskbelfer napisał(a):
gasterosteus napisał(a): mieszkam bowiem na stale w Szwecji, kto jezdzil po tym kraju ten zrozumie roznice w poruszaniu sie, w Polsce robie jedynie kurs ze wzgledu na ceny i problemy jezykowe

nie jest powiedziane ze nie ogarnalbym egzaminu w Szczecinie za pierwszym razem ale po co ryzykowac? nie mam czasu dokupywac godzin i powtarzac egzaminy, potrzebny mi jest papier;


A powiedz mi ile godzin teorii i ile godzin praktyki na kat C jest w Szwecji i ile kosztuje kurs, oraz jak wygląda egzamin w Szwecji i ile kosztuje?


szczerze mowiac nie wiem, zakonczylem tam swoje poszukiwania na pierwszych cenach (drugim hamulcem byla niedostateczna znajomosc szwedzkiego ktora uniemozliwialaby mi zrozumienie komend instruktora, nie mowiac juz o teorii)

teraz pogrzebalem ponownie w cennikach szkol jazdy (Trafikskolor)

pakiet C/D - 17.500kr (nie widze rozpiski godzin, tylko tyle ze kurs trwa 4-6 tyg. zatem powinien byc taki sam jak w Polsce)
pakiet CE/DE - 20.000 kr
KW podstawa - 20.000 kr (140h z czego 130 to teoria a 10 praktyka)

na rabacie (np biorac C+KW) mozna przyoszczedzic ze 2-3 tys kr, inne ceny...

Kontynuacja - 5.600 kr (35h - z tego co czytam jest to tzw. doksztalcenie odbywane co 5 lat przez posiadaczy KW)
80 minut jazdy C z instruktorem - 1100 kr

niemal na pewno istnieje mozliwosc dofinansowania takiego kursu ze strony urzedow (dla przykladu na 4-12 tygodniowe szkolenie w zakresie obrobki metalu odpalaja 18.000 kr ktore oczywiscie zgarnia osrodek szkolacy) ale nie znam szczegolow (mnie i tak jezyk dyskwalifikuje), tak czy siak latwo policzyc ze za C+KW trzeba wylozyc minimum 35.000 kr (nie licze ewentualnych kosztow badan lekarskich)

trzeba jednak powiedziec ze w takim 60-tysiecznym Vaxjo jest bodajze tylko jedno skrzyzowanie z sygnalizacja swietlna, cala reszta to ronda a ruch jest tak powolny ze chyba nawet pijany slepiec zdalby tam egzamin

1 kr = 0,45 zl


Cyryl napisał(a):
gasterosteus napisał(a):...pada komenda - skrec w prawo, widze ze tuz przed skretem stoi samochod zaparkowany w sposob wymuszajacy na mnie wiekszy luk co jednak z drugiej strony wymusza najechanie na znajdujaca sie na prostopadlej powierzchnie wylaczona - ugotowany...


nikt w żadnym mieście za to Cię nie obleje. jeżeli stoi śmieciarka i pracownicy ładują ją, ma to trwać dłużej, to po prostu ją objeżdżasz. a jeżeli przy linii ciągłej gość postawi auto i wyjedzie do Australii na 6 lat, to będziesz czekał aż wróci?
poza tym najechanie linii ciągłej nawet nieuzasadnione jest tylko błędem i nie skutkuje oblaniem egzaminu, dopiero powtórne nieuzasadnione najechanie na taką linię jest podstawą negatywnej oceny.

może przeczytaj najpierw rozporządzenie w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, wtedy poznasz zasady i kryteria oceny.
wtedy będziesz miał może lepsze rozeznanie w tej sprawie.


domyslam sie ze masz racje w tym jednym elemencie ale machina juz ruszyla :wink: , szkola zmieniona i chociaz poczatkowo mowiono mi o 1,5 tygodniowym oczekiwaniu to dzisiaj dostalem pierwsze jazdy juz na czwartek:)
gasterosteus
 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek 19 maja 2017, 07:27

Poprzednia strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 22 gości