Zgodnie z prawem,czy nie?

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Zgodnie z prawem,czy nie?

Postprzez sebaj » sobota 01 lipca 2017, 05:34

Na jednym z poznańskich osiedli,na parkingu jednokierunkowym,ustawiono niedawno na wjeździe znak zakazu wjazdu z dopiskiem:"Dotyczy L-pojazdów nauki jazdy i egzaminacyjnych".Co o tym myślicie?Stosować się czy nie?
sebaj
 
Posty: 17
Dołączył(a): sobota 12 października 2013, 17:49

Re: Zgonie z prawem,czy nie?

Postprzez szerszon » sobota 01 lipca 2017, 06:54

Droga publiczna czy prywatna ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Zgonie z prawem,czy nie?

Postprzez sebaj » sobota 01 lipca 2017, 20:01

Droga publiczna,strefa zamieszkania i żadnych innych znaków.
sebaj
 
Posty: 17
Dołączył(a): sobota 12 października 2013, 17:49

Re: Zgonie z prawem,czy nie?

Postprzez szerszon » sobota 01 lipca 2017, 20:33

Chadzając w pobliżu WORDu widziałem te znaki zarówno na drogach wewnętrznych, gdzie jest to zrozumiałe, iż ktoś nie chce na swojej drodze elek, jak i na publicznych, gdzie chcieć to sobie mogą. Na tym parkingu co w pobliżu górkę ćwiczycie przy Warcie ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Zgonie z prawem,czy nie?

Postprzez sebaj » sobota 01 lipca 2017, 21:48

Widzę,że jesteś obeznany w terenie.Chodzi dokładnie o to miejsce.
sebaj
 
Posty: 17
Dołączył(a): sobota 12 października 2013, 17:49

Re: Zgonie z prawem,czy nie?

Postprzez szerszon » sobota 01 lipca 2017, 23:36

:D Zna się tereny. Zboczenie zawodowe.Bywam dość często przy WORDzie.Pewnie sie nawet widzieliśmy na parkingu przy Tesco.
Koło Fresha, o ile pamiętam ten "znak" wisiał już przynajmniej 2 lata.Ale tam chyba jest droga wewnętrzna. W tej uliczce, co mamy na myśli dotąd tego nie było.
Niech się gonią, znak nie ma mocy prawnej. Teren jest publiczny i raczej można oskarżyć zarządcę terenu, że jakieś nielegalne znaki powiesili.
Jak się Wam chce to pisma do zarządu dróg...daleko nie ma :mrgreen:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Zgonie z prawem,czy nie?

Postprzez sebaj » niedziela 02 lipca 2017, 06:07

Mam nadzieję,że się nie mylisz.Jadę tam dzisiaj parkować :mrgreen: Dzięki za odpowiedź
sebaj
 
Posty: 17
Dołączył(a): sobota 12 października 2013, 17:49

Re: Zgonie z prawem,czy nie?

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 03 lipca 2017, 23:31

szerszon napisał(a): Teren jest publiczny i raczej można oskarżyć zarządcę terenu, że jakieś nielegalne znaki powiesili.


Skoro droga jest publiczna, to ten "zarządca terenu" nie miał prawa wchodzić na drogę z jakimkolwiek znakiem - od tego jest zarząd dróg ...


Sto lat temu miałem taką historię właśnie, powiesili znak (jw) i do tego tabliczkę L-ki. Wyskoczył jakiś koleś i zaczął się pluć że nauka jazdy jeżdzi itd...rzekłem mu żeby spadał, a on że zaraz zadzwoni po Policję. Celowo w kółko jeździłem żeby poczekać na psiarnie. Przyjechali, zatrzymali i pytają mnie czemu tutaj śmigam? A ja na to pytam - a co? nie wolno? Policjant - że jest znak, a ja do niego czy on widział w przepisach taki znak? On po chwili gada że nie widział - więc ja do niego że skoro nie ma takich znaków - to skąd się "TEN" tu znalazł? I na tym się zakończyło

Tylko na terenie prywatnym można sobie coś regulować i to nie do końca. Zakładam sytuację. Mieszkam na osiedlu, mam tam biuro OSK i sale wykładową. Nie mogę podjechać z L-ką na dachu na wykłady, albo postawić sobie pod swoim blokiem auta z litera L?

Inną kwestią jest to - że często widzę jak instruktorzy "mordują" parkowania w takich miejscach że faktycznie tyko wyjść i "szczelić" instruktora w łeb ... :mrgreen:
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Zgodnie z prawem,czy nie?

Postprzez szerszon » poniedziałek 03 lipca 2017, 23:55

A dzisiaj sobie pooglądałem takie miejsca u nas w Wawie. Teren prywatny lub droga wewnętrzna. I wszystko ok. Niech sobie u siebie wieszają.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości