nie przeszedłem badań lekarskich

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

nie przeszedłem badań lekarskich

Postprzez rolnik4011 » sobota 12 listopada 2016, 10:01

Witam. Zacznijmy od początku mam 18 lat za miesiąc. od 2010 roku jeżdziłem nielegalnie najpiers simsonem potem większym motocyklem o pojemności 500cc. od 2014 jeżdze samochodem. zrobiłem ponad 10000km samochodem. Nigdy moja wada wzroku mi w tym nie przeszkadzała. Wszyscy lekarze zapewniali mnie do tej pory że będę mógł posiadać prawo jazdy. Poszedłem do pierwszego lepszego lekarza, który wysłał mnie najpierw do okulisty. Okulista nie zezwolił mi na rozpoczęcie kursu na prawo jazdy kat B I tu moje pytanie czy można w jakiś sposób dostać prawo jazdy na próbcze czy coś takiego? Czy na badanie musi być jakiś konkretny okulista? Czy wystarczy tylko karta choroby? Bardzo mi na tym zależy. Szukać innych lekarzy, którzy wyrazą zgode? Co robić? Dziękuje za wszelkie informacje
rolnik4011
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek 11 listopada 2016, 12:57

Re: nie przeszedłem badań lekarskich

Postprzez gumik » środa 16 listopada 2016, 08:02

Nie zaszkodzi spróbować u innego lekarza. Tak już bywa na tym świecie, że specjaliści w danej dziedzinie potrafią mieć zupelnie odmienne zdanie na ten sam temat.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: nie przeszedłem badań lekarskich

Postprzez jasper1 » środa 16 listopada 2016, 12:22

A z jakiego powodu nie zezwolił?
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: nie przeszedłem badań lekarskich

Postprzez Karolina1994 » środa 23 listopada 2016, 15:52

idz do innego lekarza,mnie nawet nie badał spytał tylko czy mam wadę wzroku lub słuchu,ja że nie,wystawił papiery,skasował 200zł i do widzenia.
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: nie przeszedłem badań lekarskich

Postprzez eragon » środa 23 listopada 2016, 20:12

Karolina1994 napisał(a):wystawił papiery,skasował 200zł

Hmmm, choćby dla własnego czystego sumienia warto te badania jednak zrobić.. cos do cholery za te 2 stówy trzeba od nich wymagać..
Ja ostatnio robiłem badania okresowe (też okulista i neurolog) i to bylo w cenie..
gumik napisał(a):pecjaliści w danej dziedzinie potrafią mieć zupelnie odmienne zdanie

... i głębokie kieszenie na koperty..
jasper1 napisał(a):z jakiego powodu

Tak z ciekawości też bym chcial wiedziec..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: nie przeszedłem badań lekarskich

Postprzez zgredziatko » środa 23 listopada 2016, 20:32

@Eragon: Owszem. Badania należy robić sobie co jakiś czas. Z drugiej strony dobrze wiadomo, że można porozumieć się z niektórymi lekarzami.
Mój lekarz wysłał mnie tylko do okulisty, a resztę uzupełnił i dostałem dożywocie...znaczy się bezterminowe.
zgredziatko
 
Posty: 134
Dołączył(a): poniedziałek 13 czerwca 2016, 18:38

Re: nie przeszedłem badań lekarskich

Postprzez jasper1 » środa 23 listopada 2016, 22:39

To nie jest kwestia ciekawości, to nie jest też kwestia (tylko) głębokich kieszeni...
W kwestii wzroku z rozporządzenia na rozporządzenie przepisy liberalizują się, a z tego co ludzie mówią i piszą na forach widać, że część lekarzy za tym nie nadąża.
Jeśli na podstawie przyczyny widać, że ktoś z aktualnymi przepisami się mija, to należy dochodzić swego i można to zrobić bez napełniania kieszeni.
Być może u autora wątku właśnie tak jest.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: nie przeszedłem badań lekarskich

Postprzez Blacksmith » czwartek 24 listopada 2016, 01:58

Pamiętam jak byłem na badaniach... 5 min roboty i skasowane 200 zł. Żeby było ciekawej to jeszcze panienki poganiały aby szybciej rękaw podciągnąć i papierek wypełniać... "bo to nie ma czasu". Nic tylko uczyć się na lekarza. A rodzice tak namawiali... ehh.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: nie przeszedłem badań lekarskich

Postprzez ciopasa » piątek 09 grudnia 2016, 20:36

Tak już bywa na tym świecie, że specjaliści w danej dziedzinie potrafią mieć zupelnie odmienne zdanie na ten sam temat.
ciopasa
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 09 grudnia 2016, 20:11
Lokalizacja: Kraków

Re: nie przeszedłem badań lekarskich

Postprzez insomia » poniedziałek 19 grudnia 2016, 17:09

ja jak idę do lekarza to już chcę żeby mi te badania wykonał zamiast tylko skasował i dał papier... niby szybko i wygodnie, ale pamiętajmy że te badania po coś są :P robiłem w psychodiagnostyce w legnicy i wiecie co, nie bolało, portfel nie ucierpiał a mam rzetelne wyniki. sądze że warto czasem się rozejrzeć za sensownym lekarzem, zwłaszcza jeśli od tego zależy też bezpieczeństwo nasze i innych ludzi....
insomia
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 19 grudnia 2016, 16:59


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości