Problem z zachowaniem sie na drodze kat B

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Problem z zachowaniem sie na drodze kat B

Postprzez sendiiii » czwartek 11 sierpnia 2016, 00:23

Przepraszam jesli to zly dzial lub nie miejsce na takie pytania ale mam ogromny problem przez ktory nie moge spac. Problem w tym ze gdy dojezdzam do skrzyzowania gdzie widocznosc jest ograniczona to nie moge go pokonac na 2 to co mam zrobic? Dac bieg do jedynki i puscic sprzeglo? Przytrztmac? Dac do polowy? A jak puszcze to mi zgasnie czy nie? Bardzo prosze bez hejtow, dopiero sie ucze. Przy parkowaniu mam ten sam problem bo jak dam do 1 to mam te sprzeglo trzymac czy jak puszcze to mi zgasnie? Boze....zalamka...nie ogarniam tego :(
sendiiii
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 11 sierpnia 2016, 00:07

Re: Problem z zachowaniem sie na drodze kat B

Postprzez JAKUB » niedziela 14 sierpnia 2016, 17:14

Proponuję pojeździć na biegu 2 z nogami przy fotelu ( ani gaz ani sprzęgło) i popatrzeć (posłuchać) pracy zespołu napędowego samochodu. Jak jest pod górkę - kiedy i jak gaśnie (jakie były sygnały z pojazdu).
Później ćwiczyć jazdę powolną na biegu 2 i jeszcze wolniej 1.
Wszystko na drodze gdzie jest w miarę płasko, o małym (znikomym) ruchu.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Tym razem masz to gratis.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Problem z zachowaniem sie na drodze kat B

Postprzez cziter15 » piątek 26 sierpnia 2016, 14:32

Generalnie bez paniki. Jak auto jest w ruchu to nie zgaśnie. No chyba, że bardzo zwolni.
Jak już zwolni, to sprzęgło i hamulec. Jak jesteś za daleko, to podjedź by mieć jak najlepszą widoczność.
Po upewnieniu się możesz ruszyć. To nic trudnego :) Powodzenia!
Początek, 31.05.16
38h jazd w OSK (8h przed egzaminem z własnej woli - instruktor mówił, że nie potrzeba).

WORD Bydgoszcz
Teoria 11.08.16, za pierwszym, 73/74 - pozytywny
Praktyka 25.08.16, za pierwszym, 1 błąd - pozytywny
cziter15
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek 26 sierpnia 2016, 12:02


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości