Liczę na cenne wskazówki, porady

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Liczę na cenne wskazówki, porady

Postprzez AnnaM » sobota 30 lipca 2016, 22:14

Witam.
Egzamin teoretyczny zdałam za pierwszym razem. Zostałam zaproszona na łuk. Niestety oblałam. Za kilka dni bede juz po raz drugi podchodzić do praktycznego egzaminu na prawko.
Znowu czeka mnie łuk.
Kiedy ćwiczyłam go z instruktorem chyba z 1000 razy, po jakimś czasie robilam go już z ,,zamknietymi oczami''.
Dobrze mi szedl, czasem tylko, gdy obficie padało lub miałam psychicznie gorszy dzień, uderzyłam w słupek. Wiem, że to wystarczy by oblać. Na tym właśnie też oblałam.
Zapisalam się oczywiście na kolejny termin ktory mam za kilka dni.
W ramach wykupionych dodatkowych jazd mialam i cwiczenia na luku i nieszczęsną jazdę po mieście.
Technicznie idzie mi juz dobrze, jednak...mam problemy z trafnością oceny sytuacji na skrzyzowaniu... ciezko ocenic mi kto ma pierwszeństwo i ostatnio wymusiłam chyba dwa lub trzy razy a wiedzialam kto ma pierwszenstwo (auto jechalo w prawo,ja w lewo i wiadomo ze to on ma pierwszenstwo a jednak polecialam po gazie) ...myślalam ze mnie instruktor powiesi...(nie polecial mi po hamulcach jedynie chyba dlatego ze to byl srodek skrzyzowania i nie chcial tamować ruchu..)
szukam porady...jak to ogarnąc?
Jesli teraz nie zdam...to chyba zrezygnuje...wiem że niektórzy zdaja po 10 i 15 razy ale ja po pierwsze jestem już psychicznie wykończona a po drugie kasy też na to idzie w brud i egzamin oplacic i za każdą godzine jazd sobie życzą...jakie są wasze doświadczenia? Ktoś umiałby mnie podbudować czy jest sens o to walczyc? Wiadomo, prawko to jest jednak dobra sprawa ale nie wiem ile jeszcze wytrzymam...licze na Wasze wsparcie...pozdrawiam kierowców doświadczonych, świeżo upieczonych jak i kursantów...
AnnaM
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 30 lipca 2016, 20:14

Re: Liczę na cenne wskazówki, porady

Postprzez rpa » poniedziałek 01 sierpnia 2016, 21:25

W kwestii łuku. Osobiście bardzo polecam metodę stosowaną w normalnej jeździe, konkretnie gdy masz ciasny łuk w prawo, trzymaj się prawej strony. Cofając blisko prawej krawędzi masz zdecydowanie więcej miejsca na maskę samochodu, co pozwoli ci skupić się na wejściu w łuk bez martwienia się o zahaczenie przodem, nawet gdy wykonasz dość ostry skręt. Później juź tylko patrzysz na linię w prawym lusterku i jeśli nie pomylą ci się kierunki (typowy błąd), masz zadanie w kieszeni. Nie próbuj jeździć na słupki - mało pewna metoda, lepiej podążać przy linii, łuk wtedy niemalże "robi się sam", bez szybkiego odkręcania kierownicy, które często powoduje wyjście z łuku nierównolegle i wymaga korekty - przy której mogą ci się pomylić strony :)
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Liczę na cenne wskazówki, porady

Postprzez Karolina1994 » sobota 06 sierpnia 2016, 14:36

AnnaM napisał(a):
ciezko ocenic mi kto ma pierwszeństwo

Ja bym radziła,powrót do nauki teorii.
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: Liczę na cenne wskazówki, porady

Postprzez Blacksmith » czwartek 01 września 2016, 16:32

Heh. Też to przerabiałem :) Podczas nauki i setek prób na łuku NIGDY ani razu nie zdarzyło mi się przekroczyć linii. A potem na egzaminie.... przekroczona linia :wink: W OSK zawsze jeździłem bez dodatkowego wspomagania (city), więc na egzaminie tą opcję rzecz jasna wyłączyłem. Po czym auto zupełnie inaczej reagowało na ruchy kierownicą i się zamotałem. Widocznie z tym wspomaganiem różnie to bywa, nawet w tych samych modelach aut.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Liczę na cenne wskazówki, porady

Postprzez dorka90 » czwartek 15 września 2016, 14:47

Po prostu się odstresuj. Lęk przejmuje nad Tobą kontrolę i popełniasz błędy.
dorka90
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 14:43


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości