Nieprawidłowo przeprowadzony egzamin wew.

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Nieprawidłowo przeprowadzony egzamin wew.

Postprzez fawele » wtorek 12 lipca 2016, 21:48

Witam,
Wczoraj zdawałem egzamin wew. w OSK i mam kilka zastrzeżeń dotyczących tego czy został on prawidłowo przeprowadzony.
Jeżeli egzamin wew. jest na zasadach egzaminu państwowego, to moim zdaniem wczoraj nie było żadnego egzaminu.
Z tego co mi wiadomo, to:
1. Egzamin państwowy rozpoczyna się na placu manewrowym - w moim przypadku rozpoczął się przy wejściu do budynku mojej szkoły (obok nie mają placu manewrowego). Wyjechałem od razu na drogę publiczną
2. Egzaminator prowadzi kartę błędów - nie otrzymałem i egzaminator nawet jej nie prowadził.
3. Egzaminator nie podpowiada podczas egzaminu, sugerowanie zmiany biegów.
Co do trzeciego punktu mam najwięcej zastrzeżeń, ponieważ przez to ukończyłem egzamin po 5 minutach z wynikiem negatywnym.
Kiedy wyjechałem spod szkoły jechałem na drugim biegu i nie chciałem zmieniać na wyższy ponieważ dostałem polecenie skrętu w lewo.
Egzaminator powiedział mi "w samochodzie mamy więcej biegów" co oczywiście uznałem za podpowiedź/polecenie zmiany na 3 bieg.
W między czasie spojrzałem na obrotomierz. Kiedy to robiłem mijałem akurat znak informacyjny o powstającym pasie do skrętu w lewo.
Wykonałem skręt w lewo z prawego pasa i egzamin się zakończył.
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć czy egzaminator miał prawo w ogóle coś takiego powiedzieć?

Poza tym właśnie się dowiedziałem, że to kosztowało mnie 50zł a od początku kursu było ustalone że egzamin wew. kosztuje 40 czyli 1 wykupiona godzina.
fawele
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 12 lipca 2016, 13:13

Re: Nieprawidłowo przeprowadzony egzamin wew.

Postprzez rpa » piątek 15 lipca 2016, 15:00

Ale o co chodzi? Skręcałeś w lewo z prawego pasa i to niby wina egzaminatora? Bo cię zdekoncentrował? Podpowiedzieć miał prawo, na moim egzaminie (oficjalnym) usłyszałem "łatwiej by było ruszyć z niższego biegu" - i w sumie byłem egzaminatorowi wdzięczny, bo wtedy na trójce pewnie bym zgasił auto. Musisz jeszcze sporo potrenować, a nie szukać winnych w ludziach dookoła.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Nieprawidłowo przeprowadzony egzamin wew.

Postprzez tomasz91r » piątek 22 lipca 2016, 15:33

Witam,
Wczoraj zdawałem egzamin wew. w OSK i mam kilka zastrzeżeń dotyczących tego czy został on prawidłowo przeprowadzony.
Jeżeli egzamin wew. jest na zasadach egzaminu państwowego, to moim zdaniem wczoraj nie było żadnego egzaminu.
Z tego co mi wiadomo, to:
1. Egzamin państwowy rozpoczyna się na placu manewrowym - w moim przypadku rozpoczął się przy wejściu do budynku mojej szkoły (obok nie mają placu manewrowego). Wyjechałem od razu na drogę publiczną
2. Egzaminator prowadzi kartę błędów - nie otrzymałem i egzaminator nawet jej nie prowadził.
3. Egzaminator nie podpowiada podczas egzaminu, sugerowanie zmiany biegów.
Co do trzeciego punktu mam najwięcej zastrzeżeń, ponieważ przez to ukończyłem egzamin po 5 minutach z wynikiem negatywnym.
Kiedy wyjechałem spod szkoły jechałem na drugim biegu i nie chciałem zmieniać na wyższy ponieważ dostałem polecenie skrętu w lewo.
Egzaminator powiedział mi "w samochodzie mamy więcej biegów" co oczywiście uznałem za podpowiedź/polecenie zmiany na 3 bieg.
W między czasie spojrzałem na obrotomierz. Kiedy to robiłem mijałem akurat znak informacyjny o powstającym pasie do skrętu w lewo.
Wykonałem skręt w lewo z prawego pasa i egzamin się zakończył.
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć czy egzaminator miał prawo w ogóle coś takiego powiedzieć?

Poza tym właśnie się dowiedziałem, że to kosztowało mnie 50zł a od początku kursu było ustalone że egzamin wew. kosztuje 40 czyli 1 wykupiona godzina.

1. Egzamin w szkółce nie musi rozpoczynać się od placu,tylko instruktor sprawdza Twoje umiejętności kierowania pojazdem (typowy egzamin )
2. Nie dostajesz karty o zdaniu lub nie zdaniu-on informuję Ciebie tylko czy dobrze jeździłeś itp
3. Ogólnie nie powinien wg mnie-ale to też zależy. Ja na szczęście takich problemów nie miałem. W moje szkółce instruktorzy są, bardzo mili i nie wrzeszczą na kursantów, ani nie wprowadzają w błędy. Uczą profesjonalnie jeździć, i robią wszystko aby poradzić sobie za kierownicą nie tylko podczas egzaminu a poza nim również. Zazwyczaj co roku, szkółki lecą ceny do góry-trzeba zawsze spoglądać na informację wywieszane w szkółkach lub w necie.
tomasz91r
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 22 lipca 2016, 15:06

Re: Nieprawidłowo przeprowadzony egzamin wew.

Postprzez kolezankafilizanka » czwartek 17 listopada 2016, 22:23

1. Egzamin w szkółce nie musi rozpoczynać się od placu,tylko instruktor sprawdza Twoje umiejętności kierowania pojazdem (typowy egzamin )
2. Nie dostajesz karty o zdaniu lub nie zdaniu-on informuję Ciebie tylko czy dobrze jeździłeś itp
3. Ogólnie nie powinien wg mnie-ale to też zależy. Ja na szczęście takich problemów nie miałem. W moje szkółce instruktorzy są, bardzo mili i nie wrzeszczą na kursantów, ani nie wprowadzają w błędy. Uczą profesjonalnie jeździć, i robią wszystko aby poradzić sobie za kierownicą nie tylko podczas egzaminu a poza nim również. Zazwyczaj co roku, szkółki lecą ceny do góry-trzeba zawsze spoglądać na informację wywieszane w szkółkach lub w necie.[/quote]

Dokładnie. U nas zaczęło się od placu, potem miasto. Nie zrobiłam grubych błędów, ale miewałam wątpliwości, i wtedy Instruktor sugerował i pomagał. Ciekawe, że identycznie wyglądał mój egzamin w WORD, egzaminator zachował się tak samo. Wiadomo, że za STOP i podwójną ciągłą nie daruje, ale też nie polował na moje błędy...
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości