Prawo jazdy kat c+e czy KW co pierwsze majac 20 lat

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Prawo jazdy kat c+e czy KW co pierwsze majac 20 lat

Postprzez stawcio » środa 06 lipca 2016, 19:50

Witam mam 20 lat do 21 roku zycia brakuje mi 3 miesiecy 8 pazdziernika. Pytanie czy mogę smiało robic teraz c i po zdaniu robic c+e i w miedzy czasie KW jak skoncze 21 czy musze teraz odbebnic KW pełna i płacic jeszcze raz tyle? Orientowałem sie w tym temacie ale zdania sa podzielone na forach wiec zaloze swoj watek z góry dzieki za info :)
stawcio
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 06 lipca 2016, 19:43

Re: Prawo jazdy kat c+e czy KW co pierwsze majac 20 lat

Postprzez Borys68 » środa 27 lipca 2016, 20:04

Możesz robić kurs:
Art. 21.
3. Osoba ubiegająca się o uzyskanie uprawnienia do kierowania pojazdami w zakresie prawa jazdy kategorii C, C+E, D lub D+E może rozpocząć szkolenie nie wcześniej niż 3 miesiące przed osiągnięciem minimalnego wieku, o którym mowa w art. 9, także jeżeli jest w trakcie uzyskiwania odpowiednio kwalifikacji wstępnej lub wstępnej przyspieszonej w zakresie tej kategorii prawa jazdy, a jeżeli tą osobą jest uczeń uczestniczący w zajęciach szkolnych w szkole, w której podstawa programowa kształcenia w zawodzie przewiduje uzyskanie umiejętności kierowania pojazdem silnikowym, okres ten wynosi 12 miesięcy.


Egzamin we wrześniu:
Art. 50.
1. Osoba ubiegająca się o uzyskanie uprawnienia do kierowania motorowerem, pojazdami silnikowymi lub tramwajem może przystąpić do egzaminu państwowego nie wcześniej niż miesiąc przed osiągnięciem minimalnego wieku, o którym mowa w art. 8 i 9, wymaganego od kierującego pojazdem objętym tym uprawnieniem.


Borys
PJ ("1.06"; "78") odebrane 4.V.2009
Borys68
 
Posty: 1057
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:22
Lokalizacja: Warszawa-Bielany, Rzeczpospolita Polska


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości