Czy na kursie PJ uczy się traktowania rowerzystów oraz praw?

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Czy na kursie PJ uczy się traktowania rowerzystów oraz praw?

Postprzez mp0011 » czwartek 19 maja 2016, 06:58

Pytanie może dziwne, ale jestem szczerze przerażony poziomem wiedzy wyrażonym w komentarzach pod jednym z moich filmów.
Chodzi o rowerzystę (mnie) jadącego jezdnią obok chodnika (nieoddanej do użytku DdR), a pytanie skierowane jest do instruktorów.

Czy podczas kursów tłumaczy się kierowcom jakie prawa mają rowerzyści?
W szczególności że mają prawo poruszać się jezdnią jeżeli obok nie ma DdR lub jest ona nieczynna lub nieukończona (nieoddana do użytku)?
Czy kierowca po kursie jest w stanie rozróżnić drogę dla rowerów od chodnika lub ciągu pieszo-rowerowego?

Przerażająca większość komentujących jest zdania że "jest chodnik to mam nim jechać" oraz "co z tego że DdR bez oznakowania/przejazdów/podjazdów/ciągłości, to dalej jest DdR!". Skąd to się bierze???
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Czy na kursie PJ uczy się traktowania rowerzystów oraz p

Postprzez szerszon » czwartek 19 maja 2016, 09:09

Również tłumaczy się jakie OBOWIĄZKI mają rowerzyści.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości