OSK - Oszustwo

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

OSK - Oszustwo

Postprzez brad » niedziela 14 lutego 2016, 13:11

Witam, zapisałem się 2 tygodnie temu na kat C - informowalem o chęci robienia C CE i Kwalifikacji. Firma którą wybrałem to podobny "lider na rynku miejscowym" a przynajmniej tak mi wszyscy mówili. Większość osób z mojego miasta właśnie tam robiła C CE itd. Poszedłem się zapisać, pytam kobiety w recepcji jaki jest dokładny koszt policzyła wszystko wraz z kosztem badań, egzaminów itd - wyszło 8500 około, ale mówi, że skoro wszystko u nich od A do Z to możemy zejść z ceną za całość do 6700zł. Myślę sobie elegancko, jak zmieścimy się w 7tyś to super będzie. Oczywiście wypytałem ile kiedy trzeba wpłacić - uregulować kwotę należy do czasu każdego z egzaminów, bez żadnych zaliczek itd.

1. Wykłady + badania, na badaniach pytam chłopaka który miał mieć za parę dni egzamin ile to wszystko wyszło itd. mówi że ponad 8500
2. Wykłady - umówiła mnie na jazdę za 3 dni.
Dzień przed jazdą dostaję SMSA - niestety jazdę odwałano
3. Wykłady - wchodzę i pierwsze co to dostaje opie....ol że umawiam się na jazdę, a nie mam nic wpłacone. Oczywiście tłumaczę, że trzeba było powiedzieć o minimalnej wpłacie o którą pytałem to bym wpłacił. Nie dali mi dojść do słowa, trochę się uniosłem, gdyż miałem swoje do powiedzenia(wszystko na sali wykładowej - 25 osób dookoła) Ale oczywiście grzecznie. Podchodzi do mnie kobieta z recepcji - mówi dość cicho do mnie: zamknij się bo Cię wypie....olę stąd. Mijają wykłady. wykładowca a zarazem właściciel firmy zaczął głosić herezje o trąbieniu przy wyprzedzaniu itd. wdałem się w dyskusję z nim. Potraktował mnie jak gówniarza z podstawówki bo on jest pan wykładowca, ma prawko od 58r.

Kierując się do sedna sprawy, pytam właściciela już po wykładach jaki jest całkowity koszt C CE + Kwalifikacje - doszedł do 8tyś bez egzaminów !! Mówię że przy zapisywaniu była mowa o 6700, stwierdził że to nie możliwe. Wkur.... łem się. Wyszedłem. Na następny dzień dzwonię z innego numeru do laski z recepcji i pytam o wszystko jako zainteresowany nowy klient. Powiedziała, że z badaniami wszystkimi egzaminami itd. UWAGA!!! 6400zł.

Panowie nie wiem co o tym myśleć, chcę zrezygnować z kursu u obecnego Pana, kasy nic nie mam wpłacone, aczkolwiek ma on już mój numer profilu kierowcy, lecz nie wiem czy przypisał mnie do swojej bazy-firmy. Nie chcę nikogo oszukać, zrobić prawka za darmo, ale chcę aby traktowano mnie poważnie jak mam wytasować z własnej kieszeni ponad 7koła jeśli powiedziałby od razu ile wszystko wychodzi i nie robił takich szopek to nie miałbym do nikogo pretensji. Jaki jest średni koszt prawa jazdy ?

Zacząłem drążyć temat jeszcze bardziej wśród znajomych itd. Dowiedziałem się że ów Pan u którego chodzę na kurs robi taki myk, Wystarczy zrobić raz psychotesty i raz badania, a on mając swojego psychologa - wypisuje tak dokumenty ze Psychotesty robimy Na C, następnie jeszcze raz na CE i kolejny raz nie wiem już po co na kwalifikacje!! Łącznie 450zł, u innych robi się raz. Koszt to 150zł wtedy.
.



Właściciel firmy - wykładowca twierdzi, że jadąc osobówką podczas wyprzedzania ciężarówki w normalnych warunkach atmosferycznych - przy wychyleniu się i upewnieniu że czysto etc. etc. należy trąbić! a kierowca ciężarówki przysuwa się do prawej bądź puszcza prawy kier abyśmy kontynuowali manewr wyprzedzania. On robi tak za każdym razem. Trochę się z nim posprzeczałem - ja twierdzę, że takie zachowanie to nadużywanie sygnału dźwiękowego i może spowodować zagrożenie - np. hamowanie auta ciężarowego. Kierowca może to dwuznacznie odebrać.

Art. 29. 1. Kierujący pojazdem może używać sygnału dźwiękowego lub świetlnego, w razie gdy zachodzi konieczność ostrzeżenia o niebezpieczeństwie.

2. Zabrania się:

1) nadużywania sygnału dźwiękowego lub świetlnego;

2) używania sygnału dźwiękowego na obszarze zabudowanym, chyba że jest to konieczne w związku z bezpośrednim niebezpieczeństwem;

3) ostrzegania światłami drogowymi w warunkach, w których może to spowodować oślepienie innych kierujących.

Następna sytuacja to gdy jedziemy autem osobowym i wyprzedza nas ciężarówka i delikatnie nas minie to należy mignąć długimi że już może się schować - jest to stosowane wśród kierowców ciężarówek wiem o tym, aczkolwiek osoba wykonująca takie rzeczy w osobówce może mieć różne przesłanie - może właśnie nie masz miejsca i Ci "mruga"??

Panowie dlatego napisałem ten temat aby zaczerpnąć opinii u źródła, czyli prawdziwych kierowców. Pan wykładowca mówi : synu mam od 58roku prawko i wiem jak się jeździ..... Pozdrawiam.
brad
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 14 lutego 2016, 13:07

Re: OSK - Oszustwo

Postprzez JAKUB » poniedziałek 22 lutego 2016, 19:55

Jak jeździć?
Tak aby przeżyć.

Swoją drogą ciekawy "myk marketingowy".

Zrezygnować zawsze możesz, a kod PKK musi niezwłocznie (max. 3 dni) uwolnić nawet, gdy jesteś nierozliczony. Nie wolno "kupczyć" (tzn. przetrzymywać do czasu uregulowania finansów) kodem PKK.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: OSK - Oszustwo

Postprzez dylek » poniedziałek 22 lutego 2016, 23:15

brad - u mnie w mieście znalazłem teraz promocję do końca lutego : C, C+E, KW (przyspieszona - nie pełna) - pakiet za 5700 zł.. (bez promocji wyjdzie 6400). Pełna KW jest droższa od przyspieszonej u nich o 700 zł, czyli bez promocji 7100 zł za same kursy.
Do tego zapewne należy doliczyć koszty badań, egzaminów... możliwe, że i materiałów szkoleniowych.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: OSK - Oszustwo

Postprzez JAKUB » wtorek 23 lutego 2016, 06:51

Jadą po kosztach ( na minusie dodatnim)?
Albo ...
@brad tam chciał pobierać nauki.

Zapisz się to
- nawet 2 zł za WC zaplacisz.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: OSK - Oszustwo

Postprzez sankila » piątek 26 lutego 2016, 22:54

brad napisał(a): Właściciel firmy - wykładowca twierdzi, że jadąc osobówką podczas wyprzedzania ciężarówki w normalnych warunkach atmosferycznych - przy wychyleniu się i upewnieniu że czysto etc. etc. należy trąbić! a kierowca ciężarówki przysuwa się do prawej bądź puszcza prawy kier abyśmy kontynuowali manewr wyprzedzania.
Jak on robił PJ, to taki przepis był, ale tego przepisu nie ma od co najmniej 20 lat,zatem wiedza pana wykładowcy trochę nie na czasie.
Ciekawe, czy teren zabudowany dalej na podstawie trzech domów określa?

Daj sobie spokój z takim OSK; lepiej zapłacić kilkaset zł więcej za uczciwą ofertę i fachowe szkolenie. Płacisz kupę kasy, to musisz wiedzieć za co.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości