Badanie lekarskie na kat. C

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Badanie lekarskie na kat. C

Postprzez gramofon » czwartek 11 lutego 2016, 19:37

Witam, niedługo zapisuje sie na kurs prawa jazdy kat. C później CE.
Nosze soczewke na oku lewym dla astygmatyków / sfera -1.75 cyl. -2.25/ oś 170
Drugie oko jest w 100% zdrowe nie jestem pewny co do widzenia w przestrzeni, bo nigdy nikt mnie na to nie badał. (jednooczność czy tez dwuoczność) dodam że oprócz tego nie mam żadnych schorzeń oczów, badałem OCT siatkowki oka, dno oka, daltonizm itp. i nie wyszło nic niepokojącego.
Czy to mnie nie przekreśla? czy beda badali mnie na stereometrze i ogolnie jak wygląda badanie lekarskie i później psychotesty.
Wiele informacji w internecie jest jeszcze z przed nowelizacji i dokladnie nie wiem jakie są aktualne zasady przyznawania tych zaświadczeń. Z góry dziekuje za wszelkie informacje.
gramofon
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 11 lutego 2016, 19:22

Re: Badanie lekarskie na kat. C

Postprzez Armani » niedziela 14 lutego 2016, 13:43

- Test na inteligencje, czyli dopasowywanie kształtów, jakich brakuje w danej figurze.

- Spisywanie liczb w odpowiedniej kolejności - ma się na to bodajże minutę

- Joystick w ręce, noga na pedale. Jak słyszysz sygnał dźwiękowy, dusisz pedał, jak zobaczysz zielone światło to joystick a jak żółte to nic nie dusisz (podaję przykład, bo nie pamiętam dokładnie, jaką czynność się wykonywało do sygnału, światła itd.)

- Test na szybkość podejmowania decyzji, w odpowiednim miejscu i czasie naciskasz guziki.

No i najlepsze na deser.

- Stereometr czyli badanie na widzenie obuoczne. Za pierwszym razem sam się zakręciłem, bo nie wiedziałem o co chodzi, ale później poszło jak z płatka.
Dużo osób ma problemy by przejść stereometr, ale widzenie obuoczne posiadają - lekarz okulista zakłada Ci specjalne okulary, pokazuje cztery figury i masz powiedzieć, która wystaje "przed szereg" ;)

- Ciemnia - zostajesz zamknięty na 60 sekund w ciemni, gdzie kompletnie nic nie widać. Po 60 sekundach, przykładasz oczy do "dziurki" i masz powiedzieć, gdzie jest "przerwa" na zegarze ("przerwy" nie widać od razu, pojawia się stopniowo, więc lepiej nie strzelać).
Później olśnienie, czyli oślepia Cię światło i masz przeczytać cyfry/litery, które widzisz, po chwili gaśnie lampa i pojawia się w innym miejscu kwadrat, trójkąt bądź koło i masz powiedzieć, co widzisz za figurę.

Całość trwa około 2-3 godzin.

Ja idąc z papierem od psychologa do okulisty, lekarz mi powiedział, że ten papierek może wsadzić sobie w tyłek, bo On sprawdza, czy ktoś widzi, czy też nie, a nie psycholog.

Pozdrawiam
Kategoria B - 13.05.2009r - teoria/praktyka za pierwszym razem.
Kategoria D - 17.08.2015r - teoria - za pierwszym razem, 11.09.2015r praktyka - za drugim.
Armani
 
Posty: 52
Dołączył(a): czwartek 20 sierpnia 2015, 13:19

Re: Badanie lekarskie na kat. C

Postprzez eragon » niedziela 14 lutego 2016, 16:46

Armani napisał(a): sprawdza, czy ktoś widzi, czy też nie, a nie psycholog.

Ma tylko połowę racji i niskie IQ.. Jakim prawem ocenia pracę innego człowieka ??
Okulista tylko sprawdza czy człowiek widzi a psycholog sprawdza co widzi..
Różnicy chyba nie trzeba tłumaczyć.
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Badanie lekarskie na kat. C

Postprzez jasper1 » niedziela 14 lutego 2016, 17:27

Przepisy się zmieniły. W zakresie badania psychologicznego nie ma już badań widzenia (stereometru, ciemni, olśnienia). Powinno być natomiast bardziej wnikliwe przyjrzenie się osobowości kandydata na kierowcę. Z tego co czytam na forum, to niestety część psychologów zmian nie zauważyła i "tłucze" ten sam schemat badania od lat.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Badanie lekarskie na kat. C

Postprzez gramofon » niedziela 14 lutego 2016, 18:24

Jutro mam badanie lekarskie. wiec czy bede miał odrazu na badaniu okuliste czy bede musiał sie specjalnie gdzie wybrać i może płacic kolejne 200zł okuliście?
gramofon
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 11 lutego 2016, 19:22


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości