Minimalny wiek do kwalifikacji wstępnej na kat. D

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Minimalny wiek do kwalifikacji wstępnej na kat. D

Postprzez Packie » niedziela 17 stycznia 2016, 23:02

Cześć.

Mam 20 lat i zamierzam rozpocząć kurs na prawo jazdy kat. D gdy skończę 21 lat. Oczywiście po zdaniu kwalifikacji wstępnej. Tylko sprawa i pytanie jest takie, że wszędzie gdzie patrzyłem w internecie było napisane, że aby iść na kurs kwalifikacji wstępnej (pełnej) należy mieć poniżej 23 lat. Jednak na stronie pewnego ośrodka znalazłem informację, że istnieje wiek minimalny do przystąpienia do kursu kwalifikacji pełnej - 21 lat. Jak to w końcu z tym jest? Bo przecież logiczne że nawet z kwalifikacją nic nie zrobię bo nie będę miał jeszcze prawa jazdy, ale jeżeli faktycznie trzeba mieć 21 lat do rozpoczęcia kwalifikacji wstępnej pełnej na kat. D to przekłada mi to plany o niemal rok :/

Czekam na odpowiedzi,
pozdrawiam.
Packie
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 17 stycznia 2016, 22:56

Re: Minimalny wiek do kwalifikacji wstępnej na kat. D

Postprzez JAKUB » środa 27 stycznia 2016, 12:27

Coś takiego znalazł mi wujcio - google
Kwalifikacja wstępna bez prawka!
Kurs kwalifikacji wstępnej można rozpocząć nieposiadając prawa jazdy!
Pamiętaj również, że kurs kwalifikacji wstępnej to również zajęcia praktyczne!

Wymagany wiek:

Kursy kwalifikacji wstępną dzielą się na 4 rodzaje:

kwalifikacja wstępna - może rozpocząć osoba, która ukończyła 18 lat.

,kwalifikacja wstępna przyśpieszona - może rozpocząć osoba, która ukończyła 21 lat,
kwalifikacja wstępna uzupełniająca -może rozpocząć osoba, która ukończyła 18 lat,
kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyśpieszona - może rozpocząć osoba, która ukończyła 21 lat.

Kierowca może rozpocząć szkolenie w zależności od posiadanego wieku. Osoby, które ukończyły 21 rok życia mogą rozpocząć tak zwaną wersję przyśpieszoną czyli kwalifikację wstępną przyśpieszoną lub kwalifikację wstępną uzupełniającą przyśpieszoną, natomiast osoby wieku od 18 do 21powinny rozpocząć pełne szkolenie to znaczy kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną uzupełniającą.

Kursy kwalifikacji wstępnej uzupełniającej są przeznaczone dla osób posiadających już kwalifikację wstępną w zakresie przewozu osób i chcą rozszerzyć swoje uprawnienia o przewóz rzeczy.

Wymagania dla uczestników:

Szkolenie może osoba, która:

- posiada orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań do pracy na stanowisku kierowcy,

- posiada orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy na stanowisku kierowcy,

- ukończyła wymagany wiek,

- nie jest wymagane posiadanie prawa jazdy.

(UWAGA! badania powinny być przeprowadzone w oparciu o ustawę o transporcie drogowym
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Minimalny wiek do kwalifikacji wstępnej na kat. D

Postprzez Armani » czwartek 28 stycznia 2016, 03:25

Nie chcę wprowadzać w błąd, ale będziesz musiał mieć "pełną kwalifikacje" czyli baaardzo dużo godzin. Ja miałem to szczęście, że ukończyłem 24 lata i miałem przyspieszoną ;)
Kategoria B - 13.05.2009r - teoria/praktyka za pierwszym razem.
Kategoria D - 17.08.2015r - teoria - za pierwszym razem, 11.09.2015r praktyka - za drugim.
Armani
 
Posty: 52
Dołączył(a): czwartek 20 sierpnia 2015, 13:19

Re: Minimalny wiek do kwalifikacji wstępnej na kat. D

Postprzez Huciap » środa 09 marca 2016, 21:32

Witam. Mam pytanie do Was, aktualnie mam 22 lata i chce zrobic prawo jazdy kat D. Zaczalem juz robic kwalifikacje wstepna przyspieszona i takie mam pytanie czy egzamin na kwalifikacje wstepna przyspieszona moge zdac nie zapisujac sie na razie na kat D.? Jak wyglada wtedy sprawa z plyta poslizgowa na kwalifikacji wstepnej?
Huciap
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 11 grudnia 2012, 18:30


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości