Egzamin KW - jak się uczyć, żeby zdać?

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Egzamin KW - jak się uczyć, żeby zdać?

Postprzez hopeSo » czwartek 05 listopada 2015, 22:55

Cześć,

Mam za sobą już dwa egzaminy na KW - pierwszy niezbyt udany, na drugim zabrakło dwa pytania z części podstawowej do zdania (część specjalistyczna zaliczona).
Całe szkolenie miałem przez e-kierowcę, nie było żadnych wykładów wygłaszanych, dlatego wszystkiego trzeba było uczyć się samemu...(strasznie to słabe, czy wszyscy już teraz tak mają, czy zależy od ośrodka? I na co idzie ta forsa z kursu, skoro już nawet wykładów nie prowadzą?)

Po drugim niezdanym egzaminie jestem już trochę zdemotywowany, tym bardziej, że w internecie pełno jest opinii,jak bardzo prosto jest zdać KW.
Jak z tym było u Was? I jak się uczyliście?
hopeSo
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 05 listopada 2015, 22:06

Re: Egzamin KW - jak się uczyć, żeby zdać?

Postprzez bartek4334 » piątek 06 listopada 2015, 10:09

Witaj. U mnie wyglądało to podobnie. Kwalifikacja polegała tylko na klikaniu slajdów czytaniu tych bzdur i nic więcej. Mieliśmy dwa wykłady po 2H odnośnie czasu pracy i obsługi tacho :)
Co do samego egzaminu to starałem się wychwytywać zawsze najważniejsze informacje i je zapamiętywać.
Później wpadły mi w ręce pewne przykladowe testy, gdzie mega dużo pytań się powtarzało lub były bardzo podobne.
Wieczorem jak znajdę chwilę to poszukam gdzieś wersję pdf którą tam miałem na kompie i postaram się podesłać Ci to na e-mail.
Napisz PW z e-mailem a postaram sie wieczorem Ci to podrzucić .
Ja uczylem się właśnie z tych pytań, czytalem sobie to kilka razy w kółko i zaowocowało to wynikiem pozytywnym na egzaminie ( po jednym błedzie tylko z podstawowej i specjalistycznej).

PS: Ogólnie to się nie załamuj. KW wcale nie jest taka łatwa bo jest stek bzdur, których człowiek nawet nie zapamiętuje. Jak ja zdawałem na 8osób zdali wszyscy9 ale z czego 6osób zdawało test drugi raz), następny po mnie na 5osób zdały tylko 2 więc to zależy na jaki zestaw się trafi :)
bartek4334
 
Posty: 13
Dołączył(a): sobota 10 stycznia 2015, 10:21

Re: Egzamin KW - jak się uczyć, żeby zdać?

Postprzez hopeSo » piątek 06 listopada 2015, 10:48

Dzięki bartek4334.

Tak, niektóre pytania są oczywiście bardzo słuszne i tak dalej, ale te statystyczne (np. "ile procent wszystkich wypadków powodują dziury w drodze"), no po prostu ręce opadają....

My nie mieliśmy nawet 1h wykładów, więc wszystkich czasów pracy musiałem uczyć się "na sucho", bo nikt nic nawet nie wytłumaczył, z czego to wynika i tak dalej. Kompletna pamięciówa, nic więcej.
Masz rację, sporo zależy od zestawu na jaki się trafi - na pierwszym terminie nie miałem ani jednego pytania z obrazkiem, na drugim terminie już mi się trafiły. Ciężko porównywać się z innymi, skoro nie zdajemy tego samego zestawu...

Na PW wyślę maila, ja również dostałem jakieś przykładowe pytania z ośrodka, ale dobrze będzie porównać, czy to te same.
W którym roku zdawałeś KW?
hopeSo
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 05 listopada 2015, 22:06


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości