Problem z kolanem a kurs.

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Problem z kolanem a kurs.

Postprzez kaze21 » poniedziałek 02 listopada 2015, 02:12

Witajcie, chcę na dniach zapisać się na kurs prawa jazdy. Jednak mam mały problem, polega on na tym że nie mogę klękać. Boli mnie strasznie kolano ale tylko przy klękaniu, miałam małą kontuzję. Nie mam na to żadnego zaświadczenia lekarskiego. Chodzi mi o kurs z pierwszej pomocy. Czy każdy musi klękać i robić sztuczne oddychanie itd. ? Czy można to wykonać na stojąco? Boli mnie tylko kiedy klęczę. Kiedy idę, stoję czy siedzę nie boli wcale.
Jak to było w waszych szkołach z tym kursem pierwszej pomocy?
08.02.2016 - zdana teoria za 1 razem
11.02.2016 - obalany pierwszy egzamin praktyczny
22.02.2016 - ZDANE!!!
kaze21
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek 15 czerwca 2015, 22:11

Re: Problem z kolanem a kurs.

Postprzez anedam » poniedziałek 02 listopada 2015, 11:18

Hej, kurs pierwszej pomocy w mojej szkole polegał na tym że pan opowiadał i pokazywał sztuczne oddychanie na manekinie a słuchacze siedzieli i patrzyli (ewentualnie zdawali pytania). Co więcej żadna lista obecności nie była sprawdzana, więc można było teoretycznie w ogóle nie przyjść. I wcale ten kurs pierwszej pomocy nie musi być na początku, było kilka terminów i ja poszedłem po ok. 2 miesiącach od kiedy zacząłem naukę.
Ale ja widzę inny problem. Może się okazać że to kolano boli Cię również w czasie obsługi pedałów - na początku nie jest to takie proste, trzeba się nauczyć prawidłowej pozycji stopy, zwłaszcza pedał sprzęgła obsługiwany lewą nogą może być ciężki. Ja nawet na początku miałem po lekcji zakwasy w mięśniach w lewej nodze, taki byłem spięty...
anedam
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 28 października 2015, 11:45

Re: Problem z kolanem a kurs.

Postprzez pasqudek » poniedziałek 02 listopada 2015, 13:22

Zawsze fantomem mozesz byc.
Mialem 2 razy i kazdy klekal.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Problem z kolanem a kurs.

Postprzez JAKUB » poniedziałek 02 listopada 2015, 15:12

Fantom też?
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Problem z kolanem a kurs.

Postprzez sercio » poniedziałek 02 listopada 2015, 20:49

A jakie znaczenie ma dla instruktora prowadzącego fakt, że w danym dniu boli Cię kolano? ;) Jeżeli nie masz wystawionego orzeczenia lekarskiego, na podstawie którego możesz mieć jakieś obostrzenia w kierowaniu pojazdów mechanicznych to nie ma się czym przejmować. Każdy może mieć czasami gorszy dzień, każdego może coś danego dnia boleć ;)
sercio
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa 22 lipca 2015, 20:10

Re: Problem z kolanem a kurs.

Postprzez anedam » wtorek 03 listopada 2015, 10:32

O rany, dla instruktora nie ale DLA NIEJ może mieć znaczenie. Może ją boleć w czasie obsługi pedałów i to dla niej może być problem. Ale wcale nie musi, ja nie mam pojęcia jak może być, to nie moje kolano ;-)
anedam
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 28 października 2015, 11:45


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości