Zmiana OSK - problem

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Zmiana OSK - problem

Postprzez Kamil795 » piątek 23 października 2015, 19:36

Witam Państwa,

Rozpocząłem egzamin teoretyczny w marcu tego roku, sama teoria przebiegła w niezbyt profesjonalny sposób, mianowicie polegało to zazwyczaj na puszczaniu filmików z płytki i jej przejeżdżaniu przez instruktora, po zakończonej teorii nadszedł czas na praktykę, generalnie na początku wszystko przebiegało okej, aż do momentu ok. 6-8h, gdzie zdarzały się notoryczne spóźnienia, generalnie mało wyjaśniania błędów itd., nagle instruktor zażyczył sobie, żebym przyszedł jutro rano na egzamin wewnętrzny teorię (podczas ok. 16h jazdy), przyznam się szczerze, że wówczas nie byłem na niego super przygotowany i zabrakło kilku punktów niestety, podczas 27-28h jazdy instruktor stwierdził, że no, jutro zrobimy wewnętrzny praktykę, ale sądzę, że go nie zdasz. Nazajutrz robił wszystko, żebym oblał ten egzamin i po zakończonych jazdach stwierdził, że no, jeżdzę nie najgorzej, ale oblałem, bo tu i tam mi nie wyszło, i generalnie jak chcę u nich kontynuować naukę, to muszę wykupić sobie co najmniej 20h, albo NAJLEPIEJ POWTÓRZYĆ CAŁY KURS! Lub przenieść się do innego ośrodka. Dla mnie było to jawne oszustwo z ich strony, rozumialbym ewentualne dokupienie kilku godzin itd. Ale 20, 30? Jeszcze dodał, ze wtedy pokaze mi te trasy tak dokładnie i omówimy je, tylko pytanie dlaczego nie zrobił tego w przeciągu 30 normalnych godzin? Oczywiście zdecydowałem się przenieść i tutaj teraz pojawia sie sam problem, mianowicie kilka spraw osobistych itp., spowodowalo, ze dopiero niedawno sie zjawilem w osrodku i odebralem te papiery, wydano mi moja karte, gdzie jest jak byk napisane, ze w tych i tych dniach mialem teorie, podpisy instruktora itd., i w tych i tych dniach mialem praktyke, tutaj tez podpisy instruktora oraz zaswiadczenie, ze oblalem wewnetrzny teorie, powiedzieli, ze zwrocili moj profil do systemu itd., no i zglosilem sie zaraz praktycznie do osrodka blizej mojego miejsca zamieszkania (chcialem sie przeniesc, wykupic jakies 8-10h jazd, zdac wewenetrzny i isc na panstwowy) i Pani ku mojemu zdziwieniu podczas rozmowy nie wygladala na zbyt bardzo zorientowana w temacie i chciala sie spotkac i zobaczyc te dokumenty, w zwiazku z powyzszym spotkalismy sie i stwierdzila, ze nie moge sie przeniesc nigdzie, bo nie mam od nich jakiegos zaswiadczenia blablabla i moge najwyzej z tymi dokumentami pojsc do WORDU/PORDU na teorie a na praktyke musialbym wykupic kurs w innym osrodku i odbebnic 30h, co wydaje mi sie dziwne, skoro mam papiery , ze przejechalem 30h w poprzednim osrodku i odbylem teorie, wiec wydaje mi sie, ze nie musze powtarzac calego kursu w innym OSK, wiec pytam sie Państwa ogarnietych w temacie, jak to w rzeczywistości jest?

Pozdrawiam serdecznie,
Kamil795
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 23 października 2015, 19:08

Re: Zmiana OSK - problem

Postprzez Anett » sobota 24 października 2015, 12:18

:lol: Skoro masz kurs ukończony, a wewnętrzny nie zdany to nie możesz zdawać teorii (przywilej ten mają tylko ci co jeszcze nie zaczęli kursu) dopiero gdy je zdasz.
Porozmawiaj z kierownikiem OSK to pewnie dogadacie się co dalej.
Kursu robić nie musisz bo masz skończony.
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Zmiana OSK - problem

Postprzez mejka » niedziela 25 października 2015, 08:43

To wszystko miałeś nie tak. Skoro nie zdałeś egzaminu wewnętrznego z teorii nie możesz przystąpić do jazd praktycznych! Ten ośrodek szkolenia postąpił nieregulaminowo. Umów się w innym ośrodku bezpośrednio z instruktorem na jazdę 2-wu godziną ( płatną), powiedz że chcesz sobie wyjeździć parę godzin. W czasie jazdy porozmawiaj z nim o swojej sytuacji, może on coś Ci poradzi.
A najlepiej zwróć się do starosty swojego miasta na piśmie, opisując swoją sytuację. To starosta jest nadzorującym organem nad szkołami nauki jazdy.
Sprawdź daty na papierach z kursu, musisz mieć zdany egzamin teoretyczny wewnętrzny skoro ośrodek wydał Ci kartę jazd praktycznych.
Zwróć się na piśmie do nich o wydanie papierka o zdanej teorii.
Pamiętaj, gdziekolwiek składasz jakieś podanie to zawsze w dwóch egzemplarzach, jeden zostaje tam gdzie składasz, a drugi podbity, lub podpisany przez tego tam gdzie składasz, zabierasz ze sobą by mieć potwierdzenie złożenia pisma!
mejka
 
Posty: 9
Dołączył(a): piątek 28 sierpnia 2015, 17:41

Re: Zmiana OSK - problem

Postprzez mejka » niedziela 25 października 2015, 08:59

Nie doczytałam konkretnie, piszesz że kobieta powiedziała że możesz jedynie zapisać się na teorię w WORDzie. Czyli dali Ci papiery że zdałeś teorię i wysłali je do WORDu.
Podejdź do WORDu, lub zadzwoń i się dowiedz czy oni mają Twoje papiery.
Potem wyucz się teorii z książki, dawali takie w 2013 roku, lub wykup za jakieś ok 12 zł ( na 3 miesiące ) na internecie jest portal: "zdamy to". Zamów sobie w WORDzie egzamin na teorię i zdaj.
Teorię będziesz miał już z głowy.
Praktyczny wewnętrzny zdany to załatw z innym ośrodkiem-papierek że zdałeś.
Lub postrasz stary ośrodek że Twój adwokat powiedział że mają Ci go wydać.
Musisz mieć papierek czy zdałeś czy nie.
A potem normalnie na egzamin z jazdy praktycznej też zapisz się sam w WORDzie.
I napisz tutaj co to za ośrodek by inni nie mieli takich problemów jak Ty.
mejka
 
Posty: 9
Dołączył(a): piątek 28 sierpnia 2015, 17:41

Re: Zmiana OSK - problem

Postprzez JAKUB » niedziela 25 października 2015, 12:28

Dokumenty masz dobrze wystawione. (Karta zajęć + uwolniony PKK).
Nowy OSK wystawia swoją kart zajęć i przeprowadza egzaminy wewnętrzne (teoria i praktyka) i wystawia zaświadczenie na 30 godz teorii + 30 godzin jazdy. Rozpoczęcie szkolenia wpisuje ż pierwszej karty zajęć ) I tak uzupełnia twój PKK w systemie .
JAK KIEROWNIK NIE ZNA SIĘ NA PROWADZENIU OSK TO NIECH ZMIENI FACH.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Zmiana OSK - problem

Postprzez Kamil795 » czwartek 29 października 2015, 19:59

Witam, dzięki za wszystkie odpowiedzi, zmieniłem ośrodek na jeszcze inny, przyjęli mnie bez problemów, dokupiłem sobie dodatkowe jazdy i na dniach zdaję wewnętrzny teorię.
Kamil795
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 23 października 2015, 19:08

Re: Zmiana OSK - problem

Postprzez muzycznie » czwartek 20 października 2016, 23:28

Mam problem,ukończyłam kurs w szkole jazdy czyli 30h i chciałam przenieść się do innej szkoły.31 godzina w starej szkole to miał być egzamin wewnętrzny praktyczy jednak postanowiłam zdać go w nowej szkole kiedy już się doszkole.Miałam otrzymać zaświadczenie,że nie ukończyłam kursu i z tym iść do nowej szkoły. Okazało się jednak,że dopiero kiedy zdam egzamin wewnętrzny z praktyki to mnie przyjmą i innej możliwości nie ma.Pytanie,czemu?.Byłam pewne że nie będzie takiego problemu..Nie jestem gotowa żeby zdać egzamin wewnętrzny a nie chce dokupywać jazd w szkole w której mi się nie podoba. :wow:
muzycznie
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 20 października 2016, 22:43


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości