PKK - Szkolenie rozpoczęte w 2012 roku a zdawanie w 2015.

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

PKK - Szkolenie rozpoczęte w 2012 roku a zdawanie w 2015.

Postprzez ReevoX » poniedziałek 05 października 2015, 14:50

Witam. Zacznę od początku. Otóż zacząłem "zdawać" egzamin na prawo jazdy w 2012 roku. Nie udało mi się za pierwszym razem praktyki ani za drugim. Później niestety musiałem wyjechać za granicę i już nie miałem czasu na kolejny raz. Właśnie wróciłem i chciałbym zdać egzamin na prawo jazdy. Pierwsze co to pojechałem do Wojewódzkiego Ośrodku Ruchu Drogowego żeby się zapisać i miła Pani w okienku powiedziała mi, że potrzebuje mój Profil Kierowcy. Tak więc poszedłem do swojego urzędu w mieście, wyjaśniłem sytuację i Pani dała mi wniosek o wydanie prawa jazdy. Dopiero w domu zauważyłem, że ja takie coś już wypełniałem właśnie jak podchodziłem pierwszy raz, czyli w 2012 roku. Miałem badania lekarskie robione i zdjęcie też załączyłem. I tutaj mam pytanie. Czy urząd powinien mieć mój profil kierowcy ? Ośrodek ? Skoro już raz to robiłem ? A jeżeli nie to czy badania lekarskie z 2012 roku wystarczą czy muszę robić je jeszcze raz ? Zapomniałem się zapytać w urzędzie jak bylem czy mają mój PKK aczkolwiek skoro wyjaśniłem Pani sytuację, że zdawałem w 2012 roku i chciałbym teraz znów spróbować i ona dała mi wniosek do wypełnienia to zgaduję, że nie mają chodź nie jestem do końca przekonany. Może ktoś mnie poratuje odpowiedzią na jakieś pytanie ?
ReevoX
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 05 października 2015, 14:28

Re: PKK - Szkolenie rozpoczęte w 2012 roku a zdawanie w 2015

Postprzez pasqudek » poniedziałek 05 października 2015, 17:00

Z tego co widze to PKK wprowadzono po 19.01.2013 roku.

Wiec teraz tak:
- zdjecie,
- orzeczenie lekarskie,
- wypelnic wniosek.
- skladasz go w WK.
Nastepnie wplacasz pieniadze i umawiasz sie na egzamin w WORDzie.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: PKK - Szkolenie rozpoczęte w 2012 roku a zdawanie w 2015

Postprzez jasper1 » poniedziałek 05 października 2015, 18:27

ReevoX, ponieważ zakończyłeś proces ubiegania się o PJ, więc musisz o to ponownie wnioskować.
Zdjęcie i orzeczenie lekarskie będzie z poprzednich dokumentów (chyba, że orzeczenie było terminowe i straciło ważność lub sam je chcesz zmienić, bo jest ważne krótko).
Wystarczy wypełnić wniosek, a WK dołączy do niego posiadane dokumenty, w tym o ukończeniu szkolenia w osk.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości