problem z płynnym skręcaniem

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

problem z płynnym skręcaniem

Postprzez pasza » wtorek 21 lipca 2015, 18:45

Witam, wyjeździłem już 28 godzin - samochód mi nie gaśnie, dobrze obsługuje biegi, według mjie dobrze parkuję, hamuje lekko z wyczuciem, czasami trochę za mocno, ale widzę że co raz pepiej, ale jeżeli są jakieś zakręty np w lewo to według Pana instruktora zbyt mocno ruszam kierownica i samochód zarzuca, nie dodaje gazu, na wczesniejszych lekcjach mocno krecilem kierownica, ale wydaje mi się ze dobrze to robię, bo jak jest zakręt w lewo to podjezdzam do przodu i skrecam aby nie utrudnić innym jazry i wjechać w mój pas, ale wtedy instruktor mówi że za mocno obchodzę się z kierownica, już nie wiem co mam robić, cwiczylem jazdę z tatą (ma toyotę yaris) na "wiejskich drogach" i cwiczylem zakrecanie no i mówił że dobrze to robie. Boję się ze nie zdam egzaminu, co radzicie, może ktoś miał podobny problem.
pasza
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 21 lipca 2015, 18:29

Re: problem z płynnym skręcaniem

Postprzez Makabra » wtorek 21 lipca 2015, 20:09

Dokup sobie dwie godzinki u innego instruktora w innym osk. Popytaj znajomych, może ktoś jakiegoś konkretnego poleci. Poproś go żeby zwrócił uwagę na Twoje kręcenie i niech powie bez owijania w bawełnę :)
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: problem z płynnym skręcaniem

Postprzez pasza » wtorek 21 lipca 2015, 20:48

Własnie dokończę kurs i pójdę zdawać egzamin, poprostu nie będę się stresowal tylko będę jeździl tak jak czuje prawidłowo i bezpiecznie, jak nie zdam to wykupie lekcje z kimś innym. Tylko tez to jest to że tem instruktor jest niby zachwalany, duzo osób go poleca, ma dobre opinie, oglądałem dużo filmików na youtube jak inni kursanci kręcą tą kietownica, w którym momencie wchoeza w zakręty itp, również rozmawiałem w rodzinie jak oni jeżdżą, skrecaja i moim zdaniem robię to dobrze, jeszcze potrenuje jazdę z wujkiem i zobaczymy jak on to ocenia, rozumiem że takie zbyt mocne skrecanie gdzie zarzuca autem jest nieprzyjemne bo na początkowych lekcjach tak robiłem, bałem się jeszcze jeździć, ale teraz robię to delikatnie, może powoli krece ale są to zdecydowane ruchy (równe tempo). Przejmuje się tym bo cały czas jestem o to upominany przez co nic mi nie wychodzi w dalszej jeździe.
pasza
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 21 lipca 2015, 18:29

Re: problem z płynnym skręcaniem

Postprzez Makabra » środa 22 lipca 2015, 08:57

Bardziej się opłaci najpierw wykupić godzinę za jakieś 45zł niż dawać od razu 140 i oblać :P
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości